
20.03.2019
Справа № 482/499/19
Номер провадження 3/482/302/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20 березня 2019 року м. Нова Одеса
Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Баранкевич В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП,-
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працює в ПрАТ «Ліктрави» м. Житомир, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
В С Т А Н О В И В:
18.03.2019 року до Новоодеського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.. 124 КУпАП стосовно ОСОБА_1.
Як викладено у протоколі серії БД № 239457 від 05.03.2019 року, « 05.03.2019 р., о 09.15 год. в м. Херсон, вул.. Маяковського, буд. 4, водій ОСОБА_1В, керуючи т/з по вул.. Маяковського, буд. 4 зі сторони вул.. Ушакова в сторону вул.. Потьомкінська, не був уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, не зреагував на її зміну, не дотримався безпечного бокового інтервалу та скоїв наїзд на припаркований автомобіль «TOYOTA YARIS», д.н.з ВТ 6999 АС, водій ОСОБА_2 В результаті ДТП автомобілі отримали механічні ушкодження з матеральними збитками, чим порушив вимоги п.п. 2.3 (б), 13.1 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 124 КУпАП.
Відповідно вимогам п.2 ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи, зокрема, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Предмет судового розгляду обмежений обставинами, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення та які визначають його суть.
Диспозиція ст.. 124 КУпАП передбачає відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до неї, наявність потерпілої особи, якій діями правопорушника, пов’язаними з порушенням учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, спричинено пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, є обов’язковою.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення, в графі «свідки» та в графі «потерпілий» відсутні будь-які відомості про них, особисті дані, адреси проживання, хоча, як вбачається з матеріалів справи, потерпілим по даній справі виступає ОСОБА_2, не внесені в протокол дані відносно свідків вказаного правопорушення.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не містить даних про свідків та потерпілого, їх місце проживання, то у такому вигляді через його істотні недоліки не може бути предметом судового розгляду, оскільки викликає обґрунтовані сумніви.
Суд розглядає саме протокол про адміністративне правопорушення і матеріали справи в межах цього протоколу.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ№11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексу вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
В зв'язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена в порушення вимог КУпАП, наявні вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи в судовому засіданні, суд доходить до висновку про повернення матеріалу про адміністративне правопорушення до Управління патрульної поліції в Херсонській області для його дооформлення з метою усунення порушень, допущених під час його складання.
На підставі викладеного, керуючись : ст. ст. 256, 268, 278, 283 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Протокол серії БД № 239457 від 05.03.2019 року про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 124 КУпАП, - повернути до Управління патрульної поліції в Херсонській області для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О. Баранкевич