Постанова № 80517976, 13.03.2019, Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
723/884/19
Номер документу
80517976
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/884/19

Провадження № 3/723/1351/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2019 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду

Чернівецької області ОСОБА_1,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 вул.Амурська, Чернівецької області, громадянина України, за ч.1 ст.130 КУпАП України, -

встановив:

До Сторожинецького районного суду, Чернівецької області, для розгляду надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.130 КУпАП, згідно змісту якого, останній 06.02.2019 року о 17 год. 30 хв. в м.Сторожинець по вул.Видинівського, Чернівецької області, керував автомобілем марки ГАЗ 270514, номерний знак НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, хитка хода. Від медичного огляду відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги ст.130 ч.1 КУпАП та вимоги п.2.5 ПДР.

Дослідивши письмові докази, суддя дійшов висновку, що наявність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_2 не доведено належними і допустимими доказами, оскільки суб’єктом владних повноважень було порушено порядок виявлення у водіїв ознак алкогольного сп’яніння, що безпосередньо впливає на доведеність наявності стану такого сп’яніння у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час керування нею транспортним засобом при обставинах зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення.

Статтею 266 КУпАП, встановлений порядок огляду на стан сп'яніння осіб, які керують транспортними засобами, згідно якого особи які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння, підлягають оглядові на стан алкогольного сп’яніння. Огляд водія на стан алкогольного сп’яніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським в присутності двох свідків, а у разі незгоди водія на проведення такого огляду або його незгоди з результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Аналогічний але більш конкретизований порядок для огляду водіїв на стан алкогольного сп’яніння, визначений також і Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої Наказом Міністрества внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015 року № 1452/735 (надалі Інструкція).

Із вказаних нормативних актів без сумніву вбачається, що огляд водія на стан алкогольного сп’яніння, згідно з ознаками визначеними в пункті 4 розділу І вказаної Інструкції проводиться поліцейським в присутності двох свідків в місці зупинки транспортного засобу, з використанням спеціальних технічних засобів.

Відповідно до п.7 Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським огляд на стан сп'яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно до п.12. Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними у пункті 4 розділу 1 цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.

Із матеріалів справи, а саме Акту огляду, без дати і часу, вбачається, що ОСОБА_2. на місці зупинки транспортного засобу не відмовлявся від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння і свідками такого огляду були ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що передбачено зазначеною Інструкцією, однак результати огляду ні в протоколі ні в акті не зазначені, а натомість складено протокол про адміністративне правопорушення пов'язане із відмовою в проходженні медичного огляду без зазначення конкретних дій водія щодо ухилення від огляду, як це і передбачено п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Порушивши нормативні акти, які регулюють порядок і правомірність огляду, водія на стан алкогольного сп'яніння, поліцейський сприяв тому, що складений ним протокол про адміністративне правопорушення є недопустимим доказом по справі, а відповідно має бути виключений з числа доказів стану алкогольного сп’яніння ОСОБА_2.

Інших доказів немає, а відповідно складу адміністративного правопорушення передбаченого статтею 130 КУпАП, щодо відмови від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в діях ОСОБА_2 також немає, внаслідок чого справа підлягає закриттю.

На підставі ст.ст. 130, 247, 266 КУпАП, суддя,-

постановив:

Провадження по справi про адмiнiстративне правопорушення передбачене ст.130 ч.1 КпАП України вiдносно ОСОБА_2 закрити в зв'язку з недоказаністю в його діях складу адмiнiстративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: