Рішення № 80505512, 12.03.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
1.380.2019.000770
Номер документу
80505512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.000770

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2019 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,

представника позивача Яценка С.А.,

представника відповідачів Чабана О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Тювик» до Головного управління ДФС у Львівській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання до вчинення дій,

В С Т А Н О В И В :

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява приватного підприємства «Тювик» (далі - ПП «Тювик», позивач) до Головного управління ДФС у Львівській області (далі - ГУ ДФС у Львівській області, відповідач-1), Державної фіскальної служби України (далі - ДФС України, відповідач-2), в якій позивач просить суд:

-визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 30.10.2018 № 970481/22406381 про відмову в реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 24 від 30.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних станом на 09 листопада 2017 року.

В обґрунтування позовних вимог ПП «Тювик» покликається на те, що підприємство дотрималось всіх законодавчих вимог щодо складання та реєстрації податкової накладної, надало Стрийській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та ДФС України пояснення та всі наявні у нього документи стосовно підтвердження наведеної в податковій накладній інформації, тому у ГУ ДФС у Львівській області були відсутні підстави для відмови у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017 та прийняття рішення від 30.10.2018 № № 970481/22406381.

Ухвалою суду від 20.10.2018 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позовній заяві, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечив, надав пояснення аналогічні, викладеним у відзиві. Зокрема, наголосив, що прийняті комісією рішення про зупинення реєстрації податкових накладних прийняті у зв'язку з тим, що копії наданих позивачем документів не є достатніми для прийняття відповідного рішення про реєстрацію. Представник зауважив, що відповідно до листа ДФС України від 21.03.2018 року № 959/99-99-07-18 податкові накладні і розрахунки коригування, складені платниками податку, перевіряються на відповідність ознакам ризикованості здійснення операцій. Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 встановлено, що податкові накладні підлягають моніторингу, а саме перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податків критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку. Згідно з п. 6 вказаної постанови № 117 передбачено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, який яким складено податкову накладну чи розрахунок коригування відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкових накладних зупиняється. Відповідно до п. 13 постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2010 № 1246 за результатами перевірок формується квитанція про прийняття або не прийняття, або зупинення реєстрації податкової накладної. За результатами розгляду письмових пояснень та копій документів, наданих на підтвердження господарських операцій, комісія робить висновок про реєстрацію чи відмову у реєстрації податкової накладної. Відповідно до п. 21 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову у реєстрації податкової накладної є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, реєстрацію яких зупинено, ненадання платником податків копій документів відповідно до пп. 4 п. 13 цього Порядку, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства. Враховуючи наведене, представник відповідачів стверджує, що у ГУ ДФС у Львівській області були законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач, ПП «Тюбик» зареєстроване як юридична особа в Єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за юридичною/податковою адресою: 82600, Львівська обл., Сколівський район, м. Сколе, вул.Стрийська, буд. 35А; код ЄДРПОУ: 22406381. Види діяльності: КВЕД 16.24 Виробництво дерев'яної тари; Код КВЕД 26.11 Виробництво електронних компонентів; Код КВЕД 43.21 Електромонтажні роботи; Код КВЕД 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; Код КВЕД 46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення (основний); Код КВЕД 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям; Код КВЕД 47.53 Роздрібна торгівля килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги в спеціалізованих магазинах; Код КВЕД 71.11 Діяльність у сфері архітектури; Код КВЕД 33.20 Установлення та монтаж машин і устаткування; Код КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.

Між ПАТ «Хмельницькобленерго» як замовником та ПП «Тюбик» як підрядником укладено договір підряду від 13.06.2017 № ДЗ-24, згідно з яким підрядник зобов'язується виконати електромонтажні роботи «Роботи з будівництва КЛ-10 кВ від РП-61 до ЗТП-58 в м.Хмельницький» (інвестиційна програма 2017 року). Договірна вартість робіт становить 446862, 92 грн., в т.ч. ПДВ - 74477, 15 грн.

30.10.2017 позивачем, на виконання вимог п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, ПП «Тюбик» складено податкову накладну № 24 на суму виконаних робіт. та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних 09.11.2017.

Згідно з інформацію, зазначеною у квитанції від 09.11.2017, вказану податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено, та зазначено підстави зупинення, зокрема вказано, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 43:21. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

24 жовтня 2017 року ПП «Тювик» надіслало на адресу Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області в електронному вигляді скаргу, пояснення та копії бухгалтерських та податкових документів.

Рішенням № 970481/22406381 від 30.10.2018 ГУ ДФС у Львівській області відмовлено у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017 із зазначенням підстави відмови: ненадання платником податку копій документів, зокрема первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів та банківських виписок з особових рахунків.

Не погоджуючись із вищевказаним рішенням ГУ ДФС у Львівській області, позивач 08.11.2018 подав скаргу на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної № 970481/22406381 від 30.10.2018.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг ДФС України № 44444/22406381/2 від 19.11.2018 залишено скаргу ПП «Тюбик» без задоволення, а рішення ГУ ДФС у Львівській області № 970481/22406381 від 30.10.2018 - без змін. Підставою для відмови у задоволенні скарги позивача вказано «відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі».

Не погоджуючись із рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 970481/22406381 від 30.10.2018, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог та їх відповідність чинному законодавству, суд виходить з наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

У силу положення п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).

Відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п.12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених п. 192.1 ст.192 та п. 201.10 ст. 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до п. 201.1 ст. 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до п.п. 200-1.3 і 200-1.9 ст. 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених п.12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні норми містить пп. 201.16.1 п. 201.16 ст.201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 цього Кодексу.

Відповідно до пп. 201.16.1. п. 201.16 ст. 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі змісту квитанції від 09.11.2017 по податковій накладній № 24 контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567. Вказано, що за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:43.21, на підставі чого здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Згідно з п.6 Критеріїв моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

Також зі змісту квитанції від 09.11.2017 по податковій накладній № 24 видно, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних відповідно до п. «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено Наказом №567, та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу.

Відповідно до п.1 Вичерпного переліку документів Наказу №567 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

У відповідності до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст.201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у пп. «в» пп. 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до пп.201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (пп. 201.16.3 п.201.16 ст.201 ПК України).

Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» №190 від 29.03.2017 (далі - Постанова №190) установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

-ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

-ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

-надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до пп.201.16.2 ПК України.

Так, рішенням Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області № від 30.10.2018 № 970481/22406381 ПП «Тювик» відмовлено у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017 із зазначенням підстави відмови: ненадання платником податку копій документів, зокрема первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункових документів та банківських виписок з особових рахунків.

Перевіряючи правомірність зазначеного рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, що є предметом оскарження у даній справі, суд враховує наступне.

Відповідно до договору підряду від 13.06.2017 № ДЗ-24 (далі - Договір), укладеного між ПАТ «Хмельницькобленерго» як замовником та ПП «Тюбик» як підрядником, підрядник зобов'язується виконати та здати роботи з будівництва: ДСТУ БД.1.1-1-2013 ДК 021:2015 код - 45310000-3 - роботи електромонтажні роботи (Роботи з будівництва КЛ-10 кВ від РП-61 до ЗТП-58 в м.Хмельницький (інвестиційна програма 2017 року) відповідно до проектно-кошторисної документації.

Відповідно до п.2.1. Договору, договірна вартість робіт становить 446862, 92 грн., в т.ч. ПДВ - 74477, 15 грн. Фінансування здійснюється за рахунок власних коштів.

До початку виконаних робіт підряднику перераховується аванс в розмірі 30% від загальної вартості робіт, визначеної в п.2.1. цього Договору, що становить 134 058, 88 грн. (п.2.3.1.Договору).

Згідно з п.2.3.2., п.2.3.3. Договору остаточний розрахунок здійснюється протягом 20 банківських днів після приймання та підписання замовником актів виконаних робіт Форми КБ-2в і довідки про вартість виконаних робіт Форми КБ-3. Оплата здійснюється в безготівковій формі на поточний рахунок підрядника.

Матеріально-технічне забезпечення покладається на підрядника (п.3.4.3. Договору).

На підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній № 24 від 30.10.2017 позивач через офіційний веб-портал ДФС направив повідомлення № 4. Разом з повідомленням було надіслано скан-копії документів, а саме: ліцензія державної архітектурно-будівельної інспекції України від 21.03.2016 №11-Л.; додаток до Ліцензії державної архітектурно-будівельної інспекції до 21.03.2016 №11-Л за реєстраційним записом 2013026088; дозвіл ГУ Держпраці у Львівській області №0217.17.46 від 05.05.2017 на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В (до 750 кВ включно.); дозвіл ГУ Держпраці у Львівській області №0252.16.46 від 12.04.2016 на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В (до 110 кВ включно.); договір оренди нежитлових приміщень №30032018 від 30 березня 2018 року; Акт приймання-передачі об'єкта нерухомого майна згідно договору оренди на приміщень №30032018 від 30 березня 2018 року; договір оренди приміщень № 1/07/2017 від 10.07.2017; договір підряду ДЗ-24 від 13.06.2017; завірена копія банківської виписки за 31 жовтня 2017; податкова накладна №5 від 10.07.2017 та квитанція до неї; Акт 1 приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2 від 30.10.2017.

Проаналізувавши наведені правові норми у взаємозв'язку з обставинами даної справи, суд дійшов висновку, що пакет документів, які позивач надав до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній від № 24 від 30.10.2017 не є достатнім для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, що стало підставою для прийняття контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації вказаної податкової накладної.

З огляду на викладене, за відсутності ознак протиправності рішення податкового органу від 30.10.2018 № 970481/22406381 про відмову в реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017, у суду немає підстав для скасування зазначеного рішення та зобов'язувати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 24 від 30.10.2017, подану ПП «Тюбик», а тому відповідні позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач довів виконання вимог податкового законодавства, відмовляючи у реєстрації податкової накладної № 24 від 30.10.2017, даний факт підтверджується встановленими судом обставинами та матеріалами справи.

Отже, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити у повному обсязі.

Відповідно до ст.139 КАС України, у зв'язку з відмовою в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі, судові витрати на користь позивача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

У задоволенні позову відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 18.03.2019.

Суддя В.М. Сакалош