Постанова № 80471403, 15.03.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
15.03.2019
Номер справи
161/1062/19
Номер документу
80471403
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 161/1062/19

Провадження № 3/161/668/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 15 березня 2019 року

Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М.,за участю секретаря судового засідання Бортнюка А.В., захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого в Управлінні поліції охорони м.Луцьк,-

- за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

До Луцького міськрайонного суду з управління патрульної поліції у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення БД №319793 від 13 січня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2,13 січня 2019 року о 03 год. 10 хв, по вул. Шевченка в м.Луцьку керував транспортним засобом марки «Renault Logan» д.н.з. ДНЗ 030711, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив пункт 2.9а Правил дорожнього руху України. Огляд на стан алкогольного сп’яніння проводився у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога ВОНД за адресою: м.Луцьк, вул. Карбишева, 1.

В судовому засіданні представник ОСОБА_2 – адвокат ОСОБА_1 вказував, що ОСОБА_2 в стані алкогольного сп»яніння не перебував, транспортним засбом не керував, в той час, коли до нього підійшли працвники патрульної поліції, він вийшов з магазину «Наш Край», куди приїхав на службовому автомобілі випити кави.

Всебічно, повно та об’єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 у вчинені правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні протоколом про адміністративні правопорушенняБД №319793 від 13 січня 2019 року, виновком щодо результатів медичного огляду, складеним лікарем Волинського обласного наркологічного диспансері 13.01.2019 року.

Статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 9 вересня 2009 року №400/666 (далі - Інструкція).

Підпунктом 1.2. Інструкції передбачено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких в уповноваженої особи є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Згідно з підпунктами 1.6 та 1.7 Інструкції огляд проводиться уповноваженою особою на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я.

Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 17 грудня 2008 р. N 1103 ( далі - Порядок), якщо водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Як встановлено в судовому засіданні, огляд на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_2 проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою технічного засобу Alcotester Drager, кількісний показник якого склав 1, 67%. В подальшому, оскільки водій висловив свою незгоду з результатами, його було доставлено поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров’я.

З висновку щодо результатів медичного огляду, складеного лікарем Волинського обласного наркологічного диспансера 13.01.2019 року, вбачається, що ОСОБА_2 перебуває в стані алкогольного сп’яніння.

Та обставина, що ОСОБА_2 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння підтверджується наступним.

Так, в судовому засіданні встановлено, що перебуваючи на чергуванні, та керуючи транспортним засобом марки «Renault Logan» д.н.з. ДНЗ 030711, ОСОБА_2 13.01.2019 року приблизно о 2 - 3 годині ночі під’їхав до магазику «Наш Край», що на вул. Шевченка в м. Луцьку. Як вказували, допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_2, перебуваючи в магазині, спиртних напоїв не вживав.

Таким чином, оскільки висновком щодо результатів медичного огляду ОСОБА_2 встановлено факт наявності алкогольного сп’яніння, та не заперечувалась та обставина, що до зупинки транспортного засобу біля магазину, особа керувала даним транспортним засобом, суд вважає доведеним порушення ОСОБА_2 вимог підпункту а) пункту 2.9 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Твердження представника ОСОБА_2 – адвоката ОСОБА_1 про те, що висновок щодо результатів медичного огляду, складений лікарем Волинського обласного наркологічного диспансера 13.01.2019 року не можна вважати належним доказом, оскільки огляд ОСОБА_2 проводився з порушення вимог ст. 266 КУпАП на увагу суду не заслуговує.

Відповідно до п. п. 10, 14 Порядку огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ. Висновок може бути оскаржений водієм транспортного засобу у встановленому законодавством порядку.

Так, як вбачається з дослідженого в судовому засіданні висновку щодо результатів медичного огляду, який підписаний обстежуваною особою, акту медичного огляду, а також відеозапису з нагрудної камери поліцейського, жодних зауважень чи незгоди з викладеним у висновку ОСОБА_2 не заявляв, не оскаржував такий висновок у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Згідно з ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та вважає доцільним накласти безальтернативне адміністративне стягнення за ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу в розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень із позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення..

Керуючись ст.ст. 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч.1 ст. 130 КУпАП,-.

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у видіштрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

(Реквізити сплати: рахунок отримувача 31114149003001; назва отримувача коштів: ГУК у ОСОБА_4. обл/Волинська.обл./21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО): 899998).

Стягнути із ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп.

(Реквізити сплати:Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 ; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; рахунок отримувача: 31211256026001).

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 20400 (двадцять чотириста ) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду, через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.