Рішення № 80534286, 18.03.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2019
Номер справи
400/3327/18
Номер документу
80534286
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2019 р. № 400/3327/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1 до відповідача:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001 про:визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.06.2017 № 578-13,

ОСОБА_2 (надалі - позивач) звернувся з позовом до Головного управління ДФС у Миколаївській області (надалі - відповідач або Управління) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.06.2017 № 578-13 про визначення позивачу зобов'язання з транспортного податку за 2017 рік в сумі 25 000 грн.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказав, що автомобіль BMW Х5 легковий універсал-В 2015 року випуску з об'ємом двигуна 2993 см.куб. (дизель) не є об'єктом оподаткування, так як його вартість становить 1332997 грн. 52 коп., є меншою ніж 375 розмірів мінімальних заробітних плат, тому податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

У відзиві на позовну заяву (ар. с. 19-20) Управління зазначило, що нарахування податку було здійснено у відповідності зі статтею 267 Податкового кодексу України, тому підстави для задоволення позову відсутні.

Позивач подав відповідь на відзив (ар. с.23).

Дослідивши письмові докази, суд

В С Т А Н О В И В:

Податковим повідомленням-рішенням від 30.06.2017 № 578-13 (надалі - Рішення, ар. с. 11) Управління визначило суму податкового зобов'язання позивача з транспортного податку за 2017 рік в сумі 25 000 грн.

Як вказано у відзиві на позовну заяву, Рішення було прийнято на підставі статті 267 Податкового кодексу України, а об'єктом оподаткування транспортним податком є належний позивачу легковий автомобіль марки BMW Х5 легковий універсал-В 2015 року випуску з об'ємом двигуна 2993 см.куб. (дизель).

При прийнятті рішення суд виходив з такого.

Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

Згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати 3200 грн. (станом на 01.01.2017).

Таким чином, об'єктом оподаткування у 2017 році є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн.

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 66 (надалі - Методика) встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.

Пунктом 2 Методики встановлено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 № 403, де за ціну нового транспортного засобу (Цн) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.

Перелік легкових автомобілів, які є об'єктом оподаткування у 2017 році (з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), із зазначенням марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, розміщується на офіційному веб-сайті центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі.

Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2017 році.

Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг (пункт 14 Методики).

На коефіцієнт коригування ринкової вартості транспортних засобів згідно додатком 1 та додатком 2 Методики впливає строк експлуатації транспортних засобів та нормативний середньорічний пробіг транспортних засобів.

Станом на 01.01.2017 до переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, який розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку віднесено BMW моделі Х5, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель, рік випуску - до двох років включно.

Дослідивши наявний в матеріалах справи перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року (надалі - Перелік), який розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку, суд встановив наявність у цьому переліку транспортного засобу BMW, моделі X5, до 2 років випуску, з об'ємом циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель.

Згідно з викладеним у відзиві, Управління вказало, що автомобіль позивача був виготовлений 14.08.2015, але доказів на підтвердження цього відповідач суду не надав.

Як вказано в підпункті 14.1.220 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, рік виготовлення транспортного засобу - календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (ар. с. 12), позивач є власником автомобіля марки BMW, моделі X5, 2015 року випуску, з об'ємом двигуна 2993, а отже вказаний автомобіль не підлягає оподаткуванню у 2017 році.

Суд відхилив доводи позивача про те, що технічні характеристики автомобіля, вказаному у Переліку, не співпадають з технічними характеристиками автомобіля власником якого є позивач. Той факт, що, відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, об'єм двигуна дорівнює 2993 см.куб., не є обставиною, що звільняє власника від сплати транспортного податку, оскільки відповідний показник, згідно з правилом математичного округлення, прирівнюється до найбільшого цілого значення.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що при прийнятті Рішення Управління діяло всупереч нормам Податкового кодексу України, в зв'язку з чим Рішення підлягає скасуванню, а позовні вимоги задоволенню.

Судовий збір розподіляється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 9, 19, 77, 139, 241-243, 246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати прийняте 30.06.2017 Головним управлінням ДФС у Миколаївській області податкове повідомлення-рішення № 578-13.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір в сумі 704,80 грн., що був сплачений платіжною квитанцією від 29.12.2018 № 18942517.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду , або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна