Рішення № 80488208, 28.01.2019, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
28.01.2019
Номер справи
686/22550/18
Номер документу
80488208
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 686/22550/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2019

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області у складі:

головуючої судді - Логінової С.М.,

при секретарі судового засідання - Д'яковичу О.О.,

за участю представника позивача - Бурбан Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Хмельницькому цивільну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів,

встановив:

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів.

Ухвалою судді Хмельницького міськрайонного суду від 5.10.2018 р. позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради посилається на те, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та на підставі заяв від 04.07.2017 р. ОСОБА_2 призначено допомогу як одинокій матері на період 01.07.2017 року по 31.12.2017 року.

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради у травні 2018 року в результаті проведення державним соціальним інспектором перевірки даних, наданих ОСОБА_2, встановлено, що нею була надана недостовірна інформація про майновий стан, а саме: не задекларовано дохід отриманий в приватного підприємця - ОСОБА_3.

Надання недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги призвело до надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги одиноким матерям - ОСОБА_2 у сумі 751,32 грн.

Відповідно до п. 48, п. 49 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відповідно до п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - Якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:

визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї;

повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

24 травня 2018 року ОСОБА_2 повідомлено про припинення надання соціальної допомоги та обов'язок повернення надміру виплачених коштів до бюджету в термін до 15.07.2018 р., однак кошти до бюджету повернуто не було .

Просить стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради надміру нараховані кошти в сумі 751,32 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити, з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явилась, про розгляд справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, відзив на позов до суду не надала. Суд вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач не заперечує проти такого рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та на підставі заяв від 04.07.2017 р. ОСОБА_2, як одинокій матері, призначено допомогу на період 01.07.2017 року по 31.12.2017 року.

Відповідно до ст. 18-1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.(п. 34 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751).

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІУ рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та II групи або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць; для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради у травні 2018 року в результаті проведення державним соціальним інспектором перевірки даних, наданих заявницею, встановлено, що відповідачем була надана недостовірна інформація про майновий стан, а саме: не задекларовано дохід отриманий в приватного підприємця - ОСОБА_3.

Надання недостовірних даних при оформленні державної соціальної допомоги призвело до надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги, як одинокій матері - ОСОБА_2 у сумі 751,32 грн.

Відповідно до п. 48, п. 49 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.

Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відповідно до п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям - якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:

визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї;

повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;

у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

24 травня 2018 року ОСОБА_2 повідомлено про припинення надання соціальної допомоги та обов'язок повернення надміру виплачених коштів до бюджету в термін до 15.07.2018 р., однак кошти до бюджету повернуто не було .

Суд приходить до висновку, що на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради з ОСОБА_2 слід стягнути 751 грн. 32 коп.

Керуючись ст.ст. 60, 282 Цивільного процесуального кодексу України, Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» ", Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", суд

вирішив:

позов управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради до ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрована за адресою - АДРЕСА_1) на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради (29013, Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля 32, ЄДРПОУ 03198563) надміру нараховані кошти в сумі 751 (сімсот п'ятдесят одна ) грн. 32 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради судовий збір у сумі 1762 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького міськрайонного суду.

Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Повне судове рішення виготовлено 5 лютого 2019 року.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Логінова С.М.