
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2380/17
20 березня 2019 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючого судді Баб'юка П.М., розглянувши в порядку письмового провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Управління УМВС України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з урахуванням надбавок та відсотків,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Управління УМВС України в Тернопільській області, у якому просить:
- зобов'язати Управління міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області в особі Ліквідаційної комісії УМВСУ в Тернопільській області усунути порушення нарахування та виплати пенсії, шляхом направлення Пенсійного фонду довідку до пенсійної справи ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням надбавок, які були мені встановлені на момент призначення пенсії, саме: посадовий оклад - 2800 грн, оклад за військове звання - 2200 грн, надбавка за стаж служби - 30%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%, надбавка за виконання особливих важливих завдань - 50 %, надбавка до посадового окладу за службу в ОБОЗ - 50 %, одноразова допомога згідно з указом президента № 463-1 від 23.06.2001 - 49,53 місячних окладів, надбавка за ОРД - 50%, матеріальна допомога - 100%, премія - 109 %;
- зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Тернопільській з 01.01.2016, здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з урахуванням надбавок, які були ОСОБА_1 встановлені на момент призначення пенсії, саме: посадовий оклад - 2800 грн, оклад за військове звання - 2200 грн, надбавка за стаж служби - 30%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15%, надбавка за виконання особливих важливих завдань - 50 %, надбавка до посадового окладу за службу в ОБОЗ - 50 %, одноразова допомога згідно з указом президента № 463-1 від 23.06.2001- 49,53 місячних окладів, надбавка за ОРД - 50%, матеріальна допомога -100%, премія - 109 %.
Ухвалою суду від 29 грудня 2017 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
Ухвалою суду від 20 березня 2018 року зупинено провадження у вищезазначеній справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду в зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) рішення Верховного Суду від 12 березня 2018 року у зразковій адміністративній справі №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799) залишено без змін, а відтак рішення Верховного Суду від 12 березня 2018 року набрало законної сили 12 грудня 2018 року відповідно до частини другої статті 255 та частини першої статті 325 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова Великої Палати Верховного Суду (скорочена) від 12 грудня 2018 року у справі №802/2196/17-а оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень (реєстраційний номер в ЄДРСР 78529913) 14 грудня 2018 року.
Ухвалою суду від 31 січня 2019 року провадження в адміністративній справі №819/2380/17 поновлено. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що позивач з 2007 року є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З 01 січня 2016 року у позивача виникло право на перерахунок пенсії, гарантоване статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв'язку з чинною станом на 1 січня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Ліквідаційна комісія УМВС України у Тернопільській області склала та подала до Головного управління ПФУ у Тернопільській області довідку від 17 травня 2017 року №107 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На думку позивача, Ліквідаційною комісією УМВС України у Тернопільській області у довідці від 17 травня 2017 року №107 протиправно не включено надбавки за виконання особливих важливих завдань, за службу в ОБОЗ, за ОРД, також не включено одноразову допомогу згідно з указом президента № 463-1 від 23.06.2001, матеріальну допомогу та премію.
Позивач, не погоджуючись складовими грошового забезпечення, визначених у довідці від 17 травня 2017 року №107 Ліквідаційної комісії УМВС України у Тернопільській області, звернувся до суду.
У відзиві на позов, представник відповідача - Управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні та повідомив, що Ліквідаційною комісією УМВС України у Тернопільській області на виконання вимог пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 оформлено та подано до Головного управління ПФУ у Тернопільській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача за формою згідно із додатком 2 до Порядку № 45 для перерахунку його пенсії. Види грошового забезпечення, з яких розраховувалась пенсія позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу" до складу довідки не включались, оскільки вказана постанова на поліцейських не поширюється. Довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу сформована на підставі середніх розмірів надбавок та премій, які були визначені МВС України по аналогічних посадах.
У відзиві на позов, представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні та повідомив, що Ліквідаційною комісією УМВС України у Тернопільській області на виконання вимог пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 оформлено та подано до Головного управління ПФУ у Тернопільській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача за формою згідно із додатком 2 до Порядку № 45 для перерахунку його пенсії. Види грошового забезпечення, з яких розраховувалась пенсія позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу до складу довідки не включались, оскільки вказана постанова на поліцейських не поширюється. Довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу сформована на підставі середніх розмірів надбавок та премій, які були визначені МВС України по аналогічних посадах, що виплачувались у грудні 2015 року.
Відповідно до частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 2007 року перебуває на обліку Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримую пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
У зв'язку із встановленням нових розмірів грошового забезпечення на підставі отриманих списків, Ліквідаційною комісією УМВС України в Тернопільській області 17 травня 2017 року сформовано і подано до Головного управління ПФУ у Тернопільській області довідку №107 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу, з якої вбачається, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, наказу МВС України від 06 квітня 2016 року №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, у відповідності до рівнозначної посади старшого оперуповноваженого, становить: посадовий оклад - 2800,0 грн, оклад за військове звання - 2200 грн, надбавка за стаж служби - 30%, надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15 % , премія - 0%.
Вважаючи, що у довідці 17 травня 2017 року №107 протиправно не включено надбавки за виконання особливих важливих завдань, за службу в ОБОЗ, за ОРД, також не включено одноразову допомогу згідно з указом президента № 463-1 від 23.06.2001, матеріальну допомогу та премію позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Частиною другою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Кабінет Міністрів України Постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова №988 набрала чинності 02 грудня 2015 року. Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою № 988, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до частин 3, 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393" (далі - Порядок №45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до приписів пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосування такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися для 01 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Відповідно до приписів до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Як вбачається із довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Тернопільській області від 17 травня 2017 року №107 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, посаду позивача в міліції прирівняно до посади старшого оперуповноваженого поліції.
На виконання вимог вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України №45, до УМВС в областях надіслано Лист МВС України № 5551/05/22-2017 від 20.04.2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій», яким затверджено середні розміри премій, які отримували поліцейські станом на 01 січня 2016 року по України. Так, відповідно до розділу 8 таблиці середніх розмірів надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року, затверджених даним листом, за посадою старшого оперуповноваженого поліції премія не враховується, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 109%, як просить позивач, немає.
Відтак, суд не погоджується з доводами позивача про неправомірність дій Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Тернопільській області щодо не врахування премії у довідці.
Крім того, даним листом МВС України № 5551/05/22-2017 від 20 квітня 2017 року «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» встановлено, що при оформленні довідок про грошове забезпечення, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачувалися на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Отже посилання позивача на не внесення до довідки про розмір грошового забезпечення надбавки за виконання особливих важливих завдань, за службу в ОБОЗ, за ОРД, одноразову допомогу згідно з указом президента № 463-1 від 23.06.2001 та матеріальну допомогу є безпідставним, оскільки нормами діючого спеціального законодавства не передбачено такого додаткового виду грошового забезпечення поліцейських.
Згідно з частиною третьою статті 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
На виконання наведених вимог процесуального закону судом враховано правові висновки Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладені у рішенні від 12 березня 2018 року за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №802/2196/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799), яке залишено без змін постановою ОСОБА_2 Верховного Суду від 12 грудня 2018 року (реєстраційний номер в ЄДРСР 72694799).
Так, Верховний Суд у зразковому рішенні від 12 березня 2018 року (справа №Пз/9901/1/18, 802/2196/17-а) зазначив наступне.
Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Якщо у цій категорії справ буде встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то, цю надбавку не належить вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу сьомого пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Розмір премії для перерахунку пенсій враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий висновок ґрунтується на положеннях абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, відповідно до якого для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Відповідно до частини третьої статті 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Так, рішенням Верховного Суду від 12 березня 2018 року у зразковій справі №802/2196/17-а у задоволенні позову пенсіонера органів внутрішніх справ відмовлено.
По змісту рішення вказано, що висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, правова позиція суду узгоджуються із висновками Верховного Суду, викладеною у рішенні Верховного Суду від 12 березня 2018 року у справі № 802/2196/17-а.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно визначено складові грошового забезпечення позивачу у довідці для перерахунку пенсії, у зв'язку з чим, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог в цій частині.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головного управління пенсійного фонду України в Тернопільській з 01 січня 2016 року, здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з урахуванням надбавок, які були позивачу встановлені на момент призначення пенсії, то суд вказує на те, що наведена позовна вимога є передчасною та не підлягає до задоволення, оскільки позивач просить провести перерахунок та виплату пенсію із врахуванням надбавок та розміром премії, які відсутні в довідці Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Тернопільській області від 17 травня 2017 року за №107.
Щодо позовної вимоги про стягнення на користь позивача витрат на правову допомогу адвоката в розмірі 8500 грн, суду вказує наступне.
Згідно частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини першої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно частиною третьою статті 132 КАС України до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать також витрати на професійну правничу допомогу.
З огляду на викладене, стягнути судові витрати, до складу яких входять витрати на професійну правничу допомогу, можливо лише у передбачених випадках КАС України за умови задоволення позовних вимог позивача повністю або частково.
При відмові в задоволенні позовних вимог, КАС України виключає можливість стягнення судових витрат, в тому числі витрат на професійну правничу допомогу на користь позивача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, 46001), Управління міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Валова, 11, м. Тернопіль, 46001) про визнання дій протиправними та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії з урахуванням надбавок та відсотків - відмовити в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Баб'юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.