
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
15 березня 2019 року м. Київ № 826/16679/18
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Каракашьяна С.К., при секретарі Мині І.І., за участі позивача, представника відповідача Цимбалюк Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування Наказу № 956-ОС від 27.07.2018 року, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Служби безпеки України про визнання протиправним та скасування Наказу № 956-ОС від 27.07.2018 року, зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовано протиправним, на думку позивача, застосуванням до нього норм Закону України "Про очищення влади".
Судом було постановлено на обговорення питання зупинення провадження у справі з тих підстав, що позивача звільнено із займаної посади з підстав передбачених Законом України "Про очищення влади", який на даний час є предметом розгляду Конституційного Суду України.
Позивач проти зупинення провадження заперечував, та надав суду письмові заперечення.
Відповідач зупинення провадження у справі підтримав.
Як вбачається з інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України (www.ccu.gov.ua), до Конституційного Суду України звернулися Верховний суд України із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та 47 народних депутатів України із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади". 19.03.2015 Колегія суддів прийняла ухвалу про об'єднання конституційних проваджень у цих справах в одне конституційне провадження.
Конституційний Суд України 16 квітня 2015 року відкрив пленарне засідання з розгляду справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про очищення влади" від 16 вересня 2014 року № 1682-VII у формі усного слухання. Розгляд справи відкладено.
Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України.
Оскільки вирішення питання щодо конституційності нормативно-правового акту (окремих його положень) належить до виключної компетенції Конституційного Суду України, то до прийняття Конституційним Судом України рішення щодо конституційності норми Закону України "Про очищення влади" від 16.09.2014 №1682-VІІ, Окружний адміністративний суд м. Києва не має можливості вирішити заявлені позивачем вимоги.
У відповідності до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Керуючись статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі № 826/16679/18 до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України "Про очищення влади" та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади".
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя С.К. Каракашьян