
Справа № 274/82/19 Провадження № 3/0274/9/19
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Корбут В.В. (далі – Суд), розглянувши 19.03.19 р. за участю ОСОБА_1, прокурора Бердичівської місцевої прокуратури Житомирської області ОСОБА_2 (далі – Прокурор), справу за матеріалами, що надійшли з Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який народився 12.09.1965 р., зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, працює завідувачем лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи – лікарем ветеринарної медицини на ринку "Привокзальний" Бердичівської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 17 від 10.01.2019 р., складеного оперуповноваженим управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_3, ОСОБА_1, являючись у період з 14.12.2017 р. по теперішній час завідувачем лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи – лікарем ветеринарної медицини на ринку "Привокзальний" Бердичівської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, відповідно до пп. "а" п. 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог частини першої статті 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік ОСОБА_1 подав 17.04.2018 р.
ОСОБА_1 визнав обставину несвоєчасного подання декларації та пояснив, що він не зміг подати її вчасно через те, що у нього виникли проблеми з входом до системи, виявилося, що його електронний ключ заблоковано. Він звертався до податкової інспекції з заявою про зміну особистого ключа та ідентифікаційного коду. Також він звертався із запитами до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо вирішення цієї проблеми. Коли з Національного агентства з питань запобігання корупції надійшла відповідь, він одразу подав декларацію.
Копії електронних листів ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.04.2018 р. та 17.04.2018 р. та відповіді з Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.04.2019 р. за його клопотанням долучені до матеріалів справи.
Прокурор пояснив, що відповідно до довідки Бердичівського управління Головного управління ДФС у Житомирській області від 19.03.2019 р. № 5083/5/06 30-50 06-03 остання дата видачі ОСОБА_1 реєстраційного номера облікової картки платника податків – 29.03.2017 р., отже його пояснення щодо звернення до податкової інспекції із запитом про заміну ідентифікаційного коду в 2018 році не відповідають дійсності.
Копія вказаної довідки Бердичівського управління Головного управління ДФС у Житомирській області за клопотанням Прокурора долучена до матеріалів справи.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні цього правопорушення і застосувати до нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом з'ясовано, що відповідно до наказу № 3-ос від 14.12.2017 р. Бердичівської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживчслужби в Житомирській області ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи – лікарем ветеринарної медицини на ринку "Привокзальний" з 15.12.2017 р.
Згідно з абзацом третім частини другою статті 81 Цивільного кодексу України юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Частиною другою статті 167 Цивільного кодексу України передбачено, що держава може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Частиною другої статті 169 Цивільного кодексу України визначено, що територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Пунктом 1 положення "Про міську, районну, міжрайонну державні лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продукті та захисту споживачів", затвердженого наказом від 13.03.2017 р. № 120 Міністерства аграрної політики та продовольства України, встановлено, що міська, районна, міжрайонна державні лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Лабораторія) є державними установами ветеринарної медицини, які створені відповідно до Законів України "Про ветеринарну медицину", "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" підпорядковуються головному управлінню Держпродспоживслужби в області (далі – Головне управління) та належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба).
Таким чином Бердичівська міжрайонна державна лабораторія ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживчслужби в Житомирській області є юридичною особою публічного права.
Зважаючи на положення Посадової інструкції завідувача держаною лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи на "Привокзальному" ринку м. Бердичева ОСОБА_1, останній є посадовою особою.
Відповідно до частинипершою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Підпунктом "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, зобов'язаний був до 01.04.2018 р. подати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Між тим, як випливає з протоколу № 17 від 10.01.2019 р. про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, пояснень ОСОБА_1, наданих під час розгляду справи, рапорту оперуповноваженого відділу управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України капітана поліції ОСОБА_3, повідомлення від 13.04.2018 р. № 71 в.о. директора Бердичівської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживчслужби в Житомирській області ОСОБА_4, ОСОБА_1 обов'язку подати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 р., не виконав, декларація була подана 17.04.2018 р.
Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 про те, що він не міг подати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018 р., через технічні проблеми на сайті, оскільки будь-які докази, які б вказували на наявність цих проблем, відсутні.
Електронні листи ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.04.2018 р. та 17.04.2018 р. та відповіді з Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.04.2019 р. такими доказами не є, оскільки складені після 01.04.2018 р.
Частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини та майновий стан, Суд приходить до висновку про накладення на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850,00 грн.)
Керуючись статтями 23, 24, 27, 33 – 35, 40-1, 172-6, 221, 276, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2. Застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 850,00 грн., який підлягає сплаті за такими реквізитами: отримувач – Бердичів. УК/м.Бердичів/21081100, код отримувача – 37752874, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку – 899998, номер рахунку – Гутник ОСОБА_5 Вікторовича в дохід держави (отримувач коштів - Бердичів. УК/м.Бердичiв/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37752874, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача - 31210206006005, код класифікації доходів бюджету - 22030101) судовий збір у розмірі 384,20 грн.
3. Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів - Бердичів. УК/м.Бердичiв/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37752874, банк отримувача – казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31210206006005, код класифікації доходів бюджету – 22030101) судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області до Житомирського апеляційного суду.
Суддя В.В. Корбут