Ухвала суду № 80490813, 13.03.2019, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
520/3946/19
Номер документу
80490813
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

_______________________

Справа № 520/3946/19

Провадження № 2-а/520/135/19

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13.03.2019

Суддя Київського районного суду м. Одеси Бескровний Я.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національної поліції України Управління патрульної поліції Одеської області поліцейського капрала поліції Старікова Кирила Олександровича 2 батальйону 3 роти про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Національної поліції України Управління патрульної поліції Одеської області поліцейського капрала поліції Старікова Кирила Олександровича 2 батальйону 3 роти про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у справі, розглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов до наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до п. 7, п. 9 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Відповідач в адміністративній справі - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Як вбачається з прохальної частини позову, позивач просить скасувати постанову серії ЕАВ №926015 від 17.02.2019 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.

Згідно доданої до позовної заяви копії постанови Серії ЕАВ №926015 від 17.02.2019 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі вбачається, що вона була складена поліцейським 2 батальйону 3 роти УПП в Одеській області капралом поліції Старіковим Кирилом Олександровичем.

Звертаю увагу, на те, що згідно ст. 15 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання. Територіальні органи поліції утворює, ліквідовує та реорганізовує Кабінет Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України на підставі пропозицій керівника поліції. Структуру територіальних органів поліції затверджує керівник поліції за погодженням з Міністром внутрішніх справ України. Штатний розпис (штат) та кошторис територіальних органів поліції затверджує керівник поліції.

Відповідно до Структури територіальних органів поліції, затвердженої наказом Національної поліції України від 06.11.2015 № 1 (зі змінами) Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції, до складу якого входять територіальні (відокремлені) підрозділи.

Так, розділом IV Положення Про Департамент патрульної поліції визначено структуру та організацію діяльності Департаменту патрульної поліції. Зокрема п. 2 зазначеного розділу вказано, що Департамент патрульної поліції та його підрозділи становлять єдину систему. Підрозділи Департаменту патрульної поліції підзвітні та підконтрольні Департаменту патрульної поліції.

Тобто, Управління патрульної поліції в Одеській області, є структурним підрозділом Департаменту патрульної поліції (код ЄДРПОУ 40108646).

Водночас, позивач у позовній заяві визначив у якості відповідача Національну поліцію України Управління патрульної поліції Одеської області поліцейського капрала поліції Старікова Кирила Олександровича 2 батальйону 3 роти, зазначивши ідентифікаційний код юридичної особи 40108578 та адресу: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, буд. 10.

Згідно п. 4, п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення зазначених норм, позовна заява не містить відомостей, яким чином порушуються, оспорюються або не визнаються права та інтереси позивача, саме відповідачем Національної поліції України, що знаходиться за адресою: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, буд. 10, не містить зазначення про наявність спірних правовідносин саме між позивачем та даним відповідачем, враховуючи те, що оскаржувану постанову було винесено поліцейським 2 батальйону 3 роти Управління патрульної поліції в Одеській області капралом поліції Старіковим Кирилом Олександровичем.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу усунути вказані вище недоліки.

Керуючись ст.ст. 132, 160, 161, 169 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Національної поліції України Управління патрульної поліції Одеської області поліцейського капрала поліції Старікова Кирила Олександровича 2 батальйону 3 роти про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.

Запропонувати позивачу впродовж 10-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути зазначені недоліки адміністративного позову в ухвалі суду.

Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та повернутий позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Бескровний Я. В.