Постанова № 80525934, 19.03.2019, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
19.03.2019
Номер справи
592/4356/19
Номер документу
80525934
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 592/4356/19

Провадження № 3/592/827/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2019 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Литовченко Олександр Володимирович, розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце перебування згідно протоколу про адміністративне правопорушення – м. Суми, провул. Липовий, буд. 9, паспорт громадянина України серії МА № 973857, виданий 25.10.2001 Зарічним РВ СМУ УМВС України в Сумській області, рнокпп НОМЕР_1,

за ст. 212-15 КУпАП,

встановив:

19.03.2019 о 16 год. 14 хв. (вхідний номер 16068) поштою до Ковпаківського районного суду м. Суми від Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (Національне агентство) супровідним листом № 50-17/18946/19 від 14.03.2019 за підписом керівника Департаменту з питань запобігання політичній корупції ОСОБА_2 надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/248 від 05.03.2019, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що:

«Національне агентство відповідно до частин чотирнадцятої та п’ятнадцятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) здійснило аналіз Звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за III квартал 2018 року (далі - Звіт), поданого політичною партією «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА», код за ЄДРПОУ - 20069956 (далі - Партія).

За даними Звіту ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1) 01.08.2018 здійснив внесок на користь Партії у розмірі 205 000,00 грн.

За даними інформаційної системи органів ДФС (лист від 20.12.2018 № 24094/5/99-99-17-02-16 у ОСОБА_1 станом на дату внеску обліковувався податковий борг у розмірі 311,4 грн.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення порядку надання внеску на підтримку Партії, відповідальність за яке передбачена статтею 212-15 КУпАП.

Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту від 26.12.2018 тау Висновку про результати аналізу Звіту від 28.12.2018 № 819, затвердженого рішенням Національного агентства від 29.12.2018 № 3220.

Відповідно до частини сьомої статті 15 Закону політична партія, її місцева організація, розпорядник виборчого фонду політичної партії, її місцевої організації чи кандидата від політичної партії (місцевої організації партії) зобов’язані відмовитися від внеску особи, яка відповідно до закону не має права здійснювати такий внесок, або якщо розмір внеску (сумарний розмір внесків) особи (групи осіб) перевищує встановлений законом розмір, протягом трьох днів від дня, коли уповноваженій особі політичної партії, місцевої організації політичної партії чи розпоряднику коштів виборчого фонду стало відомо про це.

З метою державного контролю за дотриманням встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій Національне агентство направило запит від 26.12.2019 № 50-14/65808/18 до Партії щодо надання інформації стосовно вищезазначеного внеску.

Партія листом вх. № 07/4749/19 від 25.01.2019 повідомила, що, у відповідності до вимог частини сьомої статті 15 Закону, Партією повернуто внесок ОСОБА_1

День виявлення правопорушення - 26.12.2018 - дата складання Акту про проведення аналізу Звіту.

День вчинення правопорушення - 01.08.2018 - це дата надання внеску .

Місце вчинення правопорушення - АДРЕСА_1, 40034».

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/248 від 05.03.2019 місце вчинення адміністративного правопорушення (ар. протоколу 3) - АДРЕСА_2; місце реєстрації особи (ар. протоколу 1)- АДРЕСА_3, що є територією Зарічного району м. Суми.

Частиною 1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Таким чином, враховуючи те, що Кодексом України про адміністративні правопорушення не встановлено визначення підсудності справ про адміністративні правопорушення, з метою розгляду даної справи відповідно до засад ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, з метою додержання принципу законності, вважаю за необхідне застосувати в даному випадку аналогію закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права щодо порядку визначення підсудності саме кримінальних проваджень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності;

Відповідно до ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п’яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Виходячи з вищевикладеного, з метою запобігання виникнення спірної підсудності між судами у разі її самостійного визначення Ковпаківським районним судом м. Суми, вважаю, за необхідне направити матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 257, 276 КУпАП, ст. 34 КПК України,-

п о с т а н о в и в:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП до Сумського апеляційного суду для визначення підсудності.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Литовченко