Рішення № 80504729, 18.03.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2019
Номер справи
0540/8815/18-а
Номер документу
80504729
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2019 р. Справа№0540/8815/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

11 вересня 2018 року шляхом надсилання поштою позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача-1, Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, відповідача-2, Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач-2 протиправно відмовив у державній реєстрації транспортного засобу, посилаючись на невідповідність вимогам законодавства наданих документів. З посиланням на статтю 8 Конституції України, статтю 34, 37 Закону України "Про дорожній рух", пункти 3, 7, 8, 40 "Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", затвердженого постановою Кабінетів Міністрів України №1388 від 07.09.1998, позивач просив:

- визнати неправомірною відмову Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області від 29.08.2018 за №31/25-1441-5713 у проведені державної реєстрації транспортного засобу - автомобіля BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, який на праві власності належить позивачу;

- зобов'язати Територіальний сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області здійснити (провести) державну реєстрацію транспортного засобу - автомобіля BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, який на праві власності належить позивачу, на підставі раніше поданих документів, що перебувають у розпорядженні відповідача, а також сертифікату відповідності UA.009.36102-18 від 10.08.2018, виданого ТОВ "Укр-Тест-Стандарт".

Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивач є власником автомобіля, який був придбаний в Республіці Грузія і належним чином розмитнений на території України. 04 травня 2018 року відповідачем-2 вказаний автомобіль був зареєстрований, про що було видано реєстраційне посвідчення та державні номерні знаки. Наприкінці липня 2018 року позивачу стало відомо, що 20 липня 2018 року відповідач-2 скасував державну реєстрацію належного їй автомобіля у зв'язку із тим, що ТОВ «Рівнестандарт» не видавав сертифікату відповідності UA.005.05700-18 від 24.04.2018.

29 серпня 2018 року позивач повторно звернувся до відповідача-2 з новим сертифікатом UA.009.36102-18, виданим ТОВ «Укр-Тест-Стандарт», із заявою про реєстрацію автомобіля.

29 серпня 2018 року відповідач-2 відмовив в державній реєстрації автомобіля з посиланням на те, що державна реєстрація буде проведена за умови надання документів, що відповідають вимогам законодавства. Позивач вважає таку відмову необґрунтованою та протиправною, оскільки всі необхідні для реєстрації документи знаходяться у відповідача-2.

Позивач вважає, що оскільки Територіальний сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області не є юридичною особою, відповідати за цим позовом має Регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області.

Регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області (далі - РСЦ МВС в Донецькій області) подав відзив на позовну заяву, в якому позов не визнав в повному обсязі з наступних підстав.

Позивачем до Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області було подано пакет документів, необхідних для реєстрації автомобіля, а саме митне посвідчення про реєстрацію НОМЕР_8 від 27.04.2018 із доповненнями за формою МД-2; договір купівлі-продажу № 1390315 від 16.04.2018; реєстраційне посвідчення ТЗ на ім'я колишнього власника; сертифікат відповідності UA.004.05700-18 від 24.04.2018, виданий ТОВ "Рівнестандарт". На підставі наданих документів, у порядку встановленому законодавством, відповідачем-2 було проведено державну реєстрацію автомобіля BMW Х5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, на ім'я позивача, видані номерні знаки НОМЕР_3 та свідоцтво про реєстрацію ТЗ НОМЕР_10.

20 липня 2018 року відповідачем-2 було знято з обліку автомобіль у зв'язку зі скасуванням реєстрації автомобіля з підстав спростування факту видачі ТОВ "Рівнестандарт" сертифікату відповідності UA.004.05700-18, про що було повідомлено позивача. При цьому позивач не заперечував та не оскаржував скасування державної реєстрації автомобіля.

Пунктом 40 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року №1388 встановлено, що у разі виявлення транспортних засобів, зареєстрованих в уповноважених органах МВС за фіктивними чи підробленими документами уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування. Таким чином, у зв'язку зі скасуванням державної реєстрації через підробку документа, матеріали, що стали підставою для державної реєстрації автомобіля позивача, були передані до правоохоронних органів у рамках кримінального провадження №12018050770002663. Позивач до відповідача-1 не звертався з питання державної реєстрації автомобіля і будь-які факти звернення до відповідача-1 у позовній заяві не наводяться.

Відповідач-1 не відмовляв у проведенні державної реєстрації автомобіля BMW Х5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, який на праві власності належить позивачу, саме відповідач-2 листом за №31/25-1441-5713 від 29 серпня 2018 року відмовив позивачу в державній реєстрації автомобіля.

РСЦ МВС в Донецькій області діє на підставі «Положення про регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року №1404, у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 травня 2017 року №406 (далі - Положення). РСЦ МВС в Донецькій області відповідно до покладених на нього завдань здійснює організаційне забезпечення та контроль процесу реєстрації транспортних засобів, обміну та видачі посвідчень водія, обліку та зберігання документів, що є підставою для їх видачі, контроль за наповненням Єдиного державного реєстру МВС (підпункт 15 пункту 4 Положення). Безпосередньо здійснення державної реєстрації транспортних засобів у відповідності до законодавства покладено на територіальні сервісні центри МВС. Відповідач-1 просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Територіальний сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області (далі - ТСЦ №1441) подав відзив на позовну заяву в якому позовні вимоги не визнав в повному обсязі з наступних підстав.

ОСОБА_1 звернулася до ТСЦ № 1441 із заявою такого змісту: "Прошу поставить автомобиль НОМЕР_2, который принадлежит мне по тех.паспорту, на учет". Відповіддю за №31/5-1441-5713 від 29.08.2018 позивачу роз'яснена можливість проведення державної реєстрації транспортного засобу за умови надання документів, що відповідають вимогам законодавства.

Законом України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 затверджений «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», яким встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також: самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків. Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень. Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій. Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, встановлений пунктом 8 Порядку №1388. Відповідач-2 просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

17 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі та її розгляд призначений за правилами спрощеного позовного провадження.

18 жовтня 2018 року від відповідача витребувані докази.

16 листопада 2018 року задоволено клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

21 грудня 2018 року продовжений термін підготовчого провадження на тридцять днів та призначено судове засіданні на 15 січня 2018 року.

15 січня 2019 року Територіальний сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області залучений до участі у справі в якості другого відповідача.

19 лютого 2019 року закрите підготовче провадження і справа призначена до судового розгляду по суті 28 лютого 2019 року.

У судове засідання, призначене на 28 лютого 2019 року, сторони не з'явилися, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином.

Оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Згідно частини 4 статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі у строки встановлені цим Кодексом для розгляду відповідної справи.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, суд встановив наступне.

04 травня 2018 року ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області була подана заява №140940046 про первинну реєстрацію транспортного засобу BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1. До заяви були додані документи, необхідні для реєстрації автомобіля, а саме митне посвідчення про реєстрацію НОМЕР_8 від 27.04.2018 із доповненнями за формою МД-2; договір купівлі-продажу № 1390315 від 16.04.2018; реєстраційне посвідчення ТЗ на ім'я колишнього власника; сертифікат відповідності UA.004.05700-18 від 24.04.2018, виданий ТОВ "Рівнестандарт" (а.с. 52-53, 55-68).

04 травня 2018 року Територіальним сервісним центром №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області на ім'я ОСОБА_1 було видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_10, згідно якого за останньою був зареєстрований автомобіль BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, та виданий реєстраційний номер НОМЕР_3 (а.с. 25).

21 червня 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Рівнестандарт» листом за №62 повідомило Регіональний сервісний центр в Донецькій області, що сертифікати відповідності №UA.005.05700-18 від 24.04.2018 та №UA.RV.005.07068-18 від 21.05.2019 Товариством не видавалися і є такими, що зроблені з підроблених документів (а.с. 83-84).

12 липня 2018 року до Центрального ВП Головного управління Національної поліції в Донецькій області надійшли матеріали Територіального сервісного центру №1441 про те, що у ході перевірки виявлені підроблені сертифікати, на підставі яких проведена державна реєстрація автомобілів (а.с. 237).

20 липня 2018 року начальником Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області затверджений «Висновок за фактом скасування реєстрації ТЗ «BMW X5», 2011 р.в., двигун НОМЕР_9, кузов НОМЕР_1, НОМЕР_3», яким на підставі пункту 40 «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388, скасована реєстрація автомобіля «BMW X5», 2011 р.в., двигун НОМЕР_9, кузов НОМЕР_1, НОМЕР_3 (а.с. 54).

31 липня 2018 року начальником Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області на ім'я ОСОБА_1 видана довідка №31/5-1441-4903 про анулювання реєстрації автомобіля «BMW X5», 2011 р.в., двигун НОМЕР_9, кузов НОМЕР_1, НОМЕР_3 у зв'язку із тим, що сертифікат відповідності UA.005.05700-18 від 24.04.2018 ТОВ «Рівнестандарт» не видавався (а.с. 14).

29 серпня 2018 року ОСОБА_1 на ім'я начальника Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області була подана заява про постановку на облік автомобіля BMW X5 НОМЕР_3, який належить їй на підставі тех.паспорту (а.с. 212).

19 серпня 2018 року Територіальний сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області листом №31/5-1441-5713 повідомив ОСОБА_1 про те, що реєстрація автомобіля BMW X5 НОМЕР_3 можлива за умови подання документів, що відповідають вимогам законодавства (а.с. 213-215).

01 листопада 2018 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №12018050770002663 за статтею 358 частиною 1 КК України за фактом виявлення Територіальним сервісний центр №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області підроблених сертифікатів, на підставі яких проведена реєстрація автомобілів (а.с. 237)

02 листопада 2018 року слідчим Центрального ВП Головного управління Національної поліції в Донецькій області направлений запит №9512/101/0318 до Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області про витребування оригіналів документів на підставі яких був зареєстрований автомобіль BMW X5 державний номерний знак НОМЕР_3 (а.с. 134).

02 листопада 2018 року Територіальний сервісний центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області передав слідчому Центрального ВП Головного управління Національної поліції в Донецькій області витребувані документи (а.с. 135).

09 листопада 2018 року ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області по справі №263/15182/18 був накладений арешт на документи, що послужили підставою для реєстрації автомобіля марки BMW Х5, номерний знак НОМЕР_3, 2011 p/в, номер кузова НОМЕР_1 за ОСОБА_1 (а.с. 244).

15 лютого 2019 року ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя по справі №263/1740/19 скасований арешт, накладений ухвалою слідчого судді Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 09 листопада 2018 року (а.с. 245-246).

При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.

Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

Статтею 4 Закону України 30 червня 1993 року №3353-XII «Про дорожній рух», в редакції Закону України № 2612-VIII від 08.11.2018 (далі - Закон №3353-XII), встановлено, що до компетенції Кабінету Міністрів України у сфері дорожнього руху належить визначення порядку здійснення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів.

За приписами статті 34 Закону №3353-XII державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, […] звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків. Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно статті 19 Закону України 05 квітня 2001 року №2344-III «Про автомобільний транспорт» порядок державної реєстрації транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.

«Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388 , у редакції постанови Кабінету Міністрів України №1077 від 12.12.2018 (далі - Порядок).

Згідно пункту 1 Порядку цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.

Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів виробляють чи експлуатують їх (пункт 2 Порядку).

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій (пункт 3 Порядку).

Згідно з розділом ІІ «Положення про територіальний сервісний центр МВС», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.12.2015 № 1646, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 січня 2016 року за № 156/28286, територіальний сервісний центр МВС відповідно до чинного законодавства:

здійснює комплекс заходів, пов'язаних з проведенням державної реєстрації (перереєстрації) та зняттям з обліку призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортних засобів усіх типів;

здійснює контроль за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також ведення їх обліку;

проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів;

здійснює в установленому порядку державний облік зареєстрованих транспортних засобів юридичних та фізичних осіб - власників транспортних засобів і формування Єдиного державного реєстру МВС.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів (пункт 8 Порядку).

Згідно підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2011 року №738 «Про деякі питання сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання», в редакції постанови №101 від 13.02.2019, пропуск колісного транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС […] на митну територію України з метою вільного обігу, а також перша державна реєстрація транспортного засобу […] здійснюється за наявності сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів.

На зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються свідоцтва про реєстрацію, а також номерні знаки […], що відповідають державному стандарту України (пункт 16 Порядку).

У разі […] виявлення транспортних засобів, зареєстрованих […] в уповноважених органах МВС […] за фіктивними чи підробленими документами […] уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію […] транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування (абзац 3 пункту 40 Порядку).

Проаналізувавши вище перелічені положення законодавства, суд дійшов наступних правових висновків.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують правомірність придбання транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху.

Судом встановлено, що 04 травня 2018 року відповідачем-2 була здійснення державна реєстрація автомобіля, який належить позивачу, про що було видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_10 та виданий реєстраційний номер НОМЕР_3.

Державна реєстрація відбулася на підставі документів відповідно до пункту 8 Порядку, тобто на підставі заяви власника, поданої особисто, і документів, що посвідчували правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу, та відповідність конструкції транспортного засобу установленим вимогам безпеки дорожнього руху.

20 липня 2018 року була скасована державна реєстрація вказаного автомобіля у зв'язку із встановленням факту підробки сертифікату відповідності. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_10 та виданий реєстраційний номер НОМЕР_3 були автоматично постановлені на облік вкраденого документу та номерного знаку (а.с. 110-111).

29 серпня 2018 року позивачем до відповідача-2 була подана тільки заява про постановку на облік автомобіля. Позивачем не надано належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів того, що ним 29 серпня 2018 року були подані всі необхідні для реєстрації документи, зокрема, сертифікат відповідності. Технічний паспорт на який посилався в заяві позивач, не є документом на підставі якого здійснюється державна реєстрація автомобіля.

Таким чином, враховуючи зміст вищезазначених норм Закону №2344-III та Порядку можна зробити висновок, що відповідач-2 за наслідками розгляду заяви від 29 серпня 2018 року про постановку на облік автомобіля правомірно відмовив позивачу в державній реєстрації автомобіля, оскільки позивачем не були подані всі необхідні для цього документи, зокрема, сертифікат відповідності.

Судом враховано ту обставину, що на дату прийняття даного рішення документи, що послужили підставою для реєстрації автомобіля марки автомобіля «BMW X5», 2011 р.в., двигун НОМЕР_9, кузов НОМЕР_1, за ОСОБА_1, не знаходяться у відповідача-2, а передані органу досудового розслідування і визнані речовими доказами по кримінальному провадженню №12018050770002663.

Отже, оскільки державна реєстрація автомобіля можлива за умови подання до територіального органу з надання сервісних послуг МВС всіх документів, які свідчать про правомірність придбання транспортного засобу та відповідність його конструкції установленим вимогам безпеки дорожнього руху, і ці документи не перебувають у розпорядженні відповідача-2, в задоволенні позову до відповідача-2 слід відмовити в повному обсязі.

У зв'язку із відмовою в задоволенні позову, судові витрати, понесені позивачем, відносяться на рахунок держави (частина 4 статті 48 КАС України).

У задоволенні позову до відповідача-1 слід відмовити з наступних підстав.

Згідно частини 3 статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За приписами пункту 7 частини 1 статті 4 КАС України суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

РСЦ МВС в Донецькій області діє на підставі «Положення про регіональний сервісний центр МВС в Донецькій області», затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року №1404, у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 19 травня 2017 року №406. РСЦ МВС в Донецькій області відповідно до покладених на нього завдань здійснює організаційне забезпечення та контроль процесу реєстрації транспортних засобів, обміну та видачі посвідчень водія, обліку та зберігання документів, що є підставою для їх видачі, контроль за наповненням Єдиного державного реєстру МВС (підпункт 15 пункту 4 Положення).

Отже, не зважаючи на те, що відповідач-2 є структурним підрозділом регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області, останній не може відповідати за даним позовом, оскільки спір виник у зв'язку із здійсненням відповідачем-2 публічно-владних управлінських функцій при наданні адміністративних послуг.

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 48, 72-76, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 286, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7) до Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області (місцезнаходження: 87535, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Нове Життя, б.14, код ЄДРПОУ - 40112123), Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області (місцезнаходження: 87547, Донецька область, м. Маріуполь, Запорізьке шосе, б.2) про

визнання неправомірною відмови Територіального сервісного центру №1441 Регіонального сервісного центру МВС в Донецькій області від 29.08.2018 за №31/25-1441-5713 у проведені державної реєстрації транспортного засобу - автомобіля BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, який на праві власності належить ОСОБА_1;

зобов'язання здійснити (провести) державну реєстрацію транспортного засобу - автомобіля BMW X5, 2011 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, який на праві власності належить ОСОБА_1, на підставі раніше поданих документів, що перебувають у розпорядженні відповідача, а також сертифікату відповідності UA.009.36102-18 від 10.08.2018, виданого ТОВ "Укр-Тест-Стандарт", відмовити в повному обсязі.

Рішення в повному обсязі складено 18 березня 2019 року.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана безпосередньо до Донецького окружного адміністративного суду у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Циганенко А.І.