Рішення № 80453126, 14.03.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2019
Номер справи
824/151/19-а
Номер документу
80453126
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/151/19-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 СПРАВИ

1. 11.02.2019 року ОСОБА_1 (далі- позивач) звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі — відповідач або ГУ ПФУ) про:

- зобов'язання Головне управління ПФУ в Чернівецькій області з 01.01.2018 провести перерахунок пенсії на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018 та виплати різницю з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 83% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.

2. 13.02.2019 року по справі відкрите спрощене провадження без повідомлення учасників справи.

ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

3. Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” позивачу з 02.05.1998 року призначено пенсію за вислугу років в розмірі 83 процентів грошового забезпечення.

4. З 01.01.2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, яка надійшла до відповідача від Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі – Постанова №103).

5. При проведенні перерахунку пенсії відповідачем застосовані норми законодавства, які діють в даний час і обмежують максимальний розмір пенсії 70% грошового забезпечення.

6. Не погоджуюсь із вказаним, позивач звернувся до нього з письмовою заявою щодо перерахунку пенсії з врахуванням 83% грошового забезпечення з 01.01.2018 року, на що отримав відмову з посиланням на те, що відповідно до ст. 13 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” основний розмір пенсії обчислений із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, у редакції чинній на час проведення перерахунку.

ІІІ АРГУМЕНТИ СТОРІН

7. Позивач вважає відмову відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії з врахуванням 83% грошового забезпечення протиправною, оскільки при його здійсненні відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом №1166-VІІ зміни до частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії у разі реалізації права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

8. На думку позивача, при перерахунку пенсії на підставі Постанови №103 максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці грошового утримання, але виходячи із розміру пенсії у відсотках, право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві, тобто 83%.

9. Відповідач надав 27.02.2019 року відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" у відповідності до якої передбачено проведення перерахунків та виплату перерахованих сум пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категорія осіб у порядку, визначеному даною постановою.

10. У квітні 2018 року на адресу Головного управління надійшла довідка з Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про розмір грошового забезпечення позивача для здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року.

11. З урахуванням вищезазначеної довідки, Головним управлінням проведено перерахунок та виплату пенсії позивача, при цьому виплата перерахованої пенсії з 01.01.2018 року проводиться ОСОБА_1 згідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким інших категоріям осіб".

12. Відповідач вказував на те, що вимога позивача, щодо здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 83 процентів відповідних сум грошового забезпечення та здійснення виплати пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум є безпідставною, оскільки згідно Закону України від 27.03.2014 року №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесено зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Зміни набули чинності з 01.05.2014 року.

13. Таким чином, перерахунок та виплата пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року здійснювалися у період часу дії редакції Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою встановлено максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 13 даного Закону, що не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

14. Враховуючи вищенаведені обставини, відповідач вважає, що в діях органу Пенсійного фонду не вбачається протиправних дій по відношенню до позивача, Головним управлінням проведено перерахунок та виплату пенсії позивачу згідно вимог законодавства, що діяли на час вчинення відповідних дій. Розмір пенсії який отримує позивач станом на час розгляду даної судової справи не дає підстав для його перерахунку згідно позовних вимог.

IV. ЗАЯВИ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

15. 27.02.2019 року до суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, в якому окрім того відповідачем заявлено клопотання про залишення без розгляду позовних вимог, які знаходяться поза межами шестимісячного терміну звернення до суду, яке вирішено ухвалою суду від 13.03.2019 року.

V. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

16. Так, позивач є пенсіонером МВС України майор внутрішньої служби, вид пенсії за вислугу років.

17. Зазначена пенсія за вислугу років призначена йому відповідно до Закону №2262-ХІІ з 02.05.1998 року з урахуванням 31 років вислуги, в розмірі 83% грошового забезпечення (а.с. 10).

18. Відповідно до Постанови №103 та довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року (а.с.35). При цьому основний розмір пенсії обчислений відповідно до пункту “а” статті 13 Закону №2262 – ХІІ із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, передбаченого цим Законом, в редакції, чинній на момент проведення перерахунку (максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення) (а.с. 34 зворотній бік).

19. 06.12.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії, в якій просив здійснити перерахунок пенсії з урахуванням 83% грошового забезпечення з 01.01.2018 року (а.с. 13).

20. Листом від 17.12.2018 року №1016/О-11/09 відповідачем відмовлено позивачу у перерахунку пенсії, оскільки при перерахунку пенсії застосовано норми законодавства, чинного на момент його проведення. Пенсію перераховано відповідно до норм чинного законодавства України. Підстав для обчислення основного розміру пенсії у більшому відсотку немає (а.с.14).

VІ. ПОЗИЦІЯ СУДУ

21. Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон №2262 – ХІІ, відповідно до якого держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

22. Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262 -XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

23. Частиною другою та третьою статті 51 Закону № 2262 - ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

24. Отже, у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців (у нашому випадку працівників поліції), пенсіонерам підлягають перерахунки пенсії на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

25. Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року, №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби” (далі – Порядок №45).

26. Відповідно до пунктів 2,3 Порядку №45:

- Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби.

- Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

- На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

27. Пунктом 5 Порядку №45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

28. Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21.02.2018 року №103 перерахунку підлягають пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., №77, ст. 2374).

29. Згідно п. 2 постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р.

30. Як встановлено судом вище, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 року. При цьому основний розмір пенсії обчислений відповідно до пункту “а” статті 13 Закону №2262 – ХІІ із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, передбаченого цим Законом, в редакції, чинній на момент проведення перерахунку.

31. У даному разі максимальний відсоток розрахунку пенсії за вислугу років, відповідачем обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262 – ХІІ, згідно якої він не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Зазначена норма введена Законом №1166-VІІ, який набрав чинності 01.04.2014 року, тобто після призначення пенсії позивачеві.

32. На момент призначення пенсії позивачеві (02.05.1998 року), максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262 – ХІІ, не повинен був перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення і саме з урахуванням цього відсотка позивачеві призначена пенсія за вислугу років.

33. Тобто, внаслідок дії Закону №1166-VІІ рівень фінансового забезпечення пенсіонерів, яким призначена пенсія відповідно до Закону №2262– ХІІ, в частині визначення максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років, погіршився.

34. Разом з цим, стаття 13 Закону №2262 – ХІІ врегульовує порядок призначення пенсій, а не її перерахунок. Слова “призначення” та “перерахунок” не є тотожними і відповідно носять різний зміст. Зокрема, під “призначенням” в Законі №2262– ХІІ необхідно розуміти первинні дії органів Пенсійного фонду України щодо соціально-фінансового забезпечення особи, яка вийшла на пенсію, тоді як, під “перерахунком” необхідно розуміти вторинні дії органів Пенсійного фонду України щодо поліпшення соціально-фінансового забезпечення особи. Призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення.

35. При цьому, враховуючи соціальну спрямованість держави, базові гарантії позивача при призначенні пенсії не можуть бути звужені в подальшому, при здійсненні перерахунку пенсії. Зазначене твердження, обґрунтоване положеннями статті 22 Конституції України відповідно до якої, закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані та при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.

36. Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції. Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

37. У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян, як і під час проходження служби, так і після її закінчення, зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

38. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто, комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

39. Окремо, слід зазначити, що застосований відповідачем підхід до перерахунку пенсії позивачеві, суперечить такому обов’язковому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки відповідачем, через п’ять років, змінено базові гарантії позивача у вигляді максимального розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 13 Закону №2262 – ХІІ, шляхом зменшення процентної ставки з 83 до 70 відповідних сум грошового забезпечення.

40. За таких обставин, суд вважає, що при розрахунку розміру підвищення до пенсії на підставі Постанови №103 максимальний її розмір має обраховуватися із вказаного у довідці грошового забезпечення, але виходячи із розміру пенсії у відсотках (83), право на які особа набула на момент виходу на пенсію і розмір яких не може бути зменшено наступними змінами в законодавстві.

41. Даний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постановах від 03.04.2018 року у справі № 175/1665/17 (№К/9901/9550/18) та від 24.04.2018 року у справі №686/12623/17 (К/9901/849/17), яку суд відповідно до частини п’ятої статті 242 КАС України враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.

42. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною другою статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, яким є відповідач.

43. Дослідженням матеріалів справи встановлено, що відповідач, обмежуючи позивачеві розмір пенсійних виплат, діяв не на підставі Конституції та законів України.

44. Відповідачем не доведено правомірність своїх дій, натомість з матеріалів справи вбачається порушення прав позивача.

45. За таких обставин суд прийшов до висновку, що зазначений позов підлягає задоволенню з підстав викладених у його мотивувальній частині.

46. Разом із цим, суд варто зазначити, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

47. Враховуючи положення частини 2 статті 245 КАС України щодо способу захисту порушеного права , а також положення частини 2 статті 9 КАС України щодо права суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, суд вважає за необхідним у цій справі вийти за межі позовних вимог і з метою надання ефективного захисту порушеному права позивача, надати оцінку діянням відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку та виплаті пенсії за вислугу років, обчисленої із застосуванням 83% відповідних сум грошового забезпечення на предмет їх правомірності.

48. Позивач просить суд зобов’язати відповідача провести йому, з 01.01.2018 перерахунок пенсії на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018 та виплати різницю з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 83% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.

49. Враховуючи зазначене, суд вважає вірним зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії за вислугу років та її виплату виходячи із 83% грошового забезпечення з 01.01.2018 року, тобто за той період, за який відповідно до Постанови №103 та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 01.03.2018 року було здійснено перерахунок пенсії виходячи із 83% грошового забезпечення.

50. Разом із цим, суд звертає увагу позивача на те, що перерахунок розміру його пенсії з 01 січня 2018 року виходячи з розрахунку 83 процентів відповідних сум грошового забезпечення безпосередньо й включає перерахунок пенсії з урахуванням всіх нарахованих раніше йому сум.

51. Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

52. З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп., що підтверджується квитанцією №9 від 08.02.2019 року (а.с. 3).

52. Оскільки, позов задоволено повністю, суд стягує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 768 грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241 - 246, 250,263 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022) щодо здійснення ОСОБА_1 (вул. Я. Мудрого, буд. 2 б, кв. 14, м.Сокиряни, Чернівецька область, 60200), перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022) провести ОСОБА_1 (вул. Я. Мудрого, буд. 2 б, кв. 14, м.Сокиряни, Чернівецька область, 60200) перерахунок пенсії за вислугу років з 01 січня 2018 року із розрахунком підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 1 березня 2018 року, виходячи із 83% грошового забезпечення.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНКОПП НОМЕР_1, (вул. Я. Мудрого, буд. 2 б, кв. 14, м.Сокиряни, Чернівецька область, 60200) судовий збір у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022), сплачений згідно квитанції №9 від 08.02.2019 року.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 14 березня 2019 року.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНКОПП. НОМЕР_1, (вул. Я. Мудрого, буд. 2 б, кв. 14, м.Сокиряни, Чернівецька область, 60200).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, вул. Оренбурзька, 7А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58022).

Суддя О.В. Анісімов