
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2019 року Чернігів Справа № 620/72/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Кашпур О.В.,
за участі секретаря - Андрушко І.М.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛПГ РІТЕЙЛ" про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач 04.01.2019 звернувся з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛПГ РІТЕЙЛ" і просить зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛПГ РІТЕЙЛ» негайно зупинити роботи (виробництво), а саме: експлуатацію автомобільних газозаправних пунктів за адресами: м. Мена, вул. Довженка, 13-а; Чернігівський район, с. Киселівка, вул. Фермерська, 1; смт Куликівка, вул. Миру, 39; Ріпкинський район, територія Неданчицької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 55А; смт Ріпки, вул. Шевченка, 187, в зв’язку з загрозою життю та здоров’ю людей.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки дотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки, додержання законодавства про працю були виявлені порушення, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей. Перевіркою зокрема встановлено, що відповідачем не отримано дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки автомобільних газозаправних пунктів відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці». Зазначене є підставою для застосування до відповідача заходів реагування.
Ухвалою суду від 08.01.2019 у справі відкрито провадження, слухання справи призначено в порядку загального позовного провадження у відгритому підготовчому судовому засіданні. Цією ухвалою відповідачу встановлено термін для подачі до суду відзиву на позовну заяву.
ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» в межах встановленого строку було подано до суду відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог та зазначив, що відсутні фактичні дані наявності будь-яких загроз, що встановлено судовими рішеннями, які набрали законної сили. ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має дозволи на виконання робіт та експлуатацію устаткування, які діють на всі території України, що також підтверджено судовими рішеннями, які набрали законної сили. Відповідач має окремий дозвіл Держпраці виконувати заповнення, злив цистерн та інших ємностей із зрідженим газом, а також окремі дозволи виконувати газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах безпосередньо на об’єкти, щодо зупинення виконання робіт на яких поданий позов. Також ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» зазначає, що товариством укладено договори страхування на авто газозаправні станції, припинення роботи яких є предметом позову. За наведених обставин, на думку позивача, позов є безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню.
Також відповідачем 05.02.2019 було подано до суду додаткові пояснення, в яких він зазначив, що 14.01.2019 року товариство додатково отримало Дозволи Управління Держпраці №007.19.74, №008.19.74, №009.19.74, №010.19.74; №011.19.74. Всі ці дозволи були видані Управлінням Держпраці на підставі висновків експертизи, проведеної Державним підприємством «Центр сертифікації і контролю якості будівництва об’єктів нафтогазового комплексу Держпраці». Отже роботи які виконуються ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ», здійснюються за наявними дозволами Управління Держпраці, а експлуатація здійснюється з урахуванням вимог п. 14 ПКМУ №1107, в частині розповсюдження дії дозволів на всю територію України.
В межах підготовчого провадження сторонам було встановлено терміни для подачі до суду заяв по суті справи.
Від Управління Держпраці у Чернігівській області до суду надійшла відповідь на відзив, згідно якої управління заперечує проти обставин, наведених у відзиві та наполягає на тому, що чинним законодавством передбачено наявність у роботодавця дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. для кожного об’єкта окремо. ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» звернувся до Управління із 5 заявами від 29.12.2018 щодо отримання дозволів на експлуатацію (застосування) устаткування, пов’язаного з виробництвом (виготовленням), використанням, зберіганням, транспортуванням, вибухопожежонебезпечних речовин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107. Управлінням прийняті рішення про відмову у видачі дозволів № 09-24/279, № 09-24/280, № 09-24/281, № 09-24/282, № 09-24/283 у зв’язку з оформленням наданих документів з порушенням встановлених вимог та виявленням у поданих роботодавцем документах недостовірних відомостей. Також позивач зазначає, що додані відповідачем ухвали судів не свідчать про безпечність здійснюваної відповідачем господарської діяльності, оскільки суд розглядав питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження та не досліджував наявність у позивача дозволів на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки, тому вищевказані ухвали не є обов’язковими для адміністративного суду. Крім того, позивач зазначає, що предметом дослідження судових рішень, що приєднані позивачем до справи не були дозволи та інші документи по експлуатації автомобільних газозаправних пунктів за адресами: м. Мена, вул. Довженка, 13-а; Чернігівський район, с. Киселівка, вул. Фермерська, 1; смт Куликівка, вул. Миру, 39; Ріпкинський район, територія Неданчицької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 55А; смт Ріпки, вул. Шевченка, 187.
ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» також було подано до суду заперечення на відповідь на відзив, згідно яких, відповідач наполягає на обставинах, викладених в позовній заяві та заперечує проти обґрунтувань, наданих позивачем. Також 01.03.2019 ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» було подано додаткові пояснення по суті справи.
Представники позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечив.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Встановлено, що відповідно до направлення на проведення перевірки від 30.11.2018 № 674, на підставі наказу від 29.11.2017 № 301, Управлінням Держпраці у Чернігівській області у період з 03.12.2018 по 14.12.2018 проведено планову перевірку на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ».
Під час перевірки згідно розділу V акту перевірки суб’єкта господарювання (виробничого об’єкта) від 14.12.2018 № 674 виявлено порушення нормативно - правових актів з охорони праці, яке створює загрозу життю та здоров’ю людей, а саме: ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» не отримано дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки автомобільних газозаправних пунктів за адресами: м: Мена, вул. Довженка, 13-а; Чернігівський район, с. Киселівка, вул. Фермерська, 1; смт Куликівка, вул. Миру, 39; Ріпкинський район, територія Неданчицької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 5 5А; смт Ріпки, вул. Шевченка, 187 відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про охорону праці».
Враховуючи зазначене Управління Держпраці у Чернігівській області прийшло до висновку про необхідність негайного зупинення експлуатації вказаних автомобільних газозаправних пунктів.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб
Відповідно до п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом. Наказом Державної служби України з питань праці від 30.04.2015 № 9 затверджено Положення про Управління Держпраці у Чернігівській області згідно п. 1 якого, Управління Держпраці у Чернігівській області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Відповідно до вимог статті 38 Закону України "Про охорону праці" державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Згідно підпункту 15 пункту 4 Положення про Управління Держпраці у Чернігівській області, Управління відповідно до покладених на нього завдань:
здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань:
забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту;
монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення;
виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів;
організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826 (далі - Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:
порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;
порушень вимог Кодексу України про надра;
відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;
виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.
У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.
Відповідно до пункту 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
Згідно із ч. 3 ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Згідно із п. 14 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 дія дозволу поширюється на всю територію України.
Роботодавець, який отримав дозвіл і має намір виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки (у тому числі відокремленим підрозділом), повинен письмово повідомити про це територіальний орган Держпраці за місцем виконання таких робіт та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устаткування не пізніше ніж за десять робочих днів до початку їх виконання та/або експлуатації (застосування) з наданням копії дозволу.
Як встановлено судом ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» отримано 15.01.2019 дозволи виконувати газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах, за АГЗП, за адресами:
Чернігівська область, м. Мена, вул. Довженка, 13-А - Дозвіл № 009.19.74;
Чернігівська область, Чернігівський район, с. Киселівка, вул. Фермерська, 1 - Дозвіл №008.19.74;
Чернігівська область, смт. Куликівка, вул. Миру, 39 - Дозвіл №007.19.74. (копія додається);
Чернігівська область, смт. Ріпки, вул. Шевченка, 187 - Дозвіл №011.19.74;
Чернігівська область, Ріпкинський район, територія Неданчичцької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 55А - Дозвіл №010.19.74 (а.с. 79-84).
Також ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має дозвіл Управління Держпраці в Чернігівській області №172.18.74 від 09.07.18 року відповідно до якого ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має право на всіх своїх об’єктах виконувати заповнення, злив цистерн та інших ємностей із зрідженим газом.
Вказані дозволи були видані Управлінням Держпраці на підставі висновків експертизи проведеної Державним підприємством «Центр сертифікації і контролю якості будівництва об’єктів нафтогазового комплексу Держпраці».
Відповідно до розділу 2 висновків на експертизу був поданий, зокрема, перелік машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються у ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ».
Отже висновок експертизи про дотримання ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» вимог законодавства з охорони праці, зроблений про дотримання таких вимог на обладнанні вказаному в переліку.
Таким чином видаючи дозвіл виконувати газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах, на 5-ти АГЗП щодо яких поданий позов, Управління Держпраці в Чернігівській області надало дозвіл виконувати роботи саме на тих машинах, механізмах та устаткуванні підвищеної небезпеки, які були зазначені в переліках.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку про те, що посилання Управління Держпраці в Чернігівській області на те, що у ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» відсутні дозволи на роботу з машинами та механізмами підвищеної небезпеки не відповідають дійсності, оскільки судом встановлено наявність дозволів на виконання газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах, дія яких розповсюджується на всю територію України.
Крім того як встановлено слідчим суддею Деснянського районного суду м. Чернігова під час розгляду клопотання слідчого у кримінальному провадженні, т.в.о. заступника начальника СВ Чернігівського районного відділення поліції Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12018270270000588 від 20.06.2018 (ухвала від 21.01.2019 справа № 750/13837/18) згідно дозволу №172.18.74 від 09 липня 2018 року, ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» дозволяється виконувати заповнення, злив цистерн та інших ємностей із зрідженим газом.
Відповідно до дозволу №070.16.74.-47.30 від 25 березня 2016 року ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» дозволяється виконувати роботи у вибухопожежонебезпечних зонах; зберігання цистерн та інших ємностей із зрідженим, вибухонебезпечним газом, їх заповнення, спорожнення.
Відповідно до дозволу №069.16.74.-47.30 від 25 березня 2016 року ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» дозволяється експлуатувати: електрообладнання, призначене для експлуатації у вибухонебезпечних зонах, а саме: насос марки SKC 4.08.5.1160, 2012 року виготовлення, країна виробник - Польща; Посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, а саме: ємність надземна для зріджених вуглеводневих газів, 2012 року виготовлення, зав. №45214, реєстр. №4859, країна виробник - Чехія.
Вказані дозволи були надані на підставі висновків експертизи ДП «Чернігівський експертно-технічний центр Держпраці» від 14.03.2016 №074.02.2.02-0049.16 та від 27.06.2018 №074.01.2.02-0442.18.
Деснянський районний суд м. Чернігова розглянувши всі докази по справі встановив, що товариство має дозволи про умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, зареєстроване як об'єкт підвищеної небезпеки та має акт №111804 перевірки відповідності систем протипожежного захисту.
Також суд в межах розгляду клопотання про арешт майна дійшов висновку про те, що ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має дозвіл виконувати роботи підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки при роздрібній торгівлі пальним на підприємствах, строк дії якого визначений до 24 березня 2021 року, дія якого поширюється на всю територію України.
Ухвала слідчого судді була залишена без змін відповідно до ухвали Апеляційного суду Чернігівської області від 01.02.2019.
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов’язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Суд приймає до уваги висновки слідчого судді при розгляді клопотання про арешт майна відповідача, адже предметом дослідження в рамках кримінального провадження були саме обставини щодо наявності у відповідача дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Аналогічних висновків дійшли суди під час розгляду наступних справ. В ухвалі від 09.01.2019 року Апеляційний суд Чернігівської області у справі №737/1151/18 щодо АГЗП за адресом: Чернігівська область, смт. Куликівка, вул. Миру, 39, зазначив, що стороною обвинувачення не надано будь-яких доказів, що підтверджують можливу наявність загрози.
В ухвалі від 10.01.2019 року Апеляційний суд Чернігівської області у справі №743/1822/18 щодо АГЗП за адресом: Чернігівська область, смт. Ріпки, вул. Шевченка, 187, зазначив, ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має дозвіл Держпраці, дія якого розповсюджується на всю територію України. Сторона обвинувачення не надала аргументів на обґрунтування клопотання, а з розпочатого кримінального провадження не вбачається ознак злочину взагалі, що підтверджує відсутність загроз.
В ухвалі від 10.01.2019 року Апеляційний суд Чернігівської області у справі №743/1829/18 щодо АГЗП за адресом: Чернігівська область, Ріпкинський район, територія Неданчичцької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 55А, зазначив, що відсутні наявні ознаки злочину взагалі.
В ухвалі від 11.01.2019 року у справі №749/1505/18 Чернігівській апеляційний суд, зокрема, зазначив, що ТОВ «ЛПГ РІТЕЙЛ» має дозволи Держпраці, дія яких відповідно до п. 14 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 поширюється на всю територію України та зробив висновок, що сторона обвинувачення зловживає своїми процесуальними правами і просить зупинити господарську діяльність, що виходить за межі розумності та співрозмірності обмеження права власності.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877 від 05.04.2007 ризик - це ймовірність виникнення негативних наслідків від провадження господарської діяльності та можливий розмір втрат від них, що вимірюється у кількісних та якісних показниках; прийнятний ризик це соціально, економічно, технічно і політично обґрунтований ризик, який не перевищує гранично допустимого рівня.
Існування такого фактору як реальна загроза життю та здоров’ю людей є визначальним для можливості застосування заходів щодо зупинення виконання робіт (виробництва): експлуатацію автомобільних газозаправних пунктів за адресами: м. Мена, вул. Довженка, 13-а; Чернігівський район, с. Киселівка, вул. Фермерська, 1; смт Куликівка, вул. Миру, 39; Ріпкинський район, територія Неданчицької сільської ради, вул. Привокзальна площа, 55А; смт Ріпки, вул. Шевченка, 187.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність беззаперечних підстав для застосування до відповідача заявлених заходів реагування, що є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що зазначені порушення не створюють загрози життю і здоров’ю людей, суд вважає, що підстави для зобов’язання відповідача негайно зупинити виконання робіт до усунення виявлених порушень відсутні, а тому в задоволенні позовних вимог Управління Держпраці у Чернігівській області необхідно відмовити.
Керуючись статтями 139, 227, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову Управління Держпраці у Чернігівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛПГ РІТЕЙЛ" про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Управління Держпраці у Чернігівській області (вул. П'ятницька, буд. 39,м. Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 39779238).
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛПГ РІТЕЙЛ" (вул. Коцюбинського,б.49-А, офіс 206, м. Чернігів,14000, код ЄДРПОУ 39793006).
Повне судове рішення складено 14 березня 2019 року.
Суддя О.В. Кашпур