
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 березня 2019 року м. Рівне №460/303/19Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В. розглянувши у письмовому провадженні процедурне питання, пов'язане з розглядом адміністративної справи за позовом
ОСОБА_1 доЗарічненської районної державної адміністрації Рівненської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 освіти Зарічненської районної державної адміністрації Рівненської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,В С Т А Н О В И В:
Ухвалою від 13.02.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Зарічненської районної державної адміністрації Рівненської області про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Розгляд справи вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 12.03.2019 з викликом сторін.
12.03.2019 судове засідання відкладено на 09.04.2019 у зв'язку із залученням до участі в справу в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 освіти Зарічненської районної державної адміністрації.
Судом встановлено, що предметом позову є розпорядження голови Зарічненської районної державної адміністрації "Про звільнення ОСОБА_1М." №10-к від 24.01.2019. За змістом вказаного розпорядження ОСОБА_1 звільнено з посади начальника управління освіти, молоді та спорту РДА у зв'язку із скороченням штату державних службовців районної державної адміністрації на підставі пункту 1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".
За правилами частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу вимог статей 73,74,75,76 Кодексу адміністративного судочинства України докази повинні бути належними, допустимими, достовірними і достатніми.
Належними, відповідно до положень статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування, в свою чергу, є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. За правилами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
А відповідно до положень частини третьої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Частинами шостою – дев’ятою цієї статті передбачено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов’язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п’яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
З урахуванням предмету спору, роз'яснень Пленуму Верховного Суду України у Постанові "Про практику розгляду судами трудових спорів" №9 від 06.11.1992 та правової позиції Верховного Суду України, наведеної у постановах від 1 квітня, 1 липня, 9 грудня 2015 року, 25 травня 2016 року, 1 березня 2017 року та у двох постановах від 23 березня 2016 року (справи № 6-40цс15, 6-491цс15, 6-2123цс15, 6-3048цс15, 6-2485цс16, 6-2748цс15, 6-2487цс15), суд приходить до висновку, що для об’єктивного розгляду і вирішення справи №460/303/19 необхідно витребувати від відповідача додаткові докази.
Керуючись пунктом 10 частини першої статті 4, статями 72-73, 80, 241, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Витребувати у Зарічненської районної державної адміністрації Рівненської області офіційну інформацію, в якій вказати перелік усіх посад Зарічненської районної державної адміністрації, які були вакантними в адміністрації у період часу з 19.11.2018 по 30.01.2019 (по усіх структурних підрозділах, в тому числі і по тих, які мають статус юридичної особи). Інформацію надати у вигляді довідки, посвідченої печаткою Зарічненської районної державної адміністрації з додаванням до неї усіх штатних розписів, які діяли в даний період часу (по установі і по всіх її структурних підрозділах, в тому числі і тих, які мають статус юридичної особи).
Витребувати у Зарічненської районної державної адміністрації Рівненської області інформацію про працівників, які були прийнятті на службу в Зарічненську районну державну адміністрацію у період з 19.11.2018 по 01.04.2019 (з вказівкою на відповідний номер і дату наказу/розпорядження), а за відсутності - довідку посвідчену печаткою Зарічненської районної державної адміністрації про те, що працівники не приймались.
Витребувати у Зарічненської районної державної адміністрації Рівненської області довідку про середньомісячний заробіток позивача, складену відповідно до вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.1995.
Витребовувані документи подати суду в строк до 05.04.2019.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Друзенко Н.В.