Справа № 3-187/2010 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2010 року суддя Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, при секретарі Монт А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Кременчуцької об’єднаної Державної податкової інспекції, відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого директором комунального підприємства «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління»,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу, складеного 29 січня 2010 року працівниками відділу проведення податкового аудиту платників податків управління податкового контролю юридичних осіб Кременчуцької об’єднаної Державної податкової інспекції, при проведенні перевірки КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» (код 03332033), що знаходиться в м.Кременчуці по вул.Чкалова, 6, було виявлено порушення директором ОСОБА_2 встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: по податку на прибуток в сумі 45543 грн. , в тому числі третій квартал 2008 року – 25994 грн., четвертий квартал 2008 року – 11675 грн., перший квартал 2009 року – 7874 грн.; по податку на додану вартість в сумі 36434 грн., в тому числі за липень 2008р. – 7161 грн., серпень 2008р. – 1750 грн., вересень 2008р. – 11884 грн., жовтень 2008р. – 5500 грн., грудень 2008р. – 3840 грн., лютий 2009р .- 6299 грн.; по податку з доходів фізичних осіб в сумі 300 грн., а саме за липень 2008р. – 49,50 грн., серпень 2008р. – 49,50 грн., вересень 2008р. – 49, 50 грн., жовтень 2008р. – 45, 50 грн., листопад 2008р. – 51 грн., грудень 2008р. – 51 грн..
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення не визнав та суду пояснив, що на його думку підприємство не вчиняло жодних порушень, податкові рішення оскарженні до Кременчуцької ОДПІ та скарга по суті на даний час не вирішена. Просив суд винести постанову, якою скасувати акт податкової перевірки № 6529/23-209/03332033 від 29.12.2009 року, а провадження по справі припинити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши представлені докази, приходить до висновку, що провадження в справі підлягає закриттю з наступних підстав:
Судом встановлено, що в період з 07.12.2009 року по 25.12.2009 року Кременчуцькою ОДПІ проведено виїзну планову перевірку комунального підприємства ««Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» (код 03332033) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року, за результатами якої складено акт № 6529/23-209/03332033 від 29 . 12.2009 року.
На підставі висновку до вказаного акту на директора комунального підприємства ««Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» ОСОБА_2 складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, а саме, за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку за період роботи 3,4 квартали 2008 року та 1 квартал 2009 року .
Згідно з розпорядженням № 6-Р від 10 .0 1.2008 року «Про призначення на посаду директора», ОСОБА_2 призначений з 11.01.2008 року на посаду директора до КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління».
Як вбачається з акту перевірки та висновку до нього, перевіркою встановлено, що на порушення п.5.1, пп 5.2.1. п. 5.2. пп. 5.3.9п.5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в результаті чого занижено податок на прибуток в період, що перевірявся, на загальну суму 45543 грн.; пп.7.4.1. 7.4.4, п.7.4 ст. Закону України «Про податок на додану вартість» на загальну суму 36434 грн. за період з липня 2008 року по лютий 2009 року, а також п.п.9.12.2 п. 9.12 ст. 9, пп 8.1.1 п.8.1 ст.8, пп «а» п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходу фізичних осіб», в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки правильності утримання та своєчасного перерахування податку з доходів фізичних осіб в сумі 300 грн. за період з липня 2008 року по грудень 2008 року.
Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_2 не надав суду відповідні пояснення щодо суті виявлених перевіркою порушень та не надано документів на підтвердження того, що факту порушення ним порядку ведення КОДПІ податкового обліку не доведено. Також ОСОБА_2 не надав жодного підтвердження того, що Кременчуцькою ОДПІ йому продовжено строк оскарження податкового рішення до 22.03.2010 року. При цьому, як вбачається з рішення заступника начальника Кременчуцької ОДПІ про продовження строку розгляду первинної скарги від 04.02.2010р., розгляд його скарги відбувся 16.02.2010 року. Таким чином, на час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення у суду відсутні будь-які докази, які б свідчили про недійсність акту перевірки від 29.12.2009 року № 6529/23-209/03332033 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року.
Отже, суд приходить до висновку, що винність ОСОБА_2 в вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення, актом від 29.12.2009 року № 6529/23-209/03332033 та висновком до нього.
За правилами ч.2 ст.38 КУпАП України адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – три місяці з дня його виявлення.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, що виразилося у порушенні податкового обліку , при цьому, порушення обліку по податку на прибуток є триваючим , оскільки за даними документальної ревізії такі дії вчинялися в період часу з 01.07.2008 року по 31.03.2009 року; порушення обліку податку на додану вартість є триваючим та вчинені в період з 01.07.2008 року по 28.02.2098 року; порушення ведення обліку по податку з доходів фізичних осіб є триваючим та вчинені в період з 01.07.2008 року по 31.12.2008 рік.
Продовження виявлених триваючих порушень з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року кінцеву дату перевірки не встановлено.
Отже, триваюче правопорушення по податку на прибуток фактично припинено 31.03.2009року, триваюче порушення по податку на додану вартість фактично припинено 28.02.2009 року, а триваюче порушення по податку з доходів фізичних осіб припинено 31.12.2008 року, тому відлік часу суд веде не з моменту виявлення триваючих правопорушень, а з часу його припинення, при цьому, як на день виявлення порушення, так і на момент розгляду справи судом закінчився строк накладення адміністративного стягнення за вчинене правопорушення, яке виразилося у порушенні податкового обліку, тому провадження в справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.38, п.7 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – закрити.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги, протесту прокурора до Апеляційного суду Полтавської області через місцевий суд.
Суддя: