
Справа № 305/509/19
Номер провадження № 3/305/162/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" березня 2019 р.
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Марусяк М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рахівського районного відділення поліції Тячівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, 19.10.21973 року народження, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1. Рахівського району, Закарпатської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, неодруженого, на утриманні 2 неповнолітніх дітей, військовозобов'язаного, раніше судимого,-
за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 07 березня 2019 року, о 22 год. 30 хв., у відношенні якого ухвалою Рахівського районного суду Закарпатської області від 17.01.2019 встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, чим порушив п.2 ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області щодо заборони виходу з будинку за місцем проживання з 22:00 год. по 07:00 год., за що передбачена відповідальність ч.1 ст.187 КУпАП.
09 березня 2019 року, близько 23:00 год., ОСОБА_1, повторно порушив п.2 ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області від 17.01.2019 року, якою встановлено адміністративний нагляд щодо заборони виходу з будинку за місцем проживання з 22:00 год. по 07:00 год, а саме, був відсутній за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.187 КУпАП.
Крім того, 12 березня 2019 року, з 09 по 18 год. ОСОБА_1, не з'явився для реєстрації до поліцейської станції в смт. Великий Бичків до ДОП ОСОБА_2, чим порушив п.4 ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області від 17.01.2019 щодо реєстрації кожного вівторка, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.187 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину свою визнав, у вчиненому розкаявся. Зазначив, що дійсно був відсутній за місцем свого проживання 07 березня 2019 року, о 22 год. 30 хв та 09 березня 2019 року, близько 23:00 год. Крім того, забув 12 березня 2019 року з'явитися до ДОП ОСОБА_2 для реєстрації.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, приходжу до наступного висновку.
Протоколами серії ГР №349258 від 07.03.2019, ГР №349259 від 09.03.2019 та ГР №349260 від 12.03.2019, стверджено, що громадянин ОСОБА_1, 07 березня 2019 року о 22 год. 30 хв. та 09 березня 2019 року, близько 23:00 год., у відношенні якого ухвалою Рахівського районного суду Закарпатської області від 17.01.2019 встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3, чим порушив п.2 ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області щодо заборони виходу з будинку за місцем проживання з 22:00 год. по 07:00 год. Крім того, 12 березня 2019 року, з 09 по 18 год. ОСОБА_1 не зявився для реєстрації до поліцейської станції в смт. Великий Бичків до ДОП ОСОБА_2, чим порушив п.4 ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області від 17.01.2019 щодо реєстрації кожного вівторка. Таким чином, ОСОБА_1 тричі порушив вимоги ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як слідує з письмових пояснень ОСОБА_1, він дійсно був відсутній за місцем свого проживання 07 березня 2019 року, о 22 год. 30 хв та 09 березня 2019 року, близько 23:00 год. Крім того, забув 12 березня 2019 року з'явитися до ДОП ОСОБА_2 для реєстрації.
З рапортів Рахівського ВП Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області від 09.03.2019 та 12.03.2019 слідує, що ДОП СП Рахівського ВП Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 спільно з поліцейським СРПП Рахівського ВП Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області капітаном поліцції ОСОБА_4 було здійснено перевірку за місцем проживання адміннаглянутого ОСОБА_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, який 12 березня 2019 року з 09 до 17 год не з'явився на відмітку.
З урахуванням наведеного, вважаю, що в діях громадянина ОСОБА_1є склад адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, як порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу та неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Статтею33 КУпАП України передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КпАП України та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обираючи стягнення для ОСОБА_1, враховую пом'якшуючі його відповідальність обставини, зокрема те, що він вину свою визнав, у вчиненому розкаявся.
Обтяжуючих відповідальність обставин щодо ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених тому з врахуванням санкції ч.1 ст 187 КУпАП, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 стягненню у виді штрафу, в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень, оскільки саме такий захід впливу буде достатнім для виховання громадянина ОСОБА_1 у дусі точного і неухильного додержання законів України та запобігання нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно ч.4 ст. 15 ЗУ "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв'язку з наведеним, з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України слід стягнути судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 283, 284 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі ст.36 КУпАП, ОСОБА_1 призначити покарання за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят ) гривень.
Стягнути зОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_6 в дохід Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001 код класифікації доходів бюджету:22030106.
Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений ним не пізніше, як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга в судову палату з кримінальних справ Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суду Закарпатської області протягом 10 діб з моменту її проголошення.
Суддя Рахівського районного суду: М.О. Марусяк