
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/2282/18
15 березня 2019 рокум. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Мірінович У.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, та Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 26.12.2018, просить:
- визнати протиправною бездіяльність Управління ДСНС України у Тернопільській області, яка виразилась у відмові зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських", період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп-технікумі з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських", період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп - технікумі з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, та провести перерахунок вислуги років відповідно до внесених змін;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату різниці в надбавці до зарплати за вислугу років понад 25 років згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 за 6 місяців 26 днів до звільнення;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області, з урахуванням перерахунку вислуги років (надбавки за вислугу понад 25 років в розмірі 40%), здійснити перерахунок та виплату різниці недоотриманої грошової допомоги згідно пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення з моменту її призначення пенсії;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області з урахуванням перерахунку вислуги років відповідно до внесених змін видати грошовий атестат і розрахунок вислуги років на пенсію, які разом з поданням направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області;
- зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, після отримання від Управління ДСНС України у Тернопільській області зі змінами подання, грошового атестату і розрахунку вислуги років на пенсію, здійснити відповідний перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з моменту її призначення;
- зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач з 01.10.2017 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII). 17.05.2018 він звернувся до Управління ДСНС України у Тернопільській області із заявою про надання інформації про те, чи зараховано позивачу до вислуги років для призначення пенсії, як особі, на яку поширюється дія Закону № 2262-ХІІ, період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп - технікумі. Листом від 14.06.2018 № Ц-66/6-2/13 відповідач повідомив позивача, що до вислуги 23 роки 08 місяців 00 днів не було додатково зараховано, при призначенні пенсії, час навчання у Борщівському радгоспі-технікумі з розрахунку один рік за шість місяців, оскільки це суперечить вимогам пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 № 393 (далі – Постанова № 393) та частині другій статті 17 Закону № 2262-ХІІ.
Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки наказом № 653 від 31.10.1995 МВС України в Тернопільській області йому було присвоєно перше офіцерське звання - молодший лейтенант внутрішньої служби, тобто після закінчення навчання у Борщівському радгосп – технікумі, а тому період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 у зазначеному технікумі повинен зараховуватися до вислуги років відповідно до частини другої статті 17 Закону № 2262-ХІІ та пункту 2 Постанови № 393.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 27.11.2018.
Тернопільським окружним адміністративним судом у підготовчому засіданні у даній справі, яке проводилося 27.11.2018 відкладено розгляд справи на 11.12.2018 відповідно до статті 181 КАС України.
Тернопільським окружним адміністративним судом у підготовчому засіданні у даній справі, яке проводилося 11.12.2018 оголошувалась перерва до 20.12.2018 на підставі статті 181 КАС України.
Тернопільським окружним адміністративним судом у підготовчому засіданні у даній справі, яке проводилося 10.01.2019 оголошувалась перерва до 15.01.2019 на підставі статті 181 КАС України.
Підготовче засідання, призначене на 15.01.2019 не проводилося у зв’язку із перебуванням головуючої судді Мірінович У.А. у відпустці, підготовче засідання відкладено на 14.02.2019.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.02.2019 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 05.03.2019.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2019 залучено до участі у справі другого відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області та відкладено розгляд справи на 11.03.2019.
Судове засідання, призначене на 11.03.2019 не проводилося у зв’язку із перебуванням головуючої судді Мірінович У.А. у відрядженні, розгляд справи відкладено на 12.03.2019.
Позивач у судове засідання не з’явився, подав до суду заяву від 11.03.2019, в якій просить розглядати справу без його участі в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Представник відповідача - Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву від 12.03.2019, в якій просить розглядати справу без його участі в порядку письмового провадження. Водночас у відзиві на позов відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, мотивуючи тим, що останній правомірно не зарахував позивачу до вислуги років зазначений період навчання відповідно до частини другої статті 17 Закону № 2262-ХІІ та пункту 2 Постанови № 393, оскільки офіцерське звання позивачу присвоєно не після закінчення цивільного навчального закладу, а в період після прийняття на службу (арк. справи 43-45).
Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в судове засідання також не з’явилася, подала до суду клопотання від 12.03.2019, в якому просить розглядати справу без її участі в порядку письмового провадження. Водночас у поясненні відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки відсутні підстави для зарахування позивачу період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 у Борщівському радгосп – технікумі відповідно до частини другої статті 17 Закону № 2262-ХІІ та пункту 2 Постанови № 393 (арк. справи 108-111).
У зв’язку з неявкою у судове засідання 12.03.2019 всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, керуючись частиною четвертою статті 229 КАС України не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Також з урахуванням заяв сторін про розгляд справи без їхньої участі - суд згідно ухвали від 12.03.2019 перейшов до розгляду справи № 500/2282/18 в порядку письмового провадження.
Дослідивши подані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.
Як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами у справі, що позивач з 01.10.2017 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області та отримує пенсію за вислугу років у відповідності до Закону № 2262-ХІІ.
Також, як слідує з матеріалів справи та не заперечується сторонами у справі, що 17.05.2018 позивач звернувся до Управління ДСНС України у Тернопільській області із заявою про надання інформації про те, чи зараховано позивачу до вислуги років для призначення пенсії, як особі, на яку поширюється дія Закону № 2262-ХІІ, період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп – технікумі (арк. справи 34).
Листом від 14.06.2018 № Ц-66/6-2/13 відповідач повідомив позивача, що до вислуги 23 роки 08 місяців 00 днів не було додатково зараховано, при призначенні пенсії, час навчання у Борщівському радгоспі-технікумі з розрахунку один рік за шість місяців, оскільки це суперечить вимогам пункту 2 Постанови № 393 та частині другій статті 17 Закону № 2262-ХІІ (арк. справи 35).
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 (далі – КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон № 2262-ХІІ.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону № 2262-ХІІ до вислуги років поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.
Аналогічний порядок обчислення вислуги років особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ міститься і в пункті 2 Постанови № 393.
Щодо зарахування до вислуги років осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, часу їхнього навчання відповідно до статті 17 Закону № 2262-ХІІ, то Верховний Суд України у постанові від 10.03.2015 у справі № 21-411а14 з цього приводу зазначив, що у наведеному вище тексті норми права розділові знаки і сполучник "також" у сполученні з "а" вказують, що обставини, викладені після сполучника, мають таке саме значення, як і викладені до зазначеного сполучника. Тобто додатково до вислуги років при призначенні пенсії зараховується час навчання у цивільних вищих навчальних закладах і в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання. Виходячи з синтаксичної структури речення додатково до вказаної вислуги може бути зарахований час навчання в навчальних закладах, зазначених у статті 17 Закону № 2262-ХІІ, якщо після їх закінчення присвоюється офіцерське (спеціальне) звання.
На підставі аналізу наведених норм права та, враховуючи особливий статус осіб, які мають право на пенсію військовослужбовця, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України при розгляді цієї справи дійшла висновку про те, що до вислуги років особам, звільненим з військової служби, при призначенні пенсій на умовах Закону № 2262-ХІІ додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік за шість місяців.
Суд встановив, що позивач з 01.09.1989 по 24.06.1993 навчання на денній формі у Борщівському радгосп – технікумі за спеціальністю "механізація сільського господарства" та присвоєно позивачу кваліфікацію "техніка-механіка", про що свідчить довідка від 10.07.2015 № 221 та диплом серії ЗЖ № 004498 (арк. справи 22-23).
Надалі, 18.07.1995 позивач прийнятий на службу в органи внутрішніх справ та призначений на посаду інспектора групи державного пожежного нагляду 6-ї самостійної державної пожежної частини м. Чорткова Чортківського району відділу державної пожежної охорони УМВС України в Тернопільській області. В подальшому безперервно проходив службу на різних посадах начальницького офіцерського складу в системі МВС, МНС, ДІТБ, ДСНС України до 30.09.2017.
Наказом № 653 від 31.10.1995 МВС України в Тернопільській області позивачу було присвоєно перше офіцерське звання - молодший лейтенант внутрішньої служби, тобто таке офіцерське звання було присвоєно в період після прийняття на службу, що не заперечується сторонами у справі.
Таким чином, суд встановив, що під час та за наслідками закінчення навчання у Борщівському радгосп - технікумі в період з 01.09.1989 по 24.06.1993 позивачу жодного військового звання присвоєно не було.
Поряд з цим та обставина, перше офіцерське звання - "молодший лейтенант" присвоєно позивачу у 1995 році під час проходження служби в органах внутрішніх справ, не має самостійного впливу на вирішення судом спору по суті, оскільки визначальною умовою для зарахування часу навчання до вислуги років на службі в органах внутрішніх справ у даному випадку є присвоєння офіцерського звання за наслідками закінчення такого навчання.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 27.06.2018 у справі № 817/1269/16, а тому відповідно до статті 242 КАС України суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 9, 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, враховуючи те, що під час та за наслідками закінчення навчання у Борщівському радгосп - технікумі в період з 01.09.1989 по 24.06.1993 позивачу жодного військового звання присвоєно не було, суд дійшов висновку, що Управління ДСНС України у Тернопільській області правомірно не зарахувало позивачу зазначений період навчання до вислуги років відповідно до частини другої статті 17 Закону № 2262-ХІІ та пункту 2 Постанови № 393.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності Управління ДСНС України у Тернопільській області, яка виразилась у відмові зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських", період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп-технікумі з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та про зобов'язання Управління ДСНС України у Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату різниці в надбавці до зарплати за вислугу років понад 25 років згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 за 6 місяців 26 днів до звільнення, є безпідставними та такими що не підлягають задоволенню.
Оскільки, всі інші позовні вимоги заявлені до Управління ДСНС України у Тернопільській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у межах даної справи є похідними, а саме:
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату різниці в надбавці до зарплати за вислугу років понад 25 років згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 за 6 місяців 26 днів до звільнення;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області, з урахуванням перерахунку вислуги років (надбавки за вислугу понад 25 років в розмірі 40%), здійснити перерахунок та виплату різниці недоотриманої грошової допомоги згідно пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення з моменту її призначення пенсії;
- зобов'язати Управління ДСНС України у Тернопільській області з урахуванням перерахунку вислуги років відповідно до внесених змін видати грошовий атестат і розрахунок вислуги років на пенсію, які разом з поданням направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області;
- зобов'язати ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, після отримання від Управління ДСНС України у Тернопільській області зі змінами подання, грошового атестату і розрахунку вислуги років на пенсію, здійснити відповідний перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з моменту її призначення;
- зобов'язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту, то такі вимоги також є необґрунтованими та безпідставними, а отже в задоволені зазначених позовних вимог слід відмовити.
Таким чином, у зв'язку з тим, що у задоволенні позовних вимог позивачу відмовлено в повному обсязі, керуючись приписами статті 139 КАС України, судовий збір не повертається позивачу, та за відсутності понесених судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертизи, такі судові витрати не належать стягненню з позивача на користь суб'єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557), Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: майдан Волі, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, - відмовити повністю.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557) про визнання протиправною бездіяльності Управління ДСНС України у Тернопільській області, яка виразилась у відмові зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських", період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп-технікумі з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, - відмовити.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557) про зобов'язання Управління ДСНС України у Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських", період навчання з 01.09.1989 по 24.06.1993 на денній формі у Борщівському радгосп - технікумі з розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, та провести перерахунок вислуги років відповідно до внесених змін,- відмовити.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557) про зобов'язання Управління ДСНС України у Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату різниці в надбавці до зарплати за вислугу років понад 25 років згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 за 6 місяців 26 днів до звільнення, - відмовити.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557) про зобов'язання Управління ДСНС України у Тернопільській області, з урахуванням перерахунку вислуги років (надбавки за вислугу понад 25 років в розмірі 40%), здійснити перерахунок та виплату різниці недоотриманої грошової допомоги згідно пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення з моменту її призначення пенсії, - відмовити.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 3853557) про зобов'язання Управління ДСНС України у Тернопільській області з урахуванням перерахунку вислуги років відповідно до внесених змін видати грошовий атестат і розрахунок вислуги років на пенсію, які разом з поданням направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: майдан Волі, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769),- відмовити.
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: майдан Волі, 3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) про зобов'язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, після отримання від Управління ДСНС України у Тернопільській області зі змінами подання, грошового атестату і розрахунку вислуги років на пенсію, здійснити відповідний перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з моменту її призначення, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 15.03.2019.
Головуючий суддя Мірінович У.А.
копія вірна
Суддя Мірінович У.А.