
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
15 березня 2019 р. Справа №200/3099/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву відповідача про розгляд в спрощеному позовному провадженні справи (в письмовому провадженні без повідомлення сторін) за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: 84300, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації (місцезнаходження: 84333, Донецька область, м.Краматорськ, вул.Рум’янцева, 16, код ЄДРПОУ 25917627) про
визнання незаконним та скасування наказу директора Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації “Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_2В.” №02-10/18-ос/205-19 від 14.02.2019 року;
поновлення на посаді завідуючого сектора моніторингу впровадження процесів децентралізації в сфері соціального захисту населення відділу моніторингу соціальних програм управління соціально-трудових відносин та соціального діалогу Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації;
стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу з відповідними відрахуваннями установлених законом податків та інших обов’язкових платежів;
стягнення середнього заробітку за весь ча затримки сум виплат, які виплачуються на підставі статті 116 КЗпП України по день фактичного розрахунку;
стягнення моральної шкоди в сумі 50000грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Ухвалою від 04 березня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження (в письмовому провадженні без повідомлення сторін).
Ухвалою суду від 15 березня 2019 року виправлено описку в ухвалі суду від 04 березня 2019 року.
Судом отримано заяву, де відповідач зазначив, що Департамент виступає по справі у якості відповідача та зацікавлений в тому, щоб судове рішення було прийняте з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх осбавин, що мають значення для прийняття рішення. Просить розглянути справу у спрощеному провадженні з повідомленням сторін.
При вирішенні клопотання суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч.2 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до п.1 ч.6 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Отже, оскільки дана адміністративна справа стосується прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, така справа є справою незначної складності і має розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведене, з метою швидкого вирішення справи, суд вважає за необхідне залишити без задоволення клопотання відповідача про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з повідомленням сторін.
Крім цього, суд зазначає, що ухвалою від 04 березня 2019 року відповідача зобов’язано надати додаткові докази та документи, які необхідні для об’єктивного розгляду справи.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста статті 80 КАС України).
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 КАС України).
Витребувані судом у відповідача ухвалою від 04 березня 2019 року документи Департаментом соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації до суду не надано, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне повторно зобов’язати відповідача надати наведені документи.
Керуючись ст.ст. 12, 80, 243, 248, 256, 257, 262, 263 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Залишити без задоволення заяву Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
ПОВТОРНО зобов’язати Департамент соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації надати до суду до 20 березня 2019 року :
- довідку про заробітну плату позивача за повні два місяці які передували звільненню позивача;
- особову справу позивача;
- матеріали службової перевірки щодо позивача;
- оскаржуваний наказ;
- положення (інструкції) посадової особи, яка підписала лист Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації від 27.12.2018 №3825/0/171-18 щодо зміни терміну виконання завдання;
- докази, які підтверджують факт направлення листа Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації від 27.12.2018 року №3825/0/171-18 із зазначенням електронної системи, яка була використана для відправлення вищевизначеного листа;
- положення про відділ моніторингу соціальних програм Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації;
- наказу директора Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації від 19.10.2017 року №63/03 “Про призначення на посаду завідувача сектора моніторингу впровадження процесів децентралізації в сфері соціального захисту населення відділу моніторингу соціальних програм ОСОБА_1В.”
- листа непрацездатності серії АДК №924054 за період з 14.12.2018 по 26.12.2018;
- листа непрацездатності серії АДВ №213560 за період з 22.11.2018 по 14.12.2018 року.
Копію ухвали надіслати сторонам.
Попередити сторін про те, що згідно частини першої статті 149 КАС України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству; неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Аканов О.О.