Ухвала суду № 80596139, 21.03.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
21.03.2019
Номер справи
461/1939/19
Номер документу
80596139
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 461/1939/19

У Х В А Л А

21 березня 2019 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Львівської митниці Державної фіскальної служби в якому просить суд:

1.визнати протиправними дії державного інспектора ВМО №1 м/п «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС ОСОБА_2 в частині вилучення згідно протоколу №6779/20900/18 від 06 листопада 2018 року транспортного засобу «RENAULT» реєстраційний номер ВС 9884 EE на підставі ст.511 Митного кодексу України і поміщення його на зберігання на митний склад відкритого типу на 35 діб - з 06.11.2018 року по 11.12.2018 року;

2.визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень Львівської митниці ДФС по розрахунку витрат за зберігання на митному складі закритого типу товару, що був предметом порушення митних правил на суму 233,25 гривень і за зберігання на митному складі відкритого типу транспортного засобу автобуса «RENAULT» реєстраційний номер ВС 9884 EE на суму 24 435,97 гривень,а всього на суму 24 669,22 гривень;

3.зобов'язати суб'єкта владних повноважень Львівську митницю ДФС повернути позивачу неправомірно сплачену суму 24 669,22 (двадцять чотири тисячі шістсот шістдесят дев'ять) гривень 22 коп. як витрати за зберігання на складі митниці товарів, які проплачені безпідставно і неправомірно.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суддя приходить до висновку, що справу слід передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, виходячи із наступних міркувань.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Частиною 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Стаття 118 Конституції України визначає, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Особливості здійснення виконавчої влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

Згідно положень частини 2 статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 9 квітня 1999 року №586-XIV (зі змінами та доповненнями) місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Частина 3 названої статті вказує, що місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

В свою чергу, згідно пункту 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року №236, Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

Відповідно до статті 546 Митного кодексу України митниця є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і підпорядковується йому. Не допускається втручання у діяльність митниць інших територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Така позиція підтверджується позицією Верховного суду України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 273/1423/16-а від 28.12.2018.

Позивачем заявлено вимогу не з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, що підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а заявлено вимоги з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про адміністративне правопорушення, які не стосуються притягнення до адміністративної відповідальності.

При цьому, статтею 286 КАС України, яка регулює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, визначено, що позовну заяву щодо оскарження таких дій може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Цією ж статтею визначено, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний суд має право прийняти рішення лише щодо рішення суб'єкта владних повноважень або змінити захід стягнення.

Порядок розгляду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень не у справах про притягнення до адміністративної відповідальності цією статтею не регулюється та провадження у таких справах здійснюється за правилами КАС України.

Відповідно до п.2 ч.1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Таким чином, враховуючи, що позивачем заявлено вимоги з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про адміністративне правопорушення, які не стосуються притягнення до адміністративної відповідальності, дана справа підлягає розгляду в окружному адміністративному суді, у зв'язку з чим справу слід передати за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.

Керуючись п.2 ч.1 статті 29 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправними дій передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2).

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Суддя Волоско І.Р.