Рішення № 80535020, 19.03.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2019
Номер справи
520/11332/18
Номер документу
80535020
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

19 березня 2019 р. № 520/11332/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сагайдака В.В.,

при секретарі судового засідання - Савчук С.С.,

за участі:

представника позивача - Олексенко Г.О.,

представників відповідачів - Озацької О.В., Люботи О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська, 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, код ЄДРПОУ 01056362) до Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Благовіщенська, 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40980123), Офісу великих платників Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 Г, код ЄДРПОУ 39440996) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Державне підприємство "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та, з урахуванням уточнень, просить суд:

визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення на поточний рахунок Державного підприємства Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності та з податку на додану вартість із вироблених в країні товарів (робіт, послуг);

зобов'язати відповідача підготувати та подати до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про повернення Державному підприємству "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська (колишня Леніна), 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, ідентифікаційний код 01056362) надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у розмірі 50408796,33 грн. на поточний рахунок №26004300134635 в ТВБВ №10020/0514 філії - Харківського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" МФО 351823, отримувач: ДП "Укрспецвагон" код ЄДРПОУ 01056362, та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 3986665,69 грн. на рахунок ДП "Укрспецвагон" №37512000233301 в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.02.2019 р. залучено в якості другого відповідача - Офіс великих платників Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 Г, код ЄДРПОУ 39440996, vpp.infr@sfs.gov.ua).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що бездіяльність відповідача щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення на поточний рахунок Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" надміру сплачених грошових зобов'язань є протиправною.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Представники відповідачів у судовому засіданні заперечували проти позову, просили відмовити у його задоволенні, посилаючись на обставини, наведені у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що листом від 14.08.2018 р. (а.с.35-36 том 2) позивач звернувся до начальника Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби та просив згідно заяв №1/8665 та №1/8666 від 14.08.2018 р. перерахувати надмірно сплачені кошти, сплачені як податок на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у сумі 68506095,23 грн. (а.с.37 том 2) та сплачені як податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 12745910,47 грн.(а.с.38 том 2).

За результатами розгляду листа за заявами відповідачем листом від 27.09.2018 р. (а.с.33 том 2) повідомлено Державне підприємство "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів", що відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 25.06.2014 р. №200 «Про утворення Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» створено Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця", 100 відсотків акцій якого закріплено в державній власності, на базі Державної адміністрації залізничного транспорту (код ЄДРПОУ 00034045), підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. ДП «Укрспецвагон» ввійшов до переліку підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, на базі яких утворюється ПАТ «Українська залізниця» (це зазначено в дод. 1 до Постанови КМУ від 25.06.2014 №200).

Згідно пункту 3 розділу II наказу Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 у разі, коли внаслідок припинення юридичної особи шляхом реорганізації частина її зобов'язань чи заборгованості залишається непогашеною або у платника обліковуються складові суми переплат, до ІКП юридичних осіб засобами програмного забезпечення переносяться відповідні облікові показники з дотриманням хронології їх виникнення на підставі одного із документів: рішення про узгодження плану реорганізації платника податків; передавального акта; розподільчого балансу.

Після отримання відповідних документів підрозділами Офісу буде в автоматичному режимі здійснено відображення зазначених сум переплат у листі на відповідні інтегровані дані ПАТ «Українська залізниця» (а.с.33 том 2).

На виконання п. 3 розділу II наказу Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 позивач листом від 04.10.2018 р. (а.с.42-43 том 2) надав до контролюючого органу копію передавального акту від 03.08.2015 р. та заключного передавального акту від 01.12.2015 р.(а.с.46 том 2).

Також до листа позивачем додані заяви №1/8676 та №1/8677 від 04.10.2018 р.(а.с.44-45 том 2).

Листом від 22.10.2018 р. повідомлено позивача, що з наданих документів відсутня інформація, що ПАТ «Укрзалізниця» є правонаступником по судовим спорам, так як інтереси організації у судових справах представляє ДП «УКРСПЕЦВАГОН».

На даний час проводиться апеляційне оскарження акту документальної позапланової виїзної перевірки ДП «Укрспецвагон» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за період з 01.01.2014 по 29.02.2016, питань дотримання вимог законодавства за період з 01.01.2014 по 29.02.2016 за №40/28-09-14-04 від 29.04.2016 р. на суму:

№0000491400 від 10.10.2016 на загальну суму 10 558 681 грн. (податок на прибуток)

№0000481400 від 10.10.2016 на загальну суму 6 305 143,5грн. (податок на додану вартість)

№0000141400 від 10.10.2016 на загальну суму 86 478 429 грн.

Також, на теперішній час тривають судові оскарження по наступних актах перевірках:

акт перевірки від 25.05.2015р. №117/28-09-40-00-14, ППР №0000114000 від 26.05.2015 р. на загальну суму 500 253грн.

акт перевірки від 19.05.2011 р. №1407/40-028, ППР №0000630840 від 09.06.2011 на суму 906135 грн.

акт перевірки від 12.02.2014 р. №35/40-00-14, ППР №0000134000 від 28.02.2014 р. на загальну суму658718 грн., ППР №0000144000 від 28.02.2014 р. на суму 325500 грн.

акт планової перевірки від 09.07.2013 р. №16/40.1, ППР «Р» №0000654001 від 25.07.2013 на загальну суму 1104189 грн., ППР №0000664001 від 25.07.2013 на загальну суму 68 910648,5 грн.

акт перевірки від 29.08.2011 р. №1946/40-028, ППР №00001250840 від 21.09.2011 на загальну суму 1218751 грн., ППР №00001240840 від 21.09.2011 на суму 1481701 грн.

У разі повернення підприємству надмірно сплачених грошових зобов'язань, а винесення постанови суду відбудеться на користь Харківського управлінням Офісу великих платників податків ДФС, у ДП «Укрспецвагон» виникає податковий борг.

З метою уникнення податкового боргу, контролюючим органом запропоновано розглянути питання щодо повернення надміру сплачених грошових зобов'язань по податку на прибуток та по податку на додану вартість після судового оскарження(а.с.39-40 том 2).

Не погоджуючись з протиправною бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з даним позовом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає Податковий кодекс України, а саме вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до підпунктів 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 ПК України надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Приписами пп. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 ПК України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

Процедура повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань регулюється статтею 43 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п.43.1-43.5 ст. 43 ПК України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків, згідно приписів п. 43.6 ст. 43 ПК України, здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Відтак, умовою повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань, окрім відсутності податкового боргу у платника податку незалежно від виду боргу, є воля самого платника податків, яка виражається у подачі до відповідного контролюючого органу заяви про таке повернення. При цьому, така заява подається протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Факт наявності переплати у розмірі 50408796,33 грн. та 39866654,69 грн. відповідачем не заперечується.

Доказів наявності боргу у позивача на момент його звернення до відповідача, останнім суду також не надано.

Посилання представника відповідача на те, що повернення сум грошового зобов'язання неможливе, оскільки триває касаційний розгляд справ про скасування податкових повідомлень-рішень та у випадку, якщо суд встановить законність податкових повідомлень-рішень, та у позивача утвориться податковий борг є безпідставним з огляду на те, що повернення надміру сплачених грошових зобов'язань є правом позивача. До того ж, рішення суду у справах №2а-12890/11/2070 та №820/10865/13 набрали законної сили.

Щодо не дотримання, на думку відповідача, вимог заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань саме на суму 68506095,23 грн., та 12745910,47 грн., замість 50408796,33 грн. та 3986665,69 грн., суд зазначає, що відповідач не позбавлений можливості повернути надміру сплачені кошти в частині суми, задовольнивши заяви частково.

При цьому, згідно інтегрованої картки позивача сума переплати становить 68506095,23 грн. та 12745910,47 грн. Наявність зазначеної переплати не ставиться сторонами під сумнів. Представник відповідача лише зазначив, що не має можливості перевірити її правильність. Судом встановлено, що будь-яких рішень стосовно зазначених сум переплати з боку органу ДФС не приймалось.

Частиною 2 статті 45 Бюджетного кодексу України передбачено, що казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій покупцям (споживачам) за рахунок сплачених до державного бюджету сум штрафних (фінансових) санкцій, застосованих такими органами за наслідками проведеної перевірки за зверненням або скаргою покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій.

Відповідно до ч. 2 ст. 78 Бюджетного кодексу України, казначейське обслуговування місцевих бюджетів здійснюється органами Казначейства України відповідно до статті 43 цього Кодексу.

Казначейство України веде облік усіх надходжень, що належать місцевим бюджетам, та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, погодженим з відповідними місцевими фінансовими органами, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Наказом Міністерства фінансів України №1146 від 15 грудня 2015 року затверджений Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (надалі - Порядок № 1146).

У відповідності до пункту 1 Порядку № 1146, цей Порядок регламентує взаємовідносини територіальних органів Державної фіскальної служби України (далі - органи ДФС) з місцевими фінансовими органами та територіальними органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань за платежами, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, з метою належного виконання положень статей 43, 102 Податкового кодексу України, частини другої статті 45 та частини другої статті 78 Бюджетного кодексу України.

Пунктом 5 Порядку визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Відповідно до п. 8 Порядку у разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує: висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку; три примірники реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.

Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи ДФС, місцеві фінансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року №1242 (із змінами).

За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.

Отже, з викладених правових норм вбачається, що законодавством регламентовано чіткий порядок повернення суб'єктам господарювання надмірно сплачених податкових платежів, який включає в себе сукупність послідовних дій учасників даних правовідносин, а саме: 1) звернення суб'єкта господарювання до податкового органу із відповідною заявою; 2) встановлення податковим органом наявності факту переплати; 3) складання ним відповідного висновку та його надіслання органам Державної казначейської служби України для повернення заявнику надміру сплачених коштів або винесення обґрунтованої відмови у задоволенні заяви.

Проте, як встановлено судом, всупереч вищенаведених норм законодавства, станом на час розгляду справи Харківським управлінням Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби заява позивача про повернення підприємству надміру сплачених коштів не розглянута, висновок не складений, який відповідному органу казначейства не направлений та кошти, відповідно, не повернуті позивачу з бюджету, що свідчить про допущення протиправної бездіяльності відповідачем.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач виконав вимоги ст. 43 ПК України, що необхідні для виникнення у нього права на повернення з бюджету надміру сплачених сум грошового зобов'язання, а саме: у позивача виникла переплата з відповідного податку; позивач у визначений ПК України строк подав відповідачу письмову заяву, в якій просив повернути переплату та зазначив реквізити для перерахування коштів (на поточний рахунок позивача в установі банку).

Вищенаведене свідчить, що відповідач повинен був підготувати висновок про повернення позивачу переплати у вказаній вище сумі з відповідного бюджету та подати його для виконання відповідному органові державного казначейства.

Враховуючи вищезазначене, суд вбачає протиправну бездіяльність Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення на поточний рахунок Державного підприємства Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності та з податку на додану вартість із вироблених в країні товарів (робіт, послуг).

При цьому, позивач до Офісу великих платників Державної фіскальної служби з заявами про повернення надмірно перерахованих коштів не звертався, Офісом жодних рішень не приймалось, дії не вчинялись, відтак частина позовних вимог щодо визнання бездіяльності Офісу великих платників податків ДФС щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення на поточний рахунок Державного підприємства Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності та з податку на додану вартість із вироблених в країні товарів (робіт, послуг) протиправною є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.

В даному випадку способом захисту порушених прав та інтересів позивача є зобов'язання Офісу великих платників Державної фіскальної служби підготувати та подати до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про повернення Державному підприємству "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська (колишня Леніна), 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, ідентифікаційний код 01056362) надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у розмірі 50408796,33 грн. на поточний рахунок №26004300134635 в ТВБВ №10020/0514 філії - Харківського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" МФО 351823, отримувач: ДП "Укрспецвагон" код ЄДРПОУ 01056362, та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 3986665,69 грн. на рахунок ДП "Укрспецвагон" №37512000233301 в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Приписами ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст. 255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська, 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, код ЄДРПОУ 01056362) до Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Благовіщенська, 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40980123), Офісу великих платників Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 Г, код ЄДРПОУ 39440996) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо неподання до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку про повернення на поточний рахунок Державного підприємства Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності та з податку на додану вартість із вироблених в країні товарів (робіт, послуг).

Зобов'язати Офіс великих платників Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 Г, код ЄДРПОУ 39440996) підготувати та подати до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про повернення Державному підприємству "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська (колишня Леніна), 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, ідентифікаційний код 01056362) надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності у розмірі 50408796,33 грн. на поточний рахунок №26004300134635 в ТВБВ №10020/0514 філії - Харківського обласного управління ПАТ "Державний ощадний банк України" МФО 351823, отримувач: ДП "Укрспецвагон" код ЄДРПОУ 01056362, та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 3986665,69 грн. на рахунок ДП "Укрспецвагон" №37512000233301 в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (вул. Благовіщенська, 30, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 40980123) на користь Державного підприємства "Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів" (вул. Заводська, 5, смт. Панютине, м. Лозова, Харківська область, 64660, код ЄДРПОУ 01056362) суму сплаченого судового збору у розмірі 1762,0 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 19 березня 2019 р.

Суддя Сагайдак В.В.