Ухвала суду № 80569439, 19.03.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
19.03.2019
Номер справи
161/4101/19
Номер документу
80569439
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 161/4101/19

Провадження № 1-кс/161/2329/19

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

м. Луцьк 19 березня 2019 року

Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В.

за участю секретаря судового засідання Новаковської В.В.,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Волинській області Зуб О.М. про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню №12018030000000285 від 05.07.2018, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2, ч.3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції у Волинській області Зуб О.М. за погодженням прокурора у кримінальному провадженні Гуцуляк Т.Ю. звернувся до слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про надання йому тимчасового доступу до речей і документів, що знаходяться у володінні Луцької міської ради (юридична адреса: 43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19) з можливістю вилучення їх оригіналів.

В обґрунтування клопотання вказує, що під час досудового слідства здобуті достатні дані того, що службові особи Луцької міської ради у період з 2015 по 2017 роки при укладенні договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька, в супереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах приватних суб'єктів господарювання, не вживали достатніх заходів для встановлення належної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єктів нерухомості на території м. Луцька, внаслідок чого занижено розміри пайової участі при їх будівництві та спричинено шкоду бюджету міста Луцька у вигляді ненадходження грошових коштів у сумі понад 10 млн. грн.

При цьому встановлено, що при укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №76 від 05.10.2016 щодо об'єкту «Реконструкція нежитлового приміщення під логістичний центр та нове будівництво складу на АДРЕСА_1» ФОП ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єктів нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 24 013 грн., що становить 5% від загальної вартості будівництва (480 262 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 231 м. кв.*8206*5%= 695 540 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 600 тис. грн. Проектна організація - ФОП ОСОБА_4.

Також встановлено, що при укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №61 від 23.09.2015 року щодо об'єкту «Нове будівництво виробничої бази транспортного підприємства у АДРЕСА_2 (перша черга)» ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єкта нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 17 520 грн., що становить 5% від загальної вартості будівництва (350 400 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 578,2 м. кв.*8206*5%= 237 235 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 220 тис. грн. Проектна організація - ПП «Творча архітектурна майстерня «ОСОБА_19 та ОСОБА_6», зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3, код ЄДРПОУ 36064142, керівник - ОСОБА_6.

Також встановлено, що при укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №19 від 12.03.2015 року щодо об'єкту «Нове будівництво торгово-офісного закладу на АДРЕСА_4» ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_3) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єкта нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 8 800 грн., що становить 5% від загальної вартості будівництва (176 000 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 491,3 м. кв.*8206*5%= 201 580 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 200 тис. грн. Проектна організація - ТОВ «Проба», код ЄДРПОУ 25083777, зареєстроване за адресою: м. Луцьк, вул. Електроапаратна, 3, керівник - ОСОБА_8, тел. НОМЕР_4.

Також встановлено, що укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №39 від 24.06.2015 року щодо об'єкту «Нове будівництво торгово-офісного центру на АДРЕСА_6» ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_5) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єкта нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 12 498 грн., що становить 5% від загальної вартості будівництва (249 965 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 1362,4 м. кв.*8206*5%= 558 992 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 500 тис. грн. Проектант - ПП ОСОБА_10.

Також встановлено, що при укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №23 від 30.03.2015 року щодо об'єкту «Нове будівництво оздоровчого комплексу з кафе та готелем по вул. Кравчука, 13 в м. Луцьку»; представниками ПП «Тріада» (код ЄДРПОУ 32269774) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єктів нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 13 000 грн., що становить 2% від загальної вартості будівництва (650 000 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 669,4 м. кв.*8206*2%= 109 861 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 100 тис. грн. Проектна організація - ПП «Констант-Проект», код ЄДРПОУ 36452548, зареєстроване за адресою: м. Луцьк, вул. кравчука, 20, кв. 44, керівник - ОСОБА_11, тел. НОМЕР_6, НОМЕР_9. Зведений кошторисний розрахунок підготовлений ГАП ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_7).

Також встановлено, що при укладенні договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №53 від 28.08.2015 року щодо об'єкту «Нове будівництво станції автосервісу та автосалону на АДРЕСА_5» ФОП ОСОБА_13 (ІПН НОМЕР_8) було подано кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єктів нерухомості, який містить недостовірні відомості. Так, відповідно до договору забудовник сплатив до місцевого бюджету 21 192 грн., що становить 5% від загальної вартості будівництва (560 300 - 136 464 грн.). Тоді як, відповідно до показників опосередкованої вартості спорудження житла по Волинській області, затверджених Наказом Мінрегіону, сума пайової участі повинна становити 450,66 м. кв.*6048*5%= 178 082 грн. Таким чином, місцевому бюджету завдано збитків на суму близько 150 тис. грн. Проектна організація - Волинський філіал ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут», код ЄДРПОУ 13354314, зареєстроване за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кременецька, 38, керівник - ОСОБА_14.

Зважаючи на викладені обставини вчинюваних протиправних дій, з метою повного, всебічного і неупередженого проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні судово-почеркознавчої, судово-технічної та судово-бухгалтерської експертиз з метою документального підтвердження вищенаведених фактів, розміру завданих матеріальних збитків та встановлення підписантів відповідних документів.

В судове засідання слідчий та прокурор не з'явились, однак попередньо подали до суду заяви про слухання клопотання у їх відсутності.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Статтею 163 ч.5 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, статтею 163 ч.7 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

На переконання слідчого судді, слідчий довів належними та допустимими доказами, що для цілей вказаного кримінального провадження необхідним та доцільним є надання доступу до документів, які містять у розпорядженні Луцької міської ради. Водночас, вважає, що слідчим необґрунтовано необхідність проведення судово-почеркознавчої експертизи в рамках даного кримінального провадження, а тому достатньо надати дозвіл на вилучення копій зазначених документів. Отже, в цій частині слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.159-166 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим СУ ГУНП у Волинській області Зубу О.М., Ухо В.С., Криську В.В., Качану А.Р., Чайці Ю.В., а за їх дорученням - оперативному підрозділу чи іншому слідчому з групи слідчих, яким доручено проводити досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні Луцької міської ради (юридична адреса: 43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19), а саме до наступних документів:

1) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька № 46 від 26.07.2016 між Луцькою міською радою та ФОП ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) щодо об'єкту «Реконструкція нежитлового приміщення під логістичний центр та нове будівництво складу на АДРЕСА_1».

2) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька № №61 від 23.09.2015 між Луцькою міською радою та ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_2) щодо об'єкту «Нове будівництво виробничої бази транспортного підприємства у АДРЕСА_2 (перша черга)».

3) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №19 від 12.03.2015 між Луцькою міською радою та ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_3) щодо об'єкту «Нове будівництво торгово-офісного закладу на АДРЕСА_4».

4) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №39 від 24.06.2015 між Луцькою міською радою та ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_5) щодо об'єкту «Нове будівництво торгово-офісного центру на АДРЕСА_6».

5) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №23 від 30.03.2015 між Луцькою міською радою та ПП «Тріада» (код ЄДРПОУ 32269774) щодо об'єкту «Нове будівництво оздоровчого комплексу з кафе та готелем по вул. Кравчука, 13 в м. Луцьку».

6) Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька №53 від 28.08.2015 року між Луцькою міською радою та ФОП ОСОБА_13 (ІПН НОМЕР_8) щодо об'єкту «Нове будівництво станції автосервісу та автосалону на АДРЕСА_5».

7) Проектно-кошторисну документацію (локальні, об'єктні та зведені кошториси) та інші документи які стосуються цих договорів та подані забудовниками до Луцької міської ради про розрахунок вартості об'єктів будівництва.

У задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Черняк В.В.