
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" березня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/3716/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шатернікова М.І.
при секретарі судового засідання Цірук О.М.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
позовної заяви Державної екологічної інспекції у Харківській області, м. Харків
до Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області, м. Лозова
про стягнення 36400,00 грн.
за участю представників:
позивач – ОСОБА_2 (довіреність № 4219/01-22/12-16 від 29.10.2018)
відповідач – ОСОБА_1, (довіреність б/н від 01.02.2019)
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна екологічна інспекція у Харківській області, звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області про стягнення з відповідача 36400,00 грн. шкоди заподіяної державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства. Факт такого порушення, як зазначає позивач, зафіксовано в акті щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів № 937/01-04/05-09 від 16.11.2018 р., складеному за результатами проведеної Інспекцією перевірки.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 14.01.2019 р. було прийнято позовну заяву Державна екологічна інспекція у Харківській області до розгляду, відкрито провадження у справі № 922/3716/18 та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження; судове засідання призначено на 06.02.2019 р.
05.02.2019 р. відповідачем подано до суду відзив на позов (вх. 3164), в якому відповідач заперечує проти задоволення позову, зокрема посилаючись на те, що видалення дерев відбулося без відома відповідача та на балансі управління прибудинкові ториторії та земельні ділянки багатоквартирних будинків № 28, 55 м-ну 2 у м. Лозова, території видалення зелених насаджень, вказаних в акті перевірки дерева, не обліковувались, а тому відповідач не є тією особою, що має відповідати за заподіяну шкоду, у зв'язку з відсутністю його вини, причинного зв'язку між рішеннями, діями (бездіяльністю) відповідача та шкодою.
У судовому засіданні 06.02.2019 р., керуючись приписами ст. 252 ГПК України, суд перейшов до розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.02.2019 р., занесеною до протоколу судового засідання, було задоволено клопотання представника позивача та оголошено перерву в судовому засіданні до 12:00 27.02.2019 р., в порядку ч. 2 ст. 216 ГПК України.
12.02.2019 р. на адресу суду від позивача надійшли заперечення на відзив (вх. 3813), які судом долучено до матеріалів справи.
В свою чергу відповідачем 25.02.2019 року подано до суду заперечення на відповідь на відзив (вх. 4929), які судом долучено до матеріалів справи.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 06.02.2019 р., занесеною до протоколу судового засідання, було задоволено клопотання представника позивача та оголошено перерву в судовому засіданні до 12:00 27.02.2019 р., в порядку ч. 2 ст. 216 ГПК України.
У судовому засіданні 27.02.2019 р. було постановлено протокольну ухвалу про оголошення перерви у судовому засіданні до 04.03.2019 р. об 11:30, в порядку ч. 2 ст. 216 ГПК України; а у судовому засіданні 04.03.2019 р. було постановлено протокольну ухвалу про відкладення розгляду справи по суті на 11.03.2019 р. об 11:30, в порядку ч. 2 ст. 202, ч. 1 ст. 216 ГПК України.
Представник позивача у судовому засіданні 11.03.2019 р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить суд їх задовольнити, наголошуючи, що в результаті позапланової перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Державною екологічною інспекцією у Харківській області 12.11.2018 р. виявлено незаконне знесення сироростучих дерев у кількості 23 штук по пр. Перемоги № 28-№25 у м. Лозова. В результаті зазначених незаконних дій відповідачем заподіяно шкоду державі у розмірі 36400,00 грн. На направлені розрахунки розміру шкоди разом із претензією № 187 від 26ю11.2018 року відповідач не відреагував, шкоду, заподіяну державі, не відшкодував. Також позивач зазначає, що саме відпвідач є суб'єктом що заподіяв шкоду, оскільки в силу приписів ст.ст. 20, 21 ЗУ "Про благоустрій населених пунктів" та Положення про Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області, саме на відповідача покладено обов'язок організації благоустрою, об'єктом якого, зокрема, є зелені насадження на прибудинкових територіях, на всій території населеного пункту м. Лозова.
Представник відповідача в судовому засіданні 11.03.2019 р. заперечував проти позовних вимог та просив суд залишити їх без задоволення як не доведені належним чином, зокрема, відповідач наголошує, що позивачем, в порушення приписів ст. 1166 ЦК України, не доведено ані вчинення Управлінням фактичних дій по знесенню сироростучих дерев у кількості 23 штук по пр. Перемоги № 28-№25 у м. Лозова, ані обов'язку по їх утриманню, оскільки відповідач не є балансоутримавачем прибудинкових територій та земельних ділянок багатоквартирних будинків, про що відповідачем надано бухгалтерську довідку № 120 від 01.02.2019 року.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази надані до суду, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
В період з 12.11.2018 по 16.11.2018 Державною екологічною інспекцією у Харківській області (надалі - позивач) на підставі ст. 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст. 4, 6, 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та наказу Державної екологічної інспекції у Харківській області від 09.11.2018 № 937/01-04 було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у діяльності Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області.
За результатами перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів № 937/01-04/04-09 від 16.11.2018, який направлено на адресу Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області з повідомленням про вручення (№ 6460204875912).
В ході вказаної перевірки позивачем було встановлено факт незаконного знесення 23 сироростучих дерев по пр. Перемоги № 28 - № 25 у м. Лозова за відсутності відповідних документів - акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню (із підписом інспектора), рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень за вищевказаною адресою, ордеру на видалення зелених насаджень.
При цьому одночасно вказаним актом перевірки зафіксовано, що листом № 1072 від 17.10.2018 року Управління звернулося до Інспекції стосовно необхідності проведення комісії з обстеження стану зелених насаджень у мікрорайоні 2 від будинку № 28 до № 54 у м. Лозова, у зв’язку із реконструкцією самопливного каналізаційного колектору.
Інспекція листом № 4142/01-22/05-14 від 23.10.2018 року надала відповідь щодо включення її представника у склад комісії по обстеженню зелених насаджень вищевказаною адресою.
Однак, на час здійснення обстеження зелених насаджень, а саме 12.11.2018 р. було зафіксовано, що по проспекту Перемоги № 28-№ 25 у м. Лозова роботи з видалення дерев розпочаті без відповідних документів, чим порушено вимоги Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045.
В результаті зазначених незаконних дій посадових осіб відповідача на території м. Лозова, державі заподіяно шкоду в загальному розмірі 36400,00 грн., яка розрахована згідно з додатком № 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 р. № 559 "Про затвердження Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 №111).
Розрахунок розміру шкоди разом із претензією № 187 від 26.11.2018 року направлені на адресу Відповідача щодо добровільної сплати, однак після її отримання (повідомлення про вручення №6460204897118) шкода сплачена не була, що стало підставою для звернення позивача з даним позовом до господарського суду.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відносини у галузі навколишнього природного середовища в Україні регулюються Конституцією України, міжнародними угодами України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища", також земельним, водним, лісовим законодавством, законодавством про надра, про охорону атмосферного повітря, про охорону і використання рослинного і тваринного світу та іншим спеціальним законодавством.
Статтею 5 Закону України "Про рослинний світ" передбачено, що під час здійснення діяльності, яка впливає на стан охорони, використання та відтворення рослинного світу, необхідно дотримуватися, зокрема, таких основних вимог як здійснення заходів щодо запобігання негативному впливу господарської діяльності на рослинний світ та здійснення заходів щодо відтворення об'єктів рослинного світу.
Процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників (зелених насаджень) на території населеного пункту регламентовано Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006р. №1045 (надалі Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку видалення зелених насаджень здійснюється, у тому числі, у разі, знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі та досягнення деревом вікової.
Пунктом 3 Порядку передбачено, що видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку).
За змістом пункту 4 Порядку підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник).
Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.
Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії.
Територіальний орган Держекоінспекції та заінтересовані організації у п'ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії.
Після надходження повідомлень компетентний орган протягом трьох днів затверджує склад комісії. У разі надходження повідомлень про відмову від участі представників територіального органу Держекоінспекції та заінтересованих організацій склад комісії затверджується без таких представників.
Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за формою, затвердженою Мінрегіоном.
Відновна вартість зелених насаджень визначається згідно з методикою, затвердженою Мінрегіоном.
У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з'ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті.
Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до територіального органу Держекоінспекції.
Голова комісії готує в п'ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці.
Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Відповідно до пункту 5 Порядку ордер на видалення зелених насаджень компетентний орган видає не пізніше наступного робочого дня після подання заявником документа про сплату відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню. Методику визначення відновної вартості зелених насаджень і зразок ордера затверджує Мінрегіон.
Передбачена приписами чинного законодавства процедура оформлення дозвільних документів на видалення зелених насаджень передбачає чітко встановлене коло обов'язків суб'єкта господарювання та функцій компетентного органу щодо її здійснення.
Статтею 28 Закону України "Про благоустрій в населених пунктах" встановлено, що охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. У містах та інших населених пунктах ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком.
У п.6 Порядку визначено, що сплата відновної вартості зелених насаджень не проводиться у разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі.
Згідно п.2 ч.1 ст. 16 Закону України "Про благоустрій в населених пунктах" на об'єктах благоустрою забороняється самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про благоустрій в населених пунктах" до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: території загального користування: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору. До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.
У п.3.1. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року N 105 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 р. за N 880/12754 визначено, що до об'єктів благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів належать: парки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, гідропарки, лугопарки, лісопарки, буферні парки, районні сади; дендрологічні парки, національні, меморіальні та інші; сквери; міські ліси; зони рекреації; зелені насадження в охоронних та санітарно-захисних зонах, зони особливого використання земель; прибережні зелені насадження; зелені насадження прибудинкової території.
У п.3.2. цих Правил визначено, що елементами благоустрою є: покриття доріжок відповідно до норм стандартів; зелені насадження (у тому числі снігозахисні, протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах і алеях, бульварах, садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; комплекси та об'єкти монументального мистецтва; обладнання дитячих, спортивних та інших майданчиків; малі архітектурні форми; інші елементи благоустрою.
На підставі викладеного вбачається, що зелені насадження, які розташовані по проспекту Перемоги № 28-№ 25 у м. Лозова Харківської області відносяться до об'єктів благоустрію та їх самовільне знищення забороняється.
Згідно зі ст. 25 Закону України "Про рослинний світ" охорона рослинного світу здійснюється центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, власниками та користувачами земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти рослинного світу, а також користувачами природних рослинних ресурсів.
Відповідно до п.5.5. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року N 105 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 р. за N 880/12754 відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:
на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності - балансоутримувачі цих об'єктів;
на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях - установи, організації, підприємства;
на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, - забудовники чи власники цих територій;
на безхазяйних територіях, пустирях - місцеві органи самоврядування;
на приватних садибах і прилеглих ділянках - їх власники або користувачі.
В силу ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог ст. 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідачем не надано доказів того, що земельна ділянка, на якій було здійснено знесення зелених насаджень по проспекту Перемоги № 28-№ 25 у м. Лозова Харківської області відведена під будівництво, що власником або користувачем цієї земельної ділянки або балансоутримувачем є інша установа, підприємство, організація, або власником чи користувачем цієї земельної ділянки є фізична особа.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідальною особою за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними на вище вказаній земельній ділянці, на якій знесено 23 сироростучих дерев є саме відповідач.
З матеріалів справи також вбачається, що діаметр кореневої шийки спиляних зелених насаджень по проспекту Перемоги № 28-№ 25 у м. Лозова Харківської області більш як 5 сантиметрів.
За таких обставин, доводи відповідача стосовно того, що не доведено факту спричинення шкоди саме відповідачем є безпідставними та документально необґрунтованими.
Отже, підсумовуючи зазначене, суд дійшов висновку, що відповідачем не дотримано зазначених норм права щодо збереження зелених насаджень на об'єкті благоустрою комунальної власності та їх видалення, у зв’язку з чим такі дії є незаконними.
У відповідності до статті 40 Закону України "Про рослинний світ" порушення законодавства про рослинний світ тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України. Відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні, зокрема, у протиправному знищенні або пошкодженні об'єктів рослинного світу, порушенні вимог щодо охорони, використання та відтворення рослинного світу під час проектування, розміщення, будівництва, реконструкції, введення в дію, експлуатації споруд та об'єктів, застосування технологій, які негативно впливають на стан об'єктів рослинного світу.
За приписами частини 1 статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Для застосування такої міри відповідальності, як стягнення майнової шкоди (збитків), потрібна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправної поведінки, збитків, причинного зв'язку між протиправною поведінкою та збитками, вини; за відсутності хоча б одного з цих елементів цивільно-правова відповідальність не настає.
Статтею 224 Господарського кодексу України передбачено, що учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено; під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини (частини 2 статті 1166 Цивільного кодексу України).
Суд зазначає, що відповідачем не доведено того, що порушення законодавства про охорону навколишнього середовища сталося не з її вини.
Відповідно до статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства України про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Особливості застосування цивільної відповідальності визначені у ст. 69 цього Закону, згідно з якою шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.
Згідно з вимогами ст.ст. 66, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не завдавати шкоду природі, відшкодувати завдані ним збитки.
Відповідно до частини 4 статті 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Отже, позовні вимоги Державної екологічної інспекції в Харківській області є обґрунтованими, вони підтверджуються наявними в матеріалах господарської справи доказами, не спростовані відповідачем та є такими, що підлягають задоволенню повністю.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд керується положеннями ст. 49 Господарського процесуального кодексу України та покладає на відповідача витрати по сплаті судового збору в розмірі 1762,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 13, 16, 28 Закону України "Про благоустрій в населених пунктах", ст.ст. 25, 40 Закону України "Про рослинний світ", ст.ст. 68, 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 1166 Цивільного кодексу України, ст. 224 Господарського кодексу України, статтями 1, 4, 12, 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області (64602, Харківська область, м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1; ідент. код 22682313) на користь держави на р/р 33115331020015, УК Лозівському району Харківської області, код ЄДРПОУ 38053090, МФО 899998, символ звітності 331 для зарахування по коду бюджетної класифікації 24062100 "Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності", в установі банку - Головне управління державної казначейської служби України у Харківській області, шкоду заподіяну державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства в розмірі 36400,00 грн.
3. Стягнути з Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради Харківської області (64602, Харківська область, м. Лозова, вул. Ярослава Мудрого, 1; ідент. код 22682313) на користь Державної екологічної інспекції у Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 1 під'їзд, 2 поверх, ідент. код 37999518) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1762,00 грн.
4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ст. 241 ГПК України).
Відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного рішення.
Повне рішення складено 18.03.2019 р.
Суддя ОСОБА_3