Постанова № 80465914, 14.03.2019, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
14.03.2019
Номер справи
235/980/19
Номер документу
80465914
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/235/414/19

Справа № 235/980/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2019 року м. Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Волноваського відділу поліції Великоновосілківського відділення поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 Фархат огли, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_2 Азербайджан, непрацюючого, який мешкає за адресою: Донецька область, м. Покровськ, вулиця Молодіжна, будинок 15

- за ч. 1 ст.130 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

29 січня 2019 року о 19 годині 00 хвилин ОСОБА_1 на 152 км автодороги Запоріжжя-Донецьк, керував автомобілем ВАЗ 21011, номерний знак 0274ДО з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей). Від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306.

В судове засідання особа, що притягується до адміністративної відповідальності не з’явився. Судову повістка, що направлялась рекомендованим листом на 28 лютого 2019 року була отримана родичем ОСОБА_1 – його дядьком, про що свідчить підпис останнього на рекомендованому повідомленні, що повернулось на адресу суду.

Судова повістка, що була направлена знову ж таки рекомендованим листом за вказаною у протоколі адресою – на 14 березня 2019 року, повернулось з відміткою: «за закінченням терміну зберігання».

Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Отже, ОСОБА_1, який є учасником судового процесу, зобов’язаний цікавитися перебігом справи. При цьому, суд враховує, що останній достеменно обізнаний про наявність такої справи та місце її розгляду - суд м.Покровська, про що свідчить його особисті пояснення в протоколі, складеному відносно нього та якому також зазначено місце розгляду цієї справи, з чим також ознайомлений ОСОБА_1, що підтвердив своїм особистим підписом.

Інформація про день розгляду справи розміщена в відкритих джерелах, а саме на веб-сторінці суду на сайті «Судова влада України», а також безпосередньо в приміщенні Красноармійського міськрайонного суду Донецької області на відповідній дошці оголошень.

Натомість ОСОБА_1 при повідомленні судом про місце і час розгляду справи, отримавши повістку на 28 лютого 2019 року, не отримав повістку в подальшому на 14 березня 2019 року за вказаною ним же адресою, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення.

При цьому незатребуваність кореспонденції, що направлялася судом, свідчить про зловживання своїми правами, намаганням уникни ту відповідальність, враховуючи, що строки притягнення особи до адміністративної відповідальності обмежені певним строком.

Враховуючи вищезазначене, а також приписи ст.268 КУпАП, яка не містить заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, то приходжу до висновку про можливість проведення розгляду адміністративної справи за відсутності ОСОБА_1.

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно пункту 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ч.2 ст.266 КУпАП встановлено, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Відповідно до ч.3 цієї ж статті передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Частина 6 цієї ж статті визначає, що направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року N 1103 (далі - Порядок).

Зокрема, п.3 Порядку передбачено, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Пунктом 10 Порядку передбачено, що огляд водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я проводиться в будь-який час доби за методикою та із застосуванням приладів, дозволених для використання МОЗ.

Також процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858 (далі – Інструкція)

Відповідно до п.12 Інструкції у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров’я.

Проведення огляду на стан сп’яніння в закладах охорони здоров’я і оформлення його результатів зазначено в ІІІ розділі Інструкції.

Пунктом 3 цього розділу передбачено, що огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

Факт правопорушення та провина в ньому ОСОБА_1 підтверджується дослідженими в судовому зсіданні доказами:

- протоколом серії ОБ № 070847, що складений відносно ОСОБА_1 29 січня 2019 року, в якому викладені обставини адміністративного правопорушення, а саме вказано, що ОСОБА_1 керував автомобілем з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, від відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився в присутності двох свідків;

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, що долучені до протоколу на окремих аркушах і за змістом яких, свідки вказали, що ОСОБА_1 відмовився від проходження встановленого порядком огляду на стан алкогольного сп’яніння;

- направленням ОСОБА_1 на огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 29 січня 2019 року о 19.00 годині, від отримання кого ОСОБА_1 відмовився.

- письмовими поясненнями ОСОБА_1, які викладені в протоколі, в яких останній пояснив, що випив сто грам горілки та керував автомобілем, був зупинений працівниками поліції, в лікарню не поїде, драгер продувати не буде, провину визнає. Зобов’язується не керувати автомобілем поки не протрезвіє.

Проаналізувавши докази по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, оскільки він будучи особою, яка керує транспортним засобом, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 враховуються характер вчиненого ним правопорушення, особа порушника, ступень його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно п.1.10 ПДР України, водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.

Відповідно до довідки, що долучена до протоколу, ОСОБА_1 за обліками НАІС «Посвідчення водія» станом на 29 січня 2019 року, водійського посвідчення не отримував.

За таких обставин ОСОБА_1 не є водієм і враховуючи санкцію ч.1 ст.130 КУпАП, на нього необхідно накласти стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП підлягає стягненню з особи, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, судовий збір в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 130, 221, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 Фархат огли визнати винуватим у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень (рахунок отримувача - 31112149005001, отримувач коштів - Донецьке УК/Дон.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) — 38033949, банк отримувача — Казначейство України (ЕАП), МФО — 899998), без позбавлення права керування транспортними засобами.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок (Реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Суддя І.І.Карабан