
Справа № 200/2331/19
Провадження № 3/200/1257/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2019 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Єлісєєва Т.Ю.,
при секретарі Кузьминій С.Д.,
за участю прокурора Шпака О.О.
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши матеріал, який надійшов з національної поліції України Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором КП «Житлово-комунальна контора» ДОР, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1726 КУпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №943 від 08.02.2019 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді директора КП «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради, будучи, згідно з п.п.а п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності аз правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення обов’язкових строків подання декларації за 2017 рік у встановлений термін до 01.04.2018 року, без поважних причин, оприлюднив на сайті НАЗК декларацію за минулий 2017 рік лише 01.04.2018 року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 подав відповідну декларацію 01.04.2018 року о 11 год 39 хвл. У відповідності з даними реєстру суб’єкт декларування ОСОБА_1 зареєструвався у ньому в день подання декларації, тобто 01.04.2018 року.
При цьому у ОСОБА_1, як у суб’єкта декларування, перешкод в доступі до Реєстру не встановлено, під час отримання електронного цифрового підпису він не перебував на лікарняному, відрядженні чи відпустці, в момент подання декларації він перебував за місцем свого мешкання, у денний час доби. Поважних причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 вчасно подати декларацію за 2017 рік, не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, тобто поза межами встановленого строку до 01.04.2018 року, без поважних причин, подав декларацію за минулий 2017 рік лише 01.04.2018 року, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП України.
Прокурор в судовому засіданні підтвердив зазначені в протоколі обставини, просив застосувати адміністративне стягнення до ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів та послався на те, що ОСОБА_1 був обізнаний у своєчасності подання відповідної декларації, строк для притягнення його до відповідальності не сплинув.
В суді ОСОБА_1 свою вину не визнав в повному обсязі, послався на те, що подав декларацію своєчасно.
Заслухавши пояснення прокурора, правопорушника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.
Так, положеннями ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність на неподання або несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 01 квітня поточного року.
Нормою ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», яка передбачає обов’язок подання декларації суб'єктами декларування, тобто осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік такого строку не визначено.
У відповідності до п.п.а п.2 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 повинен був подати декларацію за 2017 рік у термін до 01.04.2018 року.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст.252 цього Кодексу зазначено, що орган (посадова особа) приймає рішення на підставі досліджених доказів, оцінюючи їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 01.12.2017 року на підставі рішення голови Дніпропетровської обласної ради, прийнятого на сьомому скликанні ІІ сесії обласної ради, був призначений на посаду директора КП «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради.
Рішенням Дніпропетровської обласної ради №304-13/VІ від 25.05.2012 року затверджено статут КП «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради, код 01355550.
Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_1 є керівником підприємства та відноситься до осіб, наділених відповідними організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками. Таким чином, ОСОБА_1 був ознайомлений з необхідністю подання декларації, як суб'єктом декларування.
Відповідно до Витягу з сайту НАЗК щодо послідовності дій користувача ОСОБА_1 вбачається, що 01.04.2018 року об 11.02 год. він почав сесію із перегляду списку документів. Об 11.03 год він почав заповнення Розділу І декларації.
В період з 11.02 год. по 11.33 год. ОСОБА_1 були заповнені всі розділи декларації, що підтверджується відомостями з Витягу.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст.10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст.11 КУпАП Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням того, що ОСОБА_1 порушив строк для подання декларації за минулий 2017 рік на 1 день, суд визнає дане адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, малозначним, тому провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 8, 33, 40-1, 172-6, 247, 268, 284, 289 КУпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити.
Судовий збір віднести за рахунок держави.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку, скаргу може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя Т.Ю.Єлісєєва