
Справа № 420/207/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання виплатити пенсію,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулися ОСОБА_2, ОСОБА_1 з позовною заявою до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_2 пенсії за період з вересня по жовтень 2018 року, зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_2 пенсію за період з вересня по жовтень 2018 року, визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року, зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 пенсію за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року.
Ухвалою суду від 14 січня 2019 року виділено у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_2 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_2 пенсії за період з вересня по жовтень 2018 року та зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_2 пенсію за період з вересня по жовтень 2018 року та присвоєно номер справи №420/6463/18 та ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року, зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 пенсію за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року, якому присвоєно номер справи №420/207/19.
За цією позовною заявою відкрито загальне позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу відповіді на відзив.
Позивач в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі. Позов обґрунтований позивачем тим, що він є внутрішньо переміщеною особою, отримує пенсію за вислугу років та перебуває на обліку у Малиновському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Одесі. У період з вересня по жовтень 2018 року позивачу не було виплачено пенсію, у зв'язку із чим він звернувся до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із заявою, в якій просив відновити виплату пенсії. Малиновським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Одесі повідомлено позивачу листом №398/А-1 від 01.10.2018 року про те, що відповідно до інформації з Інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «Аркан», позивач 29.06.2018 року перетинав кордон у «ПП-перетину Майорське». Станом на 05.09.2018 року відсутня інформація про зворотній в'їзд та наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання. В порушення вимог п.п. 3 п. 2 ст. 9 Закону, Він не повідомив структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації про перетинання державного кордону за три дні до виїзду. На виконання листа Пенсійного фонду України від 11.05.2018 року №16452-02-22 списки внутрішньо переміщених осіб, щодо яких наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання, передаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Відповідний список управлінням передано до управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Після надходження до управління рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при управлінні праці та соціального населення з позитивним рішенням Комісії, її буде запрошено до управління для відновлення виплати пенсії. Крім того, позивач зазначає, що йому вже припинялась виплата пенсії, у зв'язку із чим у відповідача перед ним виникла пенсійна заборгованість за період жовтень-грудень 2017 року.
Відповідачем наданий до суду та направлений позивачу відзив на позовну заяву (аркуші справи 38-41), з якого вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки 15.12.2017 року позивач звернувся до об'єднаного управління щодо правильності виплати пенсії. Об'єднане управління листом №368/А-1 від 28.12.2017 року повідомило позивача про правильність нарахування та виплати пенсії, Комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам протоколом засідання №9 від 21.09.2017 року вирішено призупинити позивачу соціальні виплати як внутрішньо переміщеній особі та згідно протоколу від 01.10.2017 року позивачу припинено виплату пенсії. Протоколом засідання Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №10 від 19.10.2017 року вирішено поновити позивачу соціальні виплати та відповідно до зазначеного Порядку пенсійні виплати позивачу поновлено через 2 місяці з місяця, в якому прийнято рішення «призупинити соціальні виплати як внутрішньо переміщеній особі», а саме з 01.12.2017 року, а тому пенсія позивачу нараховується та виплачується вірно. Крім того, згідно інформації з Інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «Аркан», позивач перетинав кордон у «ПП-перетину Майорське». Інформація про зворотній в'їзд та наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання. В порушення вимог п. п. 3 п. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», позивач не повідомив структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації про перетинання державного кордону за три дні до виїзду. На виконання листа Пенсійного фонду України від 11.05.2018 року №16452-02-22 списки внутрішньо переміщених осіб, щодо яких наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання, передаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Відповідний список управлінням передано до управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Після надходження до управління рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при управлінні праці та соціального населення з позитивним рішенням Комісії, позивача буде запрошено до управління для відновлення виплати пенсії.
Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вивчивши позовну заяву та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою від 20.10.2017 року №46 (аркуш справи 25).
Позивач перебуває на обліку в Малиновському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Одесі та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У період вересень-жовтень 2018 року позивачу не виплачено пенсію, а тому він звернувся до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі із заявою, в якій просив відновити виплату пенсії.
Малиновським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Одеси повідомлено позивачу листом №398/А-1 від 01.10.2018 року про те, що відповідно до інформації з Інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «Аркан», позивач 29.06.2018 року перетинав кордон у «ПП-перетину Майорське». Станом на 05.09.2018 року відсутня інформація про зворотній в'їзд та наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання. В порушення вимог п. п. 3 п. 2 ст. 9 Закону, Ви не повідомили структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації про перетинання державного кордону за три дні до виїзду. На виконання листа Пенсійного фонду України від 11.05.2018 року №16452-02-22 списки внутрішньо переміщених осіб, щодо яких наявна інформація про тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем проживання, передаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Відповідний список управлінням передано до управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації для проведення перевірки відповідно до Постанови 365. Після надходження до управління рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при управлінні праці та соціального населення з позитивним рішенням Комісії, Вас буде запрошено до управління для відновлення виплати пенсії (аркуші справи 28-29).
Крім того, позивач зазначає, що йому вже припинялась виплата пенсії, у зв'язку із чим у відповідача виникла пенсійна заборгованість за період жовтень-грудень 2017 року.
З листа Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Одеси №368/А-1 від 28.12.2017 року вбачається, що Протоколом засідання Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №9 від 21.09.2017 року вирішено призупинити позивачу соціальні виплати як внутрішньо переміщеній особі та згідно протоколу від 01.10.2017 року позивачу припинено виплату пенсії. Протоколом засідання Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №10 від 19.10.2017 року вирішено поновити позивачу соціальні виплати та відповідно до зазначеного Порядку пенсійні виплати позивачу поновлено через 2 місяці з місяця, в якому прийнято рішення «призупинити соціальні виплати як внутрішньо переміщеній особі», а саме з 01.12.2017 року. За документами, наявними в пенсійній справі, пенсія позивачу нараховується та виплачується вірно (аркуш справи 30).
Зазначені обставини стали підставою для звернення позивача до суду з цим позовом про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання відповідача виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно довідки Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 20.10.2017 року №46 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 (аркуш справи 25).
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Згідно із п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №509. Виплата (продовження виплати) пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, що призначені зазначеним особам, здійснюється виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».
Таким чином, умовами призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам є, зокрема, знаходження внутрішньо переміщених осіб на обліку місця перебування, що підтверджується довідкою, та наявність рахунку в установі ПАТ «Державний ощадний банк».
Згідно з п. 6 «Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №509 від 01.10.2014 року довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону та абзацом шостим цього пункту. Довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону.
Відповідно ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.
Рішення про скасування дії довідки відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.
Відповідно до п. 2, 8, п. п. 2, 4 п. 12 «Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 365 від 08 червня 2016 року, контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Держприкордонслужба протягом п'яти робочих днів безоплатно подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення на його запит інформацію про виїзд внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, із зазначенням кількості днів такої відсутності протягом 90 днів, які передують даті подання відповідного запиту.
Соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї; скасування довідки внутрішньо переміщеної особи з підстав, визначених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Проте, з матеріалів справи вбачається, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 20.10.2017 року №46 не скасована та є дійсною, таким чином, на момент призупинення виплати ОСОБА_1 пенсії у відповідача були відсутні правові підстави для припинення виплати йому пенсії.
Крім того, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року № 826/12123/16 (яка залишена без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2018 року) положення пунктів 7, 8, 9, 13 «Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 та абзац 10 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05 листопада 2014 року № 637 визнано нечинними, оскільки останні не відповідають правовим актам вищої юридичної сили.
Згідно висновків Верховного Суду у постанові від 20 грудня 2018 року у справі № 826/12123/16, суд звертає увагу, що законодавством взагалі не передбачені перевірки інформації про постійне або тимчасове місце проживання пенсіонерів, крім тих, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, шляхом здійснення виходу працівників державних органів за відповідною адресою. Запровадження таких перевірок стосовно пенсіонерів внутрішньо переміщених осіб має ознак дискримінації.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що а ні органи соціального захисту населення, а ні інші органи влади, місцевого самоврядування, а ні будь які установи, організації, підприємства, починаючи з 05 липня 2018 року не мають права проводити перевірки переселенців.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом.
Згідно із ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
При цьому, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачено такої підстави припинення або призупинення виплати пенсії, як наявність окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Суд звертає увагу, що у спірних правовідносинах пріоритет надається положенням ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та в жодному разі не підзаконному нормативно-правовому акту, а саме «Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування», затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року №365, на який посилається відповідач, оскільки Закон України має вищу юридичну силу.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30.01.2018 року по справі №428/6579/17.
Крім того, Малиновським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України м. Одеси рішення про припинення позивачу виплати пенсії не виносилось. Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не передбачає будь-яких підстав призупинення виплати пенсій, є тільки підстави припинення виплати відповідно до статті 49 цього Закону, але жоден з таких випадків управлінням не застосований та не доведений.
Таким чином, відповідачем порушено вимоги ст. 19 Конституції України, ч. 1 ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки спочатку позивачу було призупинено виплату пенсії з 01.10.2017 року, потім з 01.12.2017 року поновлено, та у період вересень-жовтень 2018 року знов призупинено, без прийняття відповідного рішення і за відсутності законодавчо встановлених підстав. Припинення виплати пенсії на підставі інформації згідно інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний контроль про відсутність на підконтрольній території понад 60 днів, не є таким рішенням у розумінні ч. 1 ст. 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Аналогічна правова позиція зазначена Верховним Судом в рішенні від 03.05.2018 року у зразковій справі про припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі №805/402/18.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
У рішенні у справі «Суханов та Ільченко проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (цитата у п. 25 цього рішення).
Тому, фактично відмовляючи позивачу у виплаті пенсії за відсутності передбачених законами України підстав, відповідач порушив право позивача на отримання пенсії. При цьому право на отримання пенсії є об'єктом захисту за ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Втручання відповідача у право позивача на мирне володіння своїм майном у вигляді пенсії суд вважає таким, що не ґрунтується на Законі.
Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Щокін проти України», питання, чи було дотримано справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав окремої особи, виникає лише тоді, коли встановлено, що оскаржуване втручання відповідало вимозі законності і не було свавільним (цитата у п. 33 цього рішення).
Отже, встановлення судом відсутності законності втручання є достатньою підставою для висновку про те, що право позивача на мирне володіння своїм майном було порушено.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що призупинення та невиплата позивачу пенсії за період жовтень-грудень 2017 року та вересень-жовтень 2018 року вчинена за відсутності підстав, передбачених Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому з точки зору положень ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод мало місце втручання у право власності позивача, і таке втручання не було законним.
Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року, зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 пенсію за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2) до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (65007, м. Одеса, вул. Прохоровська, 3, код ЄДРПОУ 41249156) про визнання протиправною бездіяльності Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року, зобов'язання Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 пенсію за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року.
Зобов'язати Малиновське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі виплатити ОСОБА_1 пенсію за періоди з жовтня по грудень 2017 року та з вересня по жовтень 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида
.