
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
14 березня 2019 р. № 520/1130/19
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) щодо не проведення ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем;
- зобов'язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат (61052, м. Харків, вул. Коцарська, 56, Код ЄДР 08166355) повторно подати до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо реалізації його права на проведення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128. Зазначена довідка була направлена у зв'язку з підвищенням посадових окладів за останньою посадовою в ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ, яку займав позивач із дотриманням Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1. При цьому, позивачем вказано, що він має право на здійснення перерахунку своєї пенсії, що передбачено положеннями ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі зазначеної довідки зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. В той же час, з моменту набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 відповідач мав застосувати положення ч.4 ст.63 даного Закону № 2262, відповідно до якої у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Водночас, позивачем вказано, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій, на що посилається відповідач, не може вважатися належною підставою для позбавлення права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення. Позивачу про порушення його прав стало відомо 24.01.2019 року після отримання довідки про розмір та складові пенсії за вислугу років станом на 01.01.2017 року та станом на 01.01.2018 року. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом, задля захисту свого порушеного права.
Ухвалою суду від 11.02.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представником відповідача ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує, оскільки На виконання вимог постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом надано довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, зокрема ОСОБА_2 Відповідач керувався лише тими показниками грошового забезпечення позивача, які були надані ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом, оскільки визначити і врахувати будь-які інші, окрім тих, що були включені до відповідної довідки не має повноважень. Отже, позивачу було проведено перерахунок з 01 січня 2018 року, відповідно до постанови КМУ №103. При цьому, стосовно довідки на яку посилається позивач як на підставу для проведення перерахунку його пенсії вказано, що пенсійний фонд України листом від 26.09.2018 року №31317/0223 відповідача було повідомлено, що перерахунок пенсій здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року та з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала, зокрема, на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади, що визначені станом на 01 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». З огляду на вказане роз’яснення листи ОСОБА_1 обласного військового комісаріату із долученими довідками про грошове забезпечення, що видані ОСОБА_1 представництвом генерального замовника – Державного космічного агентства України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, органами прокуратури України, Державною гімназією – інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», були повернуті відповідачем без реалізації. Також представником відповідача вказано на відсутність підстав для виплати позивачу пенсії без обмеження її розміру.
Представник відповідача ОСОБА_1 обласного військового комісаріату правом подання до суду відзиву на позов не скористався.
Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з положеннями п.2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 у період з 1982 року по 03.04.2009 року проходив військову службу, під час чого 01.10.2002 року був відряджений наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 563 до Національного космічного агентства України, із залишенням на військовій службі, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією витягу з наказу.
Наказом Генерального директора Національного космічного агентства України від 16.10.2002 року №27-ко позивач був призначений на посаду інженера групи розробки апаратури СУ КРК ТА РК, ВОС - 4811003 філії №1 ОСОБА_1 представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України та приступив до виконання службових обов'язків з 17.10.2002 року відповідно до наказу № 5 від 17.10.2002 року, де по 03.04.2009 року, включно, проходив військову службу.
Матеріали справи свідчать, що наказом заступника Міністра оборони України від 23.02.2009 року №24 позивач був звільнений з військової служби у запас за віком з правом носіння військової форми та виключений із списків особового складу 03 квітня 2009 року відповідно до наказу начальника ОСОБА_1 представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України № 12-ос від 03.04.2009 року.
ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківської області ОСОБА_2 з 04 квітня 2009 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».
З матеріалів справи вбачається, що на підставі довідок ОСОБА_1 представництва генерального замовника – Національного космічного агентства України, які ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат подавав до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проводився перерахунок пенсії позивача у зв’язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, в тому числі, на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037.
Судовим розглядом справи встановлено, що ОСОБА_1 представництвом генерального замовника – Національного космічного агентства України направлено супровідним листом № 126 від 14.02.2018 року до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до ОСОБА_1 представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України для виконання службових обов’язків та були звільнені із військової служби у зв’язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у ОСОБА_1 ПГЗ – НКАУ, зокрема, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 128, складену на ім'я позивача.
В подальшому, ОСОБА_1 обласним військовим комісаріатом листом від 21.02.2018 року № ФХ-430/ВСЗ направлено на адресу ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України у Харківській області 56 довідок ОСОБА_1 представництва генерального замовника – Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2018 року згідно листа ОСОБА_1 представництва генерального замовника – Державного космічного агентства України № 126 від 14.02.2018 року.
Матеріали справи свідчать, що ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області листом від 28.02.2018 року №5736-14/20 повернуто отримані від ОСОБА_1 обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій без реалізації із посиланням на обставини того, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умови, порядок та розмір перерахунку пенсій.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що, на думку позивача, Головне управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області, діючи таким чином, порушило право позивача на перерахунок його пенсії оскільки після отримання у встановленому порядку довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій такого перерахунку проведено не було, що свідчить про вчинення протиправних дій та допущення протиправної бездіяльності.
Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З аналізу змісту зазначеної норми вбачається, що остання не визначає в якості підстави для перерахунку пенсії рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
01.01.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у наступній редакції: «усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».
Отже, з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та надано Кабінету Міністрів України повноваження визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
З врахуванням вищевикладеного слід дійти висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.
Під час судового розгляду справи встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Вищевикладене свідчить, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01.01.2017 року та з 01.01.2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивача.
Позивачем у адміністративному позові вказано, що ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області в останнє було проведено перерахунок його пенсії з урахуванням зміни розмірів грошового забезпечення з 01.01.2017 року, тобто вже під час дії постанови постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII, відповідно до якого внесено зміни до п. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується наявними в матеріалах справи перерахунками пенсії та довідками ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Вказані обставини свідчать про те, що відповідачем ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області після набуття чинності вказаними змінами з 01.01.2017 визнано право позивача на здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки ОСОБА_1 представництва генерального замовника - Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
При цьому, як встановлено судовим розглядом справи після надходження довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 128 ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області відмовлено у перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року із посиланням на обставини того, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.
Таким чином, з огляду на встановлені судом обставини слід дійти висновку, що ОСОБА_2 отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що свідчить про наявність у нього права на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018 року.
Вказані обставини свідчать про допущення ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області протиправної бездіяльності щодо не проведення ОСОБА_2 перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128, у зв’язку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Також судовим розглядом справи встановлено, що ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, з 01.01.2018 року.
Також, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № визначено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що, на думку позивача, ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області протиправно було проведено 2018 році перерахунок його пенсії довідку про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року підставі довідки ОСОБА_1 обласного військового комісаріату про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103, оскільки перерахунок його пенсії мав бути проведений на підставі довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 128 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 року без урахування положень постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року.
Враховуючи встановлені під час судового розгляду справи обставини, суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103 набула чинності тільки 24.02.2018 року, а отже позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки ОСОБА_1 ПГЗ - ДКАУ № 128 від 14.02.2018 року, яка була отримана ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області до прийняття вказаної постанови Кабінету Міністрів України.
Таким чином після проведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ОСОБА_1 ПГЗ - ДКАУ № 128 від 14.02.2018 року, відповідачем мало бути проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 р. № 103 із застосуванням приписів ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.
При цьому, суд вважає неналежними доводи представника відповідача стосовно того, що постанова Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, оскільки вказаний довід не може бути належною підставою для не здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки про грошове забезпечення за відповідною посадою, яка надійшла до відповідача у встановленому порядку.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_2 з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.
Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року без обмеження максимальним розміром пенсії суд зазначає наступне.
Матеріали справи не містять доказів того, що проведення перерахунку пенсії позивачу буде здійснено з обмеженням граничного розміру пенсії, а отже у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.
Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем суд зазначає наступне.
Спосіб виконання дій, які має вчинити за рішенням суду суб'єкт владних повноважень, не визначений в спірних правовідносинах нормативно.
Отже, у випадку набрання чинності рішенням суду про зобов'язання сплатити недоплачену частину пенсії за період з 01.01.2018 перерахування недоплачених сум буде вважатися належним виконанням судового рішення, як у разі перерахування присудженої суми кількома платежами, так і однією сумою, а повним виконанням рішення суду буде сплата відповідачем всієї недоплаченої різниці.
При цьому, враховуючи обставини того, що ОСОБА_3 управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області було повернуто без виконання до ОСОБА_1 обласного військового комісаріату довідку ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128, наявні підстави для зобов'язання ОСОБА_1 обласного військового комісаріату повторно подати до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_2.
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 (61051, м. Харків, вул. Монтажна, б. 12-а, кв. 57) до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов.), ОСОБА_1 обласного військового комісаріату (61052, м. Харків, вул. Коцарська, 56) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) щодо не проведення ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.
Зобов'язати ОСОБА_1 обласний військовий комісаріат (61052 м. Харків, вул. Коцарська, 56, Код ЄДР 08166355) повторно подати до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №128.
Стягнути на користь ОСОБА_2 (61051, м. Харків, вул. Монтажна, б. 12-а, кв. 57, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сплачену суму судового збору у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ - 14099344).
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельников Р.В.