
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" березня 2019 р. справа № 300/266/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лучко О.О., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
05.02.2019 ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року зі зменшенням до 50 відсотків розміру доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а з 18 липня 2018 року щодо зменшення до 50 відсотків розміру доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни, зобов’язати провести з 01 січня 2018 року по 17 липня 2018 року перерахунок пенсії з сто відсотковим врахуванням та виплатою доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а саме: підвищення пенсії в розмірі 25-ти відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність встановлене ч.4 ст.12 відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій у розмірі 40 гривень, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни”, та з 18 липня 2018 року з сто відсотковим врахуванням доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, а саме: збільшення на 25 відсотків основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”; підвищення пенсії в розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність встановлене ч. 4 ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; цільової грошової допомоги на прожиття інваліду III групи у розмірі 50 гривень передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” і виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, як пенсіонеру військової служби, з 01.01.2018 протиправно зменшено до 50% розмір доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а з 18.07.2018 зменшено до 50% розміру доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни. Вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки обмеження розміру таких доплат суперечить нормам законодавства, якими такі пенсійні виплати встановлені. З цього приводу ОСОБА_1 звернувся з відповідним позовом до суду.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.02.2019 відкрито провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 04.03.2019 відмовлено у задоволення клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 27.02.2019. Проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві (а.с.17-21). Суду пояснив, що пенсія позивачу призначена відповідно до розрахунку від 19.09.2002 та заяви від 11.09.2002. Відповідно до Указу Президента України № 15 від 14.01.2015 «Про часткову мобілізацію» та відповідно до мобілізаційного призначення за мобілізаційним планом майора ОСОБА_1 з 08.04.2015 призвано на військову службу по частковій мобілізації та направлено на курси перепідготовки та підвищення кваліфікації при Київському Національному університеті ім.Т.Г.Шевченка. Позивачем подано заяву про перепризначення пенсії та подання про перепризначення пенсії від 17.11.2016 з урахуванням змін у його пенсійному забезпеченні, які зумовлені мобілізацією до Збройних Сил України. Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищення (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищення, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 у таких розмірах: з 1 січня 2018-50 відсотків; з 1 січня 2019 по 31 грудня 2019-75 відсотків; з 1 січня 2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року. А тому, з 01.01.2018 розмір пенсійної виплати позивача з урахуванням основного розміру пенсії становить 4172,96 грн, з врахуванням надбавки учаснику АТО або учаснику бойових дій - 363,00 грн.; учасника бойових дій - 40,00 грн. Підвищення до пенсії в розмірі 25-ти відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в період з 01.01.2018 по 17.07.2018 не виплачувалась, оскільки третю групу інвалідності позивачу призначено з 18.06.2018, згідно довідки МСЕК. До перерахунку розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 становив - 2491,08 грн. Отже, різниця між раніше отримуваною і перерахованою пенсійною виплатою складала 1042,44 грн (3533,52 грн - 2491,08 грн). Однак, з моменту призначення інвалідності, 18.06.2018, основний розмір пенсії позивача склав 5348,29 грн, у тому числі з урахуванням доплати 25% основного розміру пенсії - 1181,03 грн, надбавки інваліду війни 3 групи при виконанні обов’язків військової служби - 435,60 грн, цільової грошової допомога на проживання інваліду III групи у розмірі 50 грн. За період 01.01.2018 по 18.06.2018 щомісячно належало до виплати 50% підвищення в розмірі 4353,09 грн, а з 01.08.2018 по 31.12.2018 в розмірі 5348,29 грн (доплата з 18.06.2018 в розмірі 873,63 грн). З 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно розмір пенсії позивача становить 75% від підвищення, що складає 1563,66 грн. Загальний розмір пенсії щомісячно складає 5883,01 грн. Отже, на момент розгляду справи підвищення за постановою № 103 - становить 75%, що складає 5883,01 грн. Таким чином, перерахунок пенсії проведено відповідно до вимог чинного законодавства, а тому в задоволенні позову просив відмовити.
Відповідно до частини 3 статті 263 КАС України у справах, які розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження заявами по суті справи є позов та відзив. Таким чином, суд не бере до уваги відповідь на відзив(а.с.36-37), що надійшов до суду 04.03.2019.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог ст.263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши та оцінивши подані докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив наступне.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та з 22.08.2002 отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІ (а.с.23-24).
Відповідно до Указу Президента України №15 від 14.01.2015 «Про часткову мобілізацію» та відповідно до мобілізаційного призначення за мобілізаційним планом позивач з 08.04.2015 був призваний на військову службу по частковій мобілізації.
17.11.2016 позивачем подано до відповідача заяву про перепризначення пенсії у зв»язку з повторним звільненням зі служби, що дає право на пенсію за вислугу років (а.с.24-25).
З 09.12.2016 позивач набув статусу учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії УБД №064771 (а.с.8).
На виконання вимог ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІ та постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018 відповідач з 01.01.2018 провів перерахунок пенсії позивача.
Відповідно до протоколу за пенсійною справою ХД-0901006141 від 01.12.2017, розмір пенсії позивача становив 2491,08 грн, в тому числі щз врахуванням підвищень або надбавок до пенсії, як учаснику АТО, учаснику бойових дій у розмірі 363 грн та учаснику бойових дій у розмірі 40 грн (а.с.10).
Як вбачається з протоколів за пенсійною справою ХД-0901006141 від 01.01.2018 та від 18.07.2018 розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 з урахуванням основного розміру пенсії становив 4172,96 грн, в тому числі підвищення як учаснику АТО або учаснику бойових дій - 363,00 грн, підвищення як учаснику бойових дій - 40,00 грн (а.с.11-12, 27-28).
З 18.06.2018 ОСОБА_1 набув статусу інвалідності внаслідок війни, про що свідчить виписка з акта медико-соціальної експертної комісії №166103 (а.с.30) та посвідчення серії Б №076216 (а.с.9).
Відповідачем проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018. Відповідно до протоколу за пенсійною справою ХД-0901006141 від 01.08.2018 з 18.06.2018 (з моменту призначення інвалідності) основний розмір пенсії позивача склав 5348,29 грн, у тому числі з урахуванням доплати 25% основного розміру пенсії у розмірі 1181,03 грн, надбавки як інваліду війни 3 групи при виконанні обов’язків в/с - 435,60 грн, цільової грошової допомоги на проживання інваліду III групи при виконанні обов’язків в/с у розмірі 50 грн (а.с.31).
Відповідач провів перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 у розмірі 50% підвищень, а з 01.01.2019 – 75% підвищень відповідно до доплати до пенсії позивача.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо перерахунку позивачу з 01.01.2018 підвищень як учаснику бойових дій, учаснику АТО, цільової грошової допомоги інваліду війни, які передбачені законом, у розмірі 50%, позивач звернувся із даним позовом до суду.
При вирішенні вказаного спору суд виходив з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (частини перша і друга даної статті).
Приписами частини 3 статті 46 Конституції України передбачено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Закон України “Про пенсійне забезпечення” гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв’язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини 4 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальногозахисту» №3551-XII від 22.10.1993 учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Приписами статті 1 Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни" №1603-IV від 16.03.2004 встановлено Кабінету Міністрів України, починаючи з 1 травня 2004 року, передбачати щомісячну виплату цільової грошової допомоги на прожиття: інвалідам війни I групи у розмірі 70 гривень; інвалідам війни II та III груп у розмірі 50 гривень, учасникам бойових дій у розмірі 40 гривень, незалежно від розміру пенсій та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.
Виплата цільової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія (стаття 2 Закону України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни").
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 за №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" установлено, що розміри пенсій інвалідам війни, обчислені відповідно до статті 27 та частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", статей 13 і 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", збільшуються на 25 відсотків.
Збільшення розмірів пенсій здійснюється без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, сум індексації та інших доплат до пенсії.
Стаття 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" встановлює пільги інвалідам війни. Так, згідно частини 4 коментованої статті інвалідам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються: інвалідам I групи - у розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 40 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, III групи - 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Суд зазначає, що наведені норми матеріального права є спеціальними, не скасовані, їх положення не визнані у встановленому порядку неконституційними і є чинними на час виникнення спірних правовідносин, а тому підлягають обов'язковому застосуванню органами Пенсійного фонду України.
Згідно частини 4 статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 цього Порядку передбачено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30.08.2017 затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14. Вказана постанова набрала чинності 1 березня 2018 року.
Відповідно п.1 постанови Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” №103 від 21.02.2018 (далі також – Постанова №103), передбачено перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Згідно з пунктом 2 цієї Постанови виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
З викладеного вбачається, що Постановою №103 врегульовано строки виплати пенсій, а не порядок проведення перерахунку. При цьому врегульовано виплату тільки перерахованих відповідно до пункту 1 цієї Постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
В той же час даною Постановою не передбачено виплату з 01.01.2018 підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законами, у розмірі 50% з 01.01.2018 по 31.12.2018. Оскільки пункт 2 постанови КМУ №103 визначає порядок виплати перерахованих підвищених пенсій у розмірі 50% з 01.01.2018 по 31.12.2018, 75% - з 01.01.2019 по 31.12.2019 за виключенням підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом.
Суд вказує на те, що даний пункт постанови Кабінету Міністрів України №103 містить застереження щодо виплати перерахованих видів підвищень, а саме: стосовно підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом.
У зв'язку з цим суд також зазначає, що питання строків виплати доплат до пенсії за результатами проведеного перерахунку, тобто частини пенсії особи, а також розмірів такої доплати не охоплюються поняттям "порядок проведення перерахунку пенсії".
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо проведення перерахунку пенсії позивачу з 01 січня 2018 року зі зменшенням до 50 відсотків розміру підвищень, передбачених законом для учасників бойових дій та учасників АТО, а з 18 липня 2018 року щодо зменшення до 50 відсотків розміру підвищень, передбачених законом для осіб з інвалідністю внаслідок війни, для учасників бойових дій та учасників АТО та зобов’язання відповідача провести з 01 січня 2018 року по 17 липня 2018 року перерахунок пенсії позивача з сто відсотковим врахуванням та виплатою доплат: цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій у розмірі 40 гривень, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни”, підвищення пенсії в розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність встановлене ч. 4 ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; та з 18 липня 2018 року із сто відсотковим врахуванням доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, а саме: збільшення на 25 відсотків основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”; підвищення пенсії в розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлене ч. 4 ст. 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; цільової грошової допомоги на прожиття інваліду III групи у розмірі 50 гривень, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни”, з виплатою різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
У зв'язку з викладеними обставинами суд вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Стосовно зазначення позивачем у позовній заяві про зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В переліку способів захисту порушеного права, наведених у частині 1 статті 5 КАС України, відсутній такий спосіб захисту порушеного права як зобов’язання відповідача подати звіт про виконання рішення, а тому вказане не може розглядатися судом як позовна вимога.
З урахуванням положень частини 1 статті 382 КАС України зобов’язання суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом, а не обов’язком суду.
Проаналізувавши обставини справи, суд не вбачає достатніх підстав для встановлення судового контролю у даній справі.
У відповідності до частин 1 та 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Однак, судом не встановлено понесення судових витрат позивачем.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 6-14, 90, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 щодо зменшення до 50-ти відсотків розміру доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а з 17.07.2018 щодо зменшення до 50-ти відсотків розміру доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 01.01.2018 по 17.07.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 із сто відсотковим врахуванням та виплатою доплат, передбачених законодавством для учасників бойових дій, а саме: підвищення пенсії в розмірі 25-ти відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого частиною 4 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” №3551-XII від 22.10.1993, цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій у розмірі 40 гривень, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” №1603-IV від 16.03.2004, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 18.07.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 із сто відсотковим врахуванням доплат, передбачених законодавством для осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, а саме: збільшення на 25 відсотків основного розміру пенсії, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення” №1381 від 28.12.2011; підвищення пенсії в розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого частиною 4 статті 13 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” №3551-XII від 22.10.1993; цільової грошової допомоги на прожиття інваліду III групи у розмірі 50 гривень, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” №1603-IV від 16.03.2004 і виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
ОСОБА_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, провулок Південний, №1а, с.Матеївці, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78267).
Головне управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул.Січових Стрільців, 15, м.Івано-Франківськ, 76018).
Суддя Лучко О.О.