
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2019 р. № 400/425/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54034
до відповідача:Виконавчого комітету Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001
про:зобов’язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про зобов’язання відповідача надати письмову відмову у задоволенні запиту позивача на інформацію від 05.02.2019 № I-42/02.02.03-09.
Позовні вимоги обгрунтовано тим, що відповідач не повідомив інформацію яку просив позивач; інформація, яку відповідач надав позивачу, є недостовірною, бо у протоколі не зазначено, що на голосування ставився проект рішення, який мав п. 1-5; відповідач не надав письмову відмову у задоволенні запиту на інформацію та порушив право позивача на отримання відмови.
Відповідач відзив на позов не надав.
Відповідно до ч.1 ст. 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
Дослідив докази, суд дійшов висновку:
05.02.2019 року позивач звернувся до Миколаївського міського голови з запитом на інформацію, в якому просив повідомити які документи підтверджують те, що пункти 1-5 рішення Миколаївської міської ради № 26/1 від 21.12.2000 «Про перейменування вулиці Паркової у вулицю ОСОБА_2 та внесення змін до п.1 рішення міської ради від 03.03.2000 № 17/20» ставилися на голосування на пленарному засіданні міської ради і були прийняті за результатами голосування та надати копії документів.
Листом від 11.02.2019 № I-42/02.02.03-09 відповідач повідомив позивача, що в архівному відділі Миколаївської міської ради наявні оригінал рішення Миколаївської міської ради від 12.12.2000 № 26/1 “Про перейменування вулиці Паркової у вулицю ОСОБА_2 та внесення змін до п. 1 рішення міської ради від 03.03.2000 № 17/20”, стенограма та протокол 26-ї сесії Миколаївської міської ради ХХІІІ скликання від 21.12.2000. Вищезазначене рішення Миколаївської міської ради містить пункти 1-5.. В протоколі 26-ї сесії Миколаївської міської ради ХХІІІ скликання від 21.12.2000 вказано, що до порядку денного включений пункт 1 Про перейменування вулиці Паркової у вулицю ОСОБА_2, та зазначено наступне:
«Слухали: Про перейменування вулиці Паркової у вулицю ОСОБА_2 та внесення змін до п. 1 рішення міської ради від 03.03.2000 № 17/20. Доповідач: Чайка В.Д., міський голова. Проведено голосування. Підсумки голосування: за – 59, проти – не озвучено, утрималось – 4».
Додатково повідомлено позивача, що інформація щодо попунктного голосування під час прийняття даного рішення у Миколаївської міської ради, як розпорядника інформації, відсутня.
Відповідно до ст.ст.1,3 Закону України "Про звернення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги. Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.
Згідно зі ст.15 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідно до ч. 1-2 ст. 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Розпорядники інформації зобов'язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію (п. 6 ч. 1 ст.14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Ч. 1 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
Правові підстави, передбачені ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» для відмови у задоволенні запиту позивача відсутні.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Позивач всупереч ст. 77 КАС України не довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог.
Відповідачем відповідно до вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”, запит позивача розглянуто та повідомлено про наявну публічну інформацію, що знаходиться у його володінні, яка стосується порушеного питання позивача в ньому, тому підстави вважати, що відповідачем надано недостовірну інформацію або не надано будь-яку інформацію, яка знаходиться у володінні розпорядника інформації, відсутні.
Тому позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 – 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. У задоволені позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54034 ) до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради ( вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001 ідентифікаційний код 04056612) відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду – 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження – 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України і п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко