Рішення № 80573851, 13.03.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
480/4027/18
Номер документу
80573851
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2019 р. Справа № 480/4027/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

за участю секретаря судового засідання - Волкової Ю.В.,,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 480/4027/18

за позовом Головного управління ДФС у Сумській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш"

про надання дозволу на погашення суми податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Сумській області звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", у якій з урахуванням уточнених позовних вимог просить:

- надати Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу ТОВ “Енергомаш” (код за ЄДРПОУ 30175061) в загальному розмірі 612530,81 грн., а саме з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код податку 14060100) в сумі 371679,78 грн.; орендної плати з юридичних осіб (код податку 18010600) в сумі 240851,03 грн. за рахунок коштів отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та орендної плати з юридичних осіб в загальному розмірі 612530,81 грн.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття податковим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Державною податковою інспекцією у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області була направлена податкова вимога №2795-25 від 17.04.2014р. про сплату податкового боргу ТОВ “Енергомаш”.

Відповідно до ст.ст. 95, 20 ПК України рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття податковим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов’язання не сплаченого відповідачем у встановлений строк набрала статусу податкового боргу.

Таким чином, станом на день подання позовної заяви сума податкового боргу ТОВ “Енергомаш” за узгодженими податковими зобов’язаннями з ПДВ становить 371679,78грн. та з орендної плати становить 240851,03 грн.

Надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, можливе згідно Акту опису майна, на які поширюється право податкової застави.

ГУ ДФС у Сумській області були направлені платіжні вимоги у банки, в яких відкриті рахунки ТОВ “Енергомаш” для стягнення податкового боргу, але платіжні вимоги було повернуто на підставі п.п.12.7, 12.11 глави 12 Постанови Правління НБУ №22 від 21.01.2004р. “Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” у зв’язку з відсутністю коштів на рахунках відповідача.

07.09.2018 р. ПАТ “АКБ “Індустріалбанк” повернуто до ГУ ДФС у Сумській області останню платіжну вимогу (інкасове доручення) №56, про що свідчить відмітка на інкасовому дорученні, у зв’язку з відсутністю коштів на рахунках відповідача, що є підставою для звернення з адміністративним позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок коштів отриманих від продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Враховуючи зазначене, просить надати Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу ТОВ “Енергомаш” (код за ЄДРПОУ 30175061) в загальному розмірі 612530,81 грн., а саме з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код податку 14060100) в сумі 371679,78 грн.; орендної плати з юридичних осіб (код податку 18010600) в сумі 240851,03 грн. за рахунок коштів отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі.

Відповідачем надано заперечення проти позовної заяви, в якому зазначив, що загальна сума отриманих підприємством коштів на поточний рахунок в період з 01.01.2018 р. по 12.02.2019 р. складає 3457213,91 грн. Підприємством сплачено до державного бюджету податку на додану вартість за 2018 р. - 474223,78 грн., за період з 01.01.2019 р. по 12.02.2019 р. - 139370 грн. Крім цього, підприємством повністю погашена податкова заборгованість з ПДВ згідно рішення суду від 07.06.2018 р. №818/1119/18, по орендній платі залишився борг в сумі 156200 грн.

Щодо іншої частини позовних вимог відповідач зазначив, що у позивача немає іншого судового рішення про стягнення податкового боргу з ТОВ “Енергомаш”, в судовому засіданні вимоги позивача не досліджувалися, остаточна сума податкового боргу судом не визначена, отже, отримання позивачем дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, яке перебуває у податковій заставі відповідач вважає незаконним, та таким, що порушує майнові права ТОВ “Енергомаш”, та матиме непередбачувані наслідки для підприємства.

Враховуючи вищезазначене, вважає позовні вимоги необґрунтованими і просить відмовити у їх задоволенні (а.с. 68-71, том 2).

Ухвалою суду від 02.11.2018 р. відкрито провадження по справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін на 21.11.2018р.

Ухвалою суду від 26.12.2018 р. вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, справу призначено у підготовчому засіданні на 10.01.2019 р.

Ухвалою суду від 13.02.2019 р. підготовче провадження по справі закрито, справу призначено до судового розгляду на 27.02.2019 р.

В судовому засіданні 13.03.2019 р. представник позивача позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ТОВ "Енергомаш" зареєстроване як юридична особа, включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Протягом 2017 року відповідачем самостійно задекларовано грошових зобов’язань з податку на додану вартість та орендної плати з юридичних осіб шляхом подання декларацій (уточнюючих розрахунків).

Крім того, за результатами проведених перевірок податковими повідомленнями-рішеннями від 24.01.2017 №0000601201, 25.05.2017 №0001031201, від 31.05.2017 №0001251201, від 18.09.2017 №13651201, від 19.09.2017 №0013741204, від 18.12.2017 №0032391201, від 04.01.2018 №0000321201 до відповідача застосовано штрафні санкції за платежем податок на додану вартість.

Також, податковими повідомленнями-рішеннями від 27.06.2016 № НОМЕР_1 та від 27.07.2016 № НОМЕР_2 до ТОВ "Енергомаш" застосовано штраф з орендної плати з юридичних осіб .

Відповідачу направлена податкова вимога від 17.04.2014 № 2795-25 (а.с. 70 том.1).

ГУ ДФС у Сумській області було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу від 06.05.2014 року № 57 (а.с. 71) на підставі якого було складено акт опису майна від 03.02.2015 року, яким було описано Автомобіль Hyundai Santa Fe реєстраційний номер НОМЕР_3 вартістю 207 883,00 грн. (а.с. 70 том.1).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18 адміністративний позов Заступника керівника Сумської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" про стягнення податкового боргу – задоволено частково. Стягнуто в доход бюджету з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" та за рахунок готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн., податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 157307,40 грн. В задоволенні інших вимог – відмовлено (а.с. 20-21 том.1)

ГУ ДФС у Сумській області були направлені платіжні вимоги у банки, в яких відкриті рахунки ТОВ “Енергомаш” для стягнення податкового боргу, але платіжні вимоги було повернуто на підставі п.п.12.7, 12.11 глави 12 Постанови Правління НБУ №22 від 21.01.2004р. “Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” у зв’язку з відсутністю коштів на рахунках відповідача (а.с. 73-86 том.1).

07.09.2018 р. ПАТ “АКБ “Індустріалбанк” повернуто до ГУ ДФС у Сумській області о платіжну вимогу (інкасове доручення) №56, про що свідчить відмітка на інкасовому дорученні, у зв’язку з відсутністю коштів на рахунках відповідача (а.с. 87-89 том.1).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються нормами Податкового кодексу України, які визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Положенням п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України зазначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строки.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання утворює податковий борг.

У відповідності до п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Згідно п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно припису п. 88.1 ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Положенням п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України визначено право податкової застави, яке виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу (п 89.1.1, 89.1.2 вказаної статті Кодексу).

Відповідно п.89.2 зазначеної статті Кодексу право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

Пунктом 89.3 ст. 89 зазначеного Кодексу встановлено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформляється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Таким чином, основними умовами для звернення до суду з вимогами про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків є наявність податкового боргу, відсутність коштів у платника податків, що перебувають у його власності та перебування майна платника податків у податковій заставі.

Згідно абзацу 2 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

У відповідності до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18 адміністративний позов Заступника керівника Сумської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" про стягнення податкового боргу – задоволено частково. Стягнуто в доход бюджету з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" та за рахунок готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн., податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 157307,40 грн. В задоволенні інших вимог – відмовлено

Таким чином, судом підтверджено наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в сумі 157307,40 грн.

Згідно змісту заяви представника позивача про уточнення позовних вимог (а.с.45-46 том.2), позивач просить надати дозвіл на погашення боргу за рахунок майна ТОВ “Енергомаш” - податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн., податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 240 851,03 грн.

Також, позивач посилається на ту обставини, що податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн. згідно Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18 сплачений в повному обсязі, а сума податкового боргу в розмірі 348027,92 грн. виникла в період з 30.07.2018 року по 01.02.2019 року у зв’язку з поданням позивачем податкових декларацій та нарахуванням штрафних санкцій та пені. Крім того, в судовому засіданні представником позивача зазначено, що судові рішення про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн. відсутні.

Виходячи із системного аналізу ст. 95 Податкового кодексу України, а саме п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у зв’язку з відсутністю судового рішення про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн., суд вважає, що наведені позовні вимоги є передчасними, а тому не підлягають задоволенню.

Що стосується позовних вимог щодо надання Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення суми податкового боргу з орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергомаш” в розмірі 240851,03 грн. за рахунок коштів, отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі, суд зазначає наступне.

Так, судом встановлено, що Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18 адміністративний позов Заступника керівника Сумської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" про стягнення податкового боргу – задоволено частково. Стягнуто в доход бюджету з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" та за рахунок готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 348027,92 грн., податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 157307,40 грн. В задоволенні інших вимог – відмовлено.

Згідно змісту заяви представника позивача про уточнення позовних вимог (а.с.45-46 том.2), позивач просить надати дозвіл на погашення боргу за рахунок майна ТОВ “Енергомаш” - податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 240851,03грн.

Відповідач у запереченні на позовну заяву зазначив, що податковий борг з орендної плати з юридичних осіб згідно Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18 частково сплачений в сумі 1107,40 грн., не сплаченою залишається сума податкового боргу в розмірі 156200грн.

В судовому засіданні представником позивача наведений факт не було спростовано.

Суд наголошує, що сума податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 83461, 14 грн. виникла в період з 01.03.2017 року по 30.01.2019 року у зв’язку з поданням позивачем податкових декларацій. Крім того, в судовому засіданні представником позивача зазначено, що судові рішення про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 83461, 14 грн. відсутні.

Виходячи із системного аналізу ст. 95 Податкового кодексу України, а саме п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Таким чином, у зв’язку з відсутністю судового рішення про стягнення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 83461,14 грн., суд вважає, що наведені позовні вимоги є передчасними, а тому не підлягають задоволенню.

Отже, позивачем не надано суду доказів здійснення всіх заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів в порядку п.95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, що виключає наразі можливість надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Що стосується позовних вимог щодо надання Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення суми податкового боргу з орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергомаш” в розмірі 156200 грн. за рахунок коштів, отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі, суд зазначає наступне.

Так, судом встановлено, що сума податкового боргу з орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергомаш” в розмірі 156200 грн. є узгодженою та стягнута згідно рішення Сумського окружного адміністративного суду від 07.06.2018 року по справі №818/1119/18.

Представником відповідача в судовому засіданні та в наданих поясненнях не заперечувався факт наявності податкового боргу та його розміру.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

За приписами п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами (п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України).

Відповідно до положень п.п. 87.3.2 п. 87.3 ст. 87 Податкового кодексу України не можуть бути використані як джерело для погашення податкового боргу платника податків майно, яке належить на правах власності іншим особам та перебуває у володінні або користуванні платника податків, у тому числі (але не виключно) майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків як оплата за такі послуги, а також майно інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління.

У той же час дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, надається не на конкретно визначене майно, а на суму податкового боргу; власне перелік майна, що підлягає реалізації з метою погашення податкового боргу платника, виявляється у процесі виконання органом державної податкової служби судового рішення про надання такого дозволу. При цьому майно платника, що підлягає продажу, не обмежується виключно майном, зазначеним в акті опису майна. В силу вимог пункту 89.5 статті 89 Податкового кодексу України джерелом погашення податкового боргу платника може бути і майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому, однак вартістю у межах суми існуючого податкового боргу.

У відповідності до приписів п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 вказаної статті, контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Зі змісту наведених норм випливає, що умовою для звернення до суду, за яких можливе надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі - є наявність у платника податкового боргу та відсутність на розрахункових рахунках такого платника грошових коштів, достатніх для погашення цього боргу.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

За наведених обставин, враховуючи наявність непогашеного податкового боргу та того, що вжиті позивачем заходи щодо погашення податкового боргу відповідача позитивних результатів не дали, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області про надання дозволу на погашення суми податкового боргу з орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю “Енергомаш” в розмірі 156200 грн. за рахунок коштів, отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу – задовольнити частково.

Надати Головному управлінню ДФС у Сумській області дозвіл на погашення суми податкового боргу з орендної плати за землю Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергомаш» (код ЄДРПОУ 30175061) в розмірі 156200 (сто п’ятдесят шість тисяч двісті) грн. за рахунок коштів, отриманих від продажу майна, що перебуває у податковій заставі.

В задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 20.03.2019 р.

Суддя О.А. Прилипчук