
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.02.2019м. ДніпроСправа № 904/5724/18за позовом Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м.Дніпро
до Солонянської селищної Ради Дніпропетровської області, смт. Солоне, Солонянський район, Дніпропетровської області
про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії
Суддя Суховаров А.В.
Секретар судового засідання Кокшарова Т.Г.
Представники:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 54-03/68 від 15.08.2018
від відповідача - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі - позивач) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Солонянської селищної Ради Дніпропетровської області (далі - відповідач), у якому просить суд зобов'язати Солонянську селищну Раду виконати рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.09.2018 №54/14-р/к по справі №8/04-03-3/18 шляхом визначення на конкурсних засадах виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Солонянської селищної ради.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем приписів статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет" в частині виконання розпоряджень, рішеннь та вимог органів Антимонопольного комітету України.
Ухвалою суду від 26.12.2018 позовну заяву Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження.
17.01.2019 відповідач надав клопотання, за змістом якого просить суд розглядати справу без участі представника відповідача, а також зазначає, що станом на січень 2019 року Солонянською селищною Радою було проведено конкурс з виконання послуг з вивезення побутових відходів на території селищної ради, на підтвердження чого надає протокол від 09.01.2019 №1 засідання конкурсної комісії на визначення виконавця житлово-комунальних послуг з вивезення твердих побутових відходів
Ухвалою суду від 24.01.2019 підготовче засідання відкладено на 07.02.2019.
07.02.2019 позивач надав пояснення, за змістом яких вказує, що надання Солонянською селищною радою протоколу від 09.01.2019 №1 засідання конкурсної комісії на визначення виконавця житлово-комунальних послуг з вивезення твердих побутових відходів не свідчить про виконання Рішення адміністративної колегії територіального відділення, а тому позивач просить задовольнити позов у повному обсязі, а також покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору.
Ухвалою суду від 07.02.2019 підготовче провадження закрито, справу призначено до розгляду по суті на 26.02.2019.
В судове засідання 26.02.2019 відповідач не забезпечив явку уповноваженого представника, про час та місце розгляду справи повідомлений належно.
В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 26.02.2019 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27/09/2018 №54/14-р/к по cправі №8/04-03/18 визнано бездіяльність Солонянської селищної ради, яка полягає у не проведенні конкурсу у 2015, 2016 та 2017 роках на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Солонянської селищної ради, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом третім статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, яка може призвести до недопущення конкуренції на ринку надання послуг з вивезення побутових відходів.
Зазначеним рішенням, Солонянську селищну раду (далі – відповідача) зобов’язано припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, вказане у пункті 1 його резолютивної частини, шляхом визначення на конкурсних засадах виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Солонянської селищної ради.
Рішення від 27.09.2018 № 54/14-р/к з супровідним листом від 02.10.2018 № 54-02/1407 направлено Солонянській селищній раді та відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення № 490040401253179 отримано селищною радою 09.10.2018.
Зазначене рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалось.
Доказів виконання Рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27/09/2018 №54/14-р/к по cправі №8/04-03/18 Солонянською селищною радою не надано.
За викладених обставин Дніпропетровське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось з даним позовом до суду.
Суд дій йшов висновку щодо задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Згідно статті 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.
Відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет" розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом.
У відповідності до частини другої статті 56 Закону рішення органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
До повноважень голови територіального відділення згідно пункту 16 частини 1 статті 17 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" віднесено звернення до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції.
Статтею 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлено, що з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про зобов'язання виконати рішення органів Антимонопольного комітету України.
За викладених обставин, рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.09.2018 №54/14-р/к по справі №8/04-03-3/18 є обов’язковим до виконання, в той час як невиконання зобов’язань, визначених рішеннями антимонопольного комітету, тягнуть за собою наслідки у вигляді примусового виконання юридичними чи фізичними особами відповідних зобов’язань за результатами розгляду господарським судом позову територіального відділення Антимонопольного комітету України про невиконання приписів рішеннями антимонопольного комітету.
Щодо протоколу №1 від 09.01.2019 засідання конкурсної комісії на визначення виконання житло-комунальних послуг з вивезення твердих побутових відходів, наданого відповідачем, суд зазначає, що він не є належним доказом виконання рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27/09/2018 №54/14-р/к по справі №8/04-03/18 оскільки відповідачем не надано належних доказів виконання Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1173 від 26.11.2011.
Суд зазначає, що з урахуванням пунктів 8, 29, 30 та 31 зазначеного Порядку, проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів передбачає чотири основні його етапи, а саме:
- публікацію в офіційних друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про проведення конкурсу;
- оформлення рішення про результати проведення конкурсу у вигляді протоколу засідання конкурсної комісії;
- введення в дію відповідним актом організатора конкурсу (Солонянської міської ради) рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на певній території населеного пункту;
- укладення з переможцем конкурсу договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту відповідно до типового договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно до ст. 74, 77 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Обов'язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з'ясувати обставини, які мають значення для справи.
У відповідності до статті 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Принцип змагальності тісно пов'язаний з процесуальною рівністю сторін і забезпечує повноту фактичного й доказового матеріалу, наявність якого є важливою умовою з'ясування обставин справи. Відповідно до вказаного принципу, особи, зацікавлені в результаті справи, вправі відстоювати свою правоту у спорі шляхом подання доказів; участі в дослідженні доказів, наданих іншими особами шляхом висловлення своєї думки з усіх питань, що підлягають розгляду у судовому засіданні. Змагальність є різновидом активності зацікавленої особи (сторони). Особи, які беруть участь у справі, вправі вільно розпоряджатися своїми матеріальними і процесуальними правами й активно впливати на процес з метою захисту прав і охоронюваних законом інтересів.
На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з приписами ст.129 ГПК України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 236, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Солонянської селищної Ради Дніпропетровської області про зобов'язання виконати рішення адміністративної колегії - задовольнити.
Зобов'язати Солонянську селищну Раду (52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, смт Солоне, вул. Гагаріна, 7, ідентифікаційний код юридичної особи 04339652) виконати рішення адміністративної колегії Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (49004, м.Дніпро, пр-т О.Поля, 2; ідентифікаційний код юридичної особи 20306037) від 27.09.2018 № 54/14-р/к по справі № 8/04-03-3/18 шляхом визначення на конкурсних засадах виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Солонянської селищної ради.
Стягнути з Солонянської селищної Ради (52400, Дніпропетровська область, Солонянський район, смт Солоне, вул. Гагаріна, 7, ідентифікаційний код юридичної особи 04339652) на користь Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (49004, м.Дніпро, пр-т О.Поля, 2; ідентифікаційний код юридичної особи 20306037; розрахунковий рахунок 35215064001441, банк отримувач: ДКСУ м.Київ, МФО 820172, ідентифікаційний код юридичної особи 20306037) 1 762,00 грн. судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскарженим протягом цього строку до Центрального апеляційного господарського суду в порядку ст.ст. 256, 257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 розділу ХІ ГПК України
Повний текст рішення складено 11.03.2019
Суддя ОСОБА_2