Ухвала суду № 80595243, 21.03.2019, Веселівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
21.03.2019
Номер справи
313/348/19
Номер документу
80595243
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 313/348/19

Провадження № 1-кс/313/129/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.03.2019 р. смт. Веселе

Слідчий суддя Веселівського районного суду Запорізької області Нагорний А.О., при секретарі Кравцовій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Бовкуна А.С. про надання дозволу на проведення позапланово ревізії у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідувань за № 42019081280000036 від 14.03.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий у кримінальному провадженні – заступник начальника СВ Веселівського ВП МВП ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_1звернувся в суд із клопотанням про надання дозволу в рамках кримінального провадження № 42019081280000036 позапланової ревізії з 03.06.2019 р. до 21.06.2019 р. включно, виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансової-господарської діяльності Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04353362), розташованої за адресою: Запорізька область, Веселівський район, с. Новоуспенівка, вул. Шевченка, 19, за проміжок часу з 22.11.2017 р. по теперішній час, з питань: правильності нарахування заробітної плати та премій працівникам сільської ради; дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель; стану збереження державного майна; використання оборотних та необоротних активів; дотримання законодавства при отриманні та використанні бюджетних коштів; стану бухгалтерського обліку та достовірності фінансової звітності; правильності використання паливо-мастильних матеріалів, на предмет встановлення фактів зловживань з державним майном і бюджетними коштами з метою подальшого документування можливої протиправної діяльності посадових осіб Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області, проведення якої доручити управлінню східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, що розташоване за адресою: вул. Перемоги,129, м. Запоріжжя.

Суд, перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, прийшов до висновку, що питання, які слідчий поставила на вирішення експерту стосуються предмету кримінального провадження та відповідають цілям досудового розслідування з наступних підстав.

У провадженні СВ Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали досудового розслідування за № 42019081280000036 від 14.03.2019 р. за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

В ході розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що 11.03.2019 р. до Веселівського ВП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області звернувся депутат Новоуспенівської сільської ради Запорізької області ОСОБА_2 із заявою про те, що посадовими особами Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області з початку листопада 2017 року до теперішнього часу не за цільовим призначенням використовуються кошти місцевого бюджету.

Допитані у якості свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 показали, що з листопада 2017 року вони є депутатами Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області. Головою вказаної сільської ради є ОСОБА_4. За час перебування останнього на посаді голови Новоуспенівської сільської ради депутатами вказаної сільської ради було виявлено ряд порушень, що можуть свідчити про факти привласнення та розтрати коштів з місцевого бюджету Новоуспенівської сільської ради, зокрема було виявлено, що ОСОБА_4 особисто було прийнято рішення, щодо нарахування собі премії у листопаді 2017 року у сумі 5 100, 00 грн. та у грудні 2017 року у сумі 5 000, 00 грн. Також було виявлено, що ОСОБА_4 користується службовим автомобілем та використовує його для вирішення особистих потреб, використовує його у вихідні дні, у період відпусток та лікарняних при цьому використовує паливо селищної ради. Крім того, депутатами було встановлено, що у період часу з 23.11.2017 р. по 31.12.2017 р. на посаді реєстратора Матвіївської сільської ради перебувала ОСОБА_5, хоча в дійсності вона на роботу не виходила та безпідставно отримала заробітну плату у розмірі 12990,5 грн. Крім цього, з державного бюджету на користь Новоуспенівської сільської ради були виділені кошти у сумі 1 229 734,28 грн. на будівництво водопровідних мереж на території с. Веселе Веселівського району. Відповідно до документів, що маються в Новоуспенівській сільській раді ОСОБА_4 було підписано акти приймання вказаних робіт, однак фактично вказані роботи не були виконані у повному обсязі, та до державного бюджету було повернуто кошти у сумі близько 200 000, 00 грн. Наразі Новоуспенівській сільській раді знову потрібно виділяти кошти на завершення вказаних робіт. Також, депутатами було встановлено, що Новоуспенівською сільською радою неодноразово виділялись кошти до комунальних підприємства, таких як КП «Надія», КП «Веселка», КП «Аквастар», КП «Таврія»), де Новоуспенівська сільська рада є засновником, однак чи були використані ці кошти за призначенням депутатам невідомо.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).

Згідно із ч. 1 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.

Згідно із ст. 4 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

У відповідності до п. 29 «Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами» затрудженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006 р. позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ); постанови слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії, винесеної після повідомлення посадовій особі підконтрольної установи, що ревізується, про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення; інформації про факти, що свідчать про порушення об’єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, в якому зазначаються підстави для її проведення, дати початку та закінчення проведення ревізії.

На підставі викладеного, виникла необхідність у проведенні позапланової ревізії фінансової-господарської діяльності Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04353362) розташованої за адресою: Запорізька область, Веселівський район, с. Новоуспенівка, вул. Шевченка, 19, при проведенні якої необхідні спеціальні знання.

Суд вважає, що клопотання слід задовольнити, оскільки сторона кримінального провадження, що подала клопотання, довела, що факти, відомості та докази, які будуть встановлені в результаті проведення позапланової виїзної ревізії, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду ухваленого на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов’язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

На підставі викладеного, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», керуючись п. 2.4. Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, а також ст.cт. 93,272 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника СВ Веселівського ВП МВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_1 про надання Управлінню східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, яке розташоване за адресою: вул. Перемоги, 129, м. Запоріжжя в рамках кримінального провадження № 42019081280000036 дозволу на проведення позапланової ревізії - задовольнити.

Надати Управлінню східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, яке розташоване за адресою: вул. Перемоги, 129, м. Запоріжжя дозвіл в рамках кримінального провадження № 42019081280000036 на проведення позапланової ревізії з 03.06.2019 р. до 21.06.2019 р. включно, виїзної позапланової ревізії окремих питань фінансової-господарської діяльності Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 04353362), розташованої за адресою: Запорізька область, Веселівський район, с. Новоуспенівка, вул. Шевченка, 19, за проміжок часу з 22.11.2017 р. по теперішній час, з питань: правильності нарахування заробітної плати та премій працівникам сільської ради; дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель; стану збереження державного майна; використання оборотних та необоротних активів; дотримання законодавства при отриманні та використанні бюджетних коштів; стану бухгалтерського обліку та достовірності фінансової звітності; правильності використання паливо-мастильних матеріалів, на предмет встановлення фактів зловживань з державним майном і бюджетними коштами з метою подальшого документування можливої протиправної діяльності посадових осіб Новоуспенівської сільської ради Веселівського району Запорізької області.

Контроль за виконанням даної ухвали поставити на слідчого у кримінальному провадженні-заступника начальника СВ Веселівського ВП МВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_1

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Веселівського районного суду

Запорізької області ОСОБА_6

21.03.2019