
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
Справа №500/2308/18
14 березня 2019 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
за участю:
секретаря судового засідання Риндюк В.Т.
представника позивача адвоката Вароди П.Б.
представника відповідача Цимбал О.В.
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача виконавчого комітету Тернопільської міської ради Гірняка В.М.
третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4, ОСОБА_5
третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_6 та її представника адвоката Саламандри Г.М.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в місті Тернополі заяву третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_5 про відвід судді Мартиць О.І. в адміністративній справі за позовною заявою комунальної установи Тернопільський міський палац культури "Березіль" імені Леся Курбаса до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, виконавчий комітет Тернопільської міської ради, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа №500/2308/18 за позовною заявою комунальної установи Тернопільський міський палац культури "Березіль" імені Леся Курбаса до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, виконавчий комітет Тернопільської міської ради, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень.
В підготовчому засіданні 14.03.2019 третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_5 подано письмову заяву про відвід судді Мартиць О.І., яка мотивована порушенням порядку визначення судді для розгляду справи №500/2308/18 в Тернопільському окружному адміністративному суді. Тому в третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_5 виникають обґрунтовані сумніви в тому, що справа буде розглянута належним чином та в повному обсязі з урахуванням всіх обставин.
Заслухавши думку учасників справи, розглянувши подану заяву про відвід судді та матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу та необхідність зупинення провадження у справі для вирішення питання про відвід, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 36 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.
Порядок подання заяви про відвід визначений, зокрема, частиною третьою статті 39 КАС України, згідно з якою відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Визначаючись щодо наявності підстав для відводу необхідно враховувати, що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини наявність безсторонності має визначатись, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб'єктивного та об'єктивного критеріїв. За суб'єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об'єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (зокрема, рішення у справах "Фей проти Австрії" та "Веттштайн проти Швейцарії").
Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (рішення у справі "Веттштайн проти Швейцарії").
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, оскільки заявником не доведено наявність обставин, передбачених статтею 36 КАС України. Інших обставин, які б викликали сумніви в об'єктивності та неупередженості судді, або унеможливлювали б розгляд справи головуючою суддею Мартиць О.І. передбачених статтями 36-37 КАС України не встановлено.
Згідно з частиною четвертою статті 40 КАС України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Виходячи з висновку суду про необґрунтованість заявленого відводу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній адміністративній справі до вирішення питання про відвід судді.
Керуючись статтями 36, 39, 40, 236, 241, 248, 256 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження в адміністративній справі №500/2308/18 за позовною заявою комунальної установи Тернопільський міський палац культури "Березіль" імені Леся Курбаса до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міської ради, виконавчий комітет Тернопільської міської ради, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_6, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування рішень зупинити до вирішення питання про відвід судді.
Передати вирішення питання про відвід судді згідно вимог частини четвертої статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 14.03.2019.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.