
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
15 березня 2019 року м. Київ № 826/25817/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді - Келеберди В.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Київської обласної державної адміністрації про заміну боржника у виконавчих листах, виданих у справі за заявою Київської обласної державної адміністрації про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2016 року у справі № 826/25817/15 за позовом ОСОБА_1 до Голови Київської обласної державної адміністрації Шандри В.М., Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
18.12.2018 року на адресу суду надійшла заява Київської обласної державної адміністрації про заміну боржника у виконавчих листах від 13 серпня 2018 № 826/25817/15, а саме: - Київську обласну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 00022533) на його правонаступника - Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 34694993).
Згідно з ч. 2 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Для розгляду зазначеної заяви призначено судове засідання на 24.01.2019 року.
У зв'язку з перебуванням головуючого судді у нарадчій кімнаті по іншій справі, розгляд заяви було перенесено на 14.02.2019 року.
У зв'язку з перебування судді на лікарняному, розгляд заяви було перенесено на 21.02.2019 року.
Зважаючи на неявку представників сторін у судове засідання щодо розгляду заяви, суд, враховуючи ч. 2 ст. 379 КАС України, ухвалив продовжити розгляд вищевказаної заяви в порядку письмового провадження.
Ознайомившись із зазначеним клопотанням, а також дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2016 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Голови Київської обласної державної адміністрації Шандри В.М., Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Визнано протиправним та скасовано розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації № 260-к від 29 жовтня 2015 року "Про звільнення ОСОБА_1."; визнано протиправним та скасовано наказ начальника управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації № 76-к від 29 жовтня 2015 року "Про звільнення ОСОБА_1."; поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника управління - начальника відділу транспорту та дорожнього господарства управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації з 30 жовтня 2015 року; стягнуто з Київської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 жовтня 2015 року по 27 травня 2016 року у розмірі 24 452, 08 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 листопада 2017 року заяву Київської обласної державної адміністрації про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2016 року у справі № 826/25817/15 задоволено частково, скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 травня 2016 року в частині стягнення з Київської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 30 жовтня 2015 року по 27 травня 2016 року у розмірі 24 452,08 грн. В зазначеній частині винесено нову постанову та стягнуто з Київської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30 жовтня 2015 року по 03 лютого 2016 року у розмірі 11 053,68 грн.
13 серпня 2018 року Окружним адміністративним судом м. Києва були видані два виконавчих листи № 826/25817/15, в яких зазначено боржника - Київську обласну державну адміністрацію.
Як на підставу для задоволення заяви про зміну боржника у виконавчих листах, заявник вказує про те, що Законом України від 09 листопада 2017 року № 2190-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби», який набрав чинності 15 листопада 2017 року, внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про державну службу» (далі по тексту - Закон).
Частину першу статті 17 Закону доповнено пунктом 3-1, відповідно до якого повноваження керівника державної служби у місцевих державних адміністраціях здійснюють:
- керівник апарату - в апараті місцевої державної адміністрації та її структурних підрозділах (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права);
- керівник структурного підрозділу зі статусом юридичної особи публічного права - у такому підрозділі";
Відповідно до частини другої статті 17 Закону керівник державної служби, окрім іншого:
- керівник апарату - в апараті місцевої державної адміністрації та її структурних підрозділах (крім структурних підрозділів зі статусом юридичних осіб публічного права);
- керівник структурного підрозділу зі статусом юридичної особи публічного права - у такому підрозділі";
- приймає у межах наданих повноважень рішення про заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В";
- виконує функції роботодавця стосовно працівників державного органу, які не є державними службовцями;
- здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.
З урахуванням наведеного, вбачається, що з 15 листопада 2017 року голова Київської обласної державної адміністрації позбавлений компетенції призначати, а отже і поновлювати на роботі заступників керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації зі статусом юридичних осіб публічного права.
Призначення заступників керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації відповідно до Закону належить до повноважень керівника державної служби у такому підрозділі - керівника відповідного структурного підрозділу, в даному випадку - начальника управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.
Крім того, згідно з п. 18 Положення про управління інфраструктури, управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України із своїм найменуванням, власні бланки.
З вищенаведеного слідує, що Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації та Київська обласна державна адміністрація є різними юридичними особами та мають різні рахунки в органах Державної казначейської служби України.
З огляду на те, що посада заступника начальника управління - начальника відділу транспортного та дорожнього господарства була передбачена штатним розписом Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації, а тому право вимоги - стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу позивача на користь позивача має здійснюватись з Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації.
Частинами 1, 4 ст. 379 КАС України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків сторони, яка вибула, в цих правовідносинах.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви Київської обласної державної адміністрації про заміну боржника у виконавчих листах.
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Задовольнити заяву Київської обласної державної адміністрації про заміну боржника у виконавчих листах. Замінити боржника у виконавчих листах виданих Окружним адміністративним судом міста Києва від 13.08.2018 року у справі № 826/25817/15, а саме: Київську обласну державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 00022533) на його правонаступника - Управління інфраструктури Київської обласної державної адміністрації (01196, м Київ, пл. Лесі Українки, 1, код ЄДРПОУ 34694993).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Відповідно до частини третьої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно частини першої статті 295 та частини першої статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII.
Суддя В.І. Келеберда