КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви
19 березня 2019 року м. Київ 320/625/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши позовну заяву
Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОІНКОМ»
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування рішень та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОІНКОМ» з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації № 1025958/41208078 від 14.12.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної від 30.11.2018 № 4;
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації № 1025959/41208078 від 14.12.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної від 30.11.2018 № 5;
- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації № 1027247/41208078 від 17.12.2018 про відмову у реєстрації податкової накладної від 30.11.2018 № 6;
- зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОІНКОМ» від 30.11.2018 № 4, 5, 6 за датою її фактичним надходження – 11.12.2018.
Пунктом 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній з 15.12.2017) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду: позовної заяви, яка містить позовні вимоги до суб’єкта, яким прийнято спірні рішення (з наведенням обґрунтувань таких вимог до відповідного суб’єкта).
14.03.2019 до суду надійшла позовна заява (нова редакція) в якій відповідачем замість Державної фіскальної служби України зазначено Комісію Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
Суд зазначає, що відповідно до пункту 19 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 (далі – Порядок № 117) комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).
Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п. 20 Порядку).
Згідно пункту 23 Порядку № 117 комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Аналізуючи зміст позовної заяви суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними та скасувати рішення Комісії про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації у новій редакції позовної заяви зазначено до належного відповідача до Комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області.
Втім, реєстрацію податкових накладних на підставі судового рішення здійснює Державна фіскальна служба України, а не Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області, як зазначено позивачем в новій редакції адміністративного позову.
Так, відповідно до положень пункту 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341 у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Відповідно до частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно частини 2 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжено судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
З огляду на зазначене та з метою належного захисту прав та інтересів позивача, суд вважає за необхідне продовжити позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі Київського окружного адміністративного суду від 12.02.2019 недоліків позовної заяви.
Вказаний недолік може бути усунено шляхом подання до суду:
- позовної заяви, яка містить позовні вимоги до суб’єкта, яким прийнято спірні рішення та до повноважень якого віднесено реєстрацію податкових накладних на підставі рішення суду (враховуючи пункт 20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 341).
Керуючись статтями 118, 121, 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Продовжити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви вказаних в ухвалі суду від 12.02.2019 про залишення позовної заяви без руху по справі № 320/625/19.
2. Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
3. Роз’яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто згідно пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Колеснікова І.С.