
Справа № 146/328/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" березня 2019 р. смт. Томашпіль Вінницька область
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, керівника ТОВ «Зернопродукт-Липівка», до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу № 56 від 21 січня 2019 року ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за порушення ведення бухгалтерського та податкового обліку, а саме п. 44.1 ст. 44, п. 188.1 ст. 188, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 209.7, п. 209.17 ст. 209 Податкового кодексу України, в результаті чого платником занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету в сумі 519683 грн, завищено від’ємне значення з ТОВ в розмірі 82101 грн за вересень 2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 просив зупинити розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно нього до розгляду скарги ТОВ «Зернопродукт-Липівка» на податкові повідомлення-рішення від 12.02.2019 р. № 000161401, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, разом з цим надав письмову заяву про зупинення провадження
Суд, розглянувши надані правопорушником пояснення та письмову заяву з доданими документами, приходить до наступного.
Зі змісту ст.ст.245, 248 КУпАП випливає, що одним із основних завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи, рівність всіх громадян перед законом і органом, що розглядає справу.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають для учасників судового розгляду можливість зупинення провадження у справі і, відповідно, не передбачають порядку розгляду клопотання про зупинення провадження у справі.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з ч.1 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, від 04.11.1950 року, кожна людина має право при визначенні її громадянських прав і обов'язків або будь-якого кримінального обвинувачення проти неї на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного терміну незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
Таким чином, зазначена міжнародно-правова норма гарантує кожній людині справедливий розгляд її справи незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала зазначену Конвенцію і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з ст.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до положень ст.9 Конституції України та ст.17 Закону України «Про міжнародні договори», міжнародні договори, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Також, коли міжнародним договором встановлені інші права, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Також, зазначені обставини свідчать про наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, і зокрема, врегулювання порядку зупинення провадження у справі.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку про те, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону і зупинити провадження у справі про адміністративне правопорушення, оскільки її неможливо розглянути до вирішення спору (скарги, адміністративної справи) про оскарження податкових повідомлень-рішень від 12.02.2019 р. № 000161401, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3.
Керуючись ст.278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Зупинити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України до вирішення спору (скарги, адміністративної справи) про оскарження податкових повідомлень-рішень від 12.02.2019 р. № 000161401, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги до Томашпільського районного суду Вінницької області.
Суддя: ОСОБА_2