Ухвала суду № 80453389, 12.03.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
671/116/19
Номер документу
80453389
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 671/116/19

УХВАЛА

12 березня 2019 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Волочиського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області в особі ОСОБА_2 про визнання визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до відповідача, в якому просить:

- прийняти позовну заяву до розгляду і залучити ОСОБА_1 як позивача, а ОСОБА_2, як відповідача до судового розгляду справи;

- приєднати до відповідальності ОСОБА_3, бо інцидент з ним має пряме відношення до цієї ж справи: порушення законів групою працівників ДВС, до якої входить його жінка. Його агресивні і образливі дії які підходять до ст. 125 і 126 КК містять також склад іншого злочину (співучасть), все вчинене кваліфікується за сукупністю злочинів. Надати правову оцінку його діям і назначити компенсацію матеріальних збитків у розмірі 3000 гривень, або направити ці матеріали справи на розслідування;

- хоч банк сам відізвав, визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис від 02.08.2017 року, вчинений приватним нотаріусом Київського нотаріального округу № 10391 ОСОБА_4, а тому і виконавчого збору не може бути;

- витребувати в ДВС документи з підписом ОСОБА_1, надані 06.02.2018 року, як доказ про порушення Конституції, прав та свобод людини, мотивів ігнорування рішення суду працівниками Волочиського районного відділу ДВС, які свідомо виконували незаконні примхи працівників "ПриватБанку" як співучасники;

- провести судовий контроль, за ініціативою суду, що ухвалив відповідне судове рішення, за виконанням судових рішень стосовно, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби за правилами статті 181 КАСУ;

- назначити працівнику ДВС ОСОБА_5, суму повернення незаконно знятих з ОСОБА_1 коштів, які продовжують зніматися, а сума повернення збільшуватись, і за період подання заяви до суду, повернути, станом на сьогоднішнє число незаконно знятих - 2240 грн., і назначити морально-матеріальну компенсацію у розмірі 10000 гривень, який на 23.01.2019 року не відізвав з пенсійного відділу постанову про стягнення (неіснуючого) боргу;

- звільнити від сплати судового збору.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.

Згідно пункту 2 частини 1 статті 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому:

хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або

хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або

хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обгрунтування.

Не дотримавшись вимог норм даної статті позивач у позовній заяві не зазначив предмета спору, відповідно й позовних вимог щодо предмета спору із їх правовим обгрунтуванням.

Згідно пунктів 4, 5 частини 5 статті 161 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Не дотримавшись вимог норм даної статті позивач в якості відповідача зазначив Волочиський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області в особі ОСОБА_2, проте зі змісту прохальної частини позову суду незрозуміло, які позовні вимоги публічно-правового характеру конкретно заявлені до вказаного відповідача.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В адміністративному позові не зазначено: 1) місцезнаходження відповідача; 2) ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 3) відомих номерів засобів зв'язку відповідача; 4) офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача.

Згідно частини 4 статті 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому, відповідно до частин 1, 2, 4, 5 статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 року №55, копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів "Згідно з оригіналом", назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів суддя встановив, що копії доказів додані до позовної заяви не засвідчені відповідно вимог ст. 94 КАС України, також позивач не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, неналежні копії яких долучені до позовної заяви.

Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позовної заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору.

Разом з цим, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Вирішуючи заявлене позивачем клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Проте суд зазначає, що можливості розглянути дане клопотання суд немає, оскільки він не може визначити суму судового збору, належну до сплати при подачі даної позовної заяви, оскільки зі змісту прохальної частини позову, суду незрозуміло скільки позовних вимог, і якого характеру (майнового, немайнового) заявлено позивачем.

Після визначення позивачем кількості позовних вимог із зазначенням їх характеру судом буде надана оцінка вказаному клопотанню.

Згідно частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків, а саме надання до суду позовної заяви (та копій для учасників справи) в якій зазначити:

1) позовні вимоги публічно-правового характеру щодо Волочиського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області в особі ОСОБА_2, із їх правовим обгрунтуванням та викладом обставин до вказаного відповідача;

2) зазначити місцезнаходження відповідача, поштовий індекс, ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв'язку відповідача, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача;

3) кількість позовних вимог майнового і немайнового характеру;

Також позивачу необхідно надати суду копії належно засвідчених доказів, які додаються позивачем до позовної заяви, та зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких долучені до позовної заяви.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Волочиського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області в особі ОСОБА_2 про визнання визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддяОСОБА_6