
Справа № 560/193/19
УХВАЛА
18 березня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Гнап Д.Д., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування п.11 протоколу та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Хмельницького обласного військового комісаріату, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати пункт 11 протоколу №8 від 27.12.2018 засідання комісії з питань розгляду матеріалів пов'язаних із визначенням учасників бойових дій стосовно відмови ОСОБА_1 у встановленні статусу учасника бойових дій;
- зобов'язати Хмельницький обласний військовий комісаріат встановити ОСОБА_1 статус учасника бойових дій та видати посвідчення встановленого зразка.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.01.2019 відкрито провадження в даній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Також в позивача витребувано належним чином завірену копію довідки 10-го Головного управління Генерального штабу Збройних Сил СРСР про його особисту участь у бойових діях.
До суду надійшло клопотання, в якому позивач просить суд звернутися до архівних установ Російської Федерації з вимогою про надання витребуваної в нього ухвалою суду від 21.01.2019 довідки. В обґрунтування клопотання зазначає, що звернення позивачем щодо отримання витребуваної довідки є недоцільним, оскільки правонаступники 10-го Головного управління Генерального штабу Збройних Сил СРСР знаходяться на території Російської Федерації, з якою наявний збройний конфлікт.
Розглянувши зазначене клопотання, суд зазначає та враховує наступне.
Згідно з частинами 1, 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частинами 1, 4 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Відповідно до частини 1 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви (частина 2 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, клопотання про витребування доказів повинно бути подано до суду разом із позовною заявою. В той же час, клопотання позивачем подано не з поданням позовної заяви.
Крім того, згідно з пунктом 4 частини 2 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Суд звертає увагу, що подане клопотання позивача про витребування доказів не відповідає зазначеним вимогам, а саме, позивачем не вказано заходи, яких він вжив для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Обґрунтування поданого позивачем клопотання містять лише суб'єктивні припущення щодо неможливості його звернення за отриманням довідки.
Враховуючи наведене, оскільки подане позивачем клопотання про витребування доказів не відповідає формі та змісту визначеним частині 2 статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України та заявлено з пропуском встановленого строку, - суд залишає його без задоволення.
Керуючись статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування додаткових доказів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяОСОБА_2