Рішення № 80452289, 14.03.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2019
Номер справи
1.380.2019.000451
Номер документу
80452289
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.000451

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2019 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп'як О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 380.01.1.380.2019.000451 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (81001, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея,10) в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 70% грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановлені при призначенні пенсії 20.06.2012 року, не враховуючи щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та виплати лише 50% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року з 01.01.2018 року;

- зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати та виплатити пенсію з 01.01.2018 року виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року з врахуванням раніше визначе6них сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу з 20 червня 2012 року призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що діяв на момент призначення пенсії. Проте, відповідач при визначені грошового забезпечення, виплачує пенсію позивачу без врахування додаткових видів грошового забезпечення (робота з таємними виробами, носіями, документами – 15%; звання 1 східної мови – 1%; надбавки за досягнення або виконання особливо важливої роботи – 70%) премії в розмірі 70 % грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановленні при призначенні пенсії 20 червня 2012 року, та 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2018 року.

Позивач вважає такі дії Головного управління ПФУ у Львівській області протиправними та такими, що порушують його права.

Ухвалою суду від 01 лютого 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення у строк протягом п'яти днів з дня отримання відзиву або відповіді на відзив.

05 березня 2019 року представник відповідача подав відзив на позовну заяву, де зазначив наступне. Першочергово зазначають, про те, що позивач не звертався до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про перерахунок пенсії, тому даний позов поданий завчасно. За матеріалами пенсійної справи позивачу з 20.06.2012 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону 2262 у розмірі 80% грошового забезпечення на підставі документів наданих уповноваженим структурним підрозділом – Львівським обласним військовим комісаріатом. Підстави та порядок перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 2262, визначено ч. 4 ст. 63 Закону 2262, зокрема, усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом 2262 на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 2262, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2018 року № 45 (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 року № 103), пенсії, призначені відповідно до Закону 2262, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених КМУ. Розмір пенсій обчислений за нормами Закону 2262, в редакції чинній на момент проведення перерахунку пенсії, тобто максимальний розмір пенсії на момент здійснення перерахунку становив 70% відповідних сум грошового забезпечення. Таким чином, вказує, Головне управління ПФУ у Львівській області правомірно перерахувало пенсію позивачу, виходячи з 70% грошового забезпечення позивача, оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року встановлений максимальний розмір пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення. В задоволенні позову просить відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Згідно протоколу за пенсійною справою – НОМЕР_1 від 20.06.2012 року вбачається, що основний розмір пенсії ОСОБА_1, встановлено виходячи із 80% грошового забезпечення.

Головне Управління ПФ у Львівській області позивачу здійснило перерахунок пенсії з 01 квітня 2018 року, у зв’язку зі зміною грошового забезпечення на підставі Постанови КМУ № 704, Постанови КМУ № 103 виходячи із основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення.

Позивач у позовній заяві вказує на те, що перерахунок основного розміру пенсії у розмірі 70 % грошового забезпечення (вислуга років 31 рік) складав 10731, 00 грн., з урахуванням підвищення та надбавок – 12589, 00 грн., однак Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було призначено до виплати пенсію в розмірі 9771, 09 грн., (з урахуванням попередньої суми пенсії- 6956, 18 та підвищення – 2814, 91 (50% від 5629, 82 грн.)

В позовній заяві позивач вказує на те, що відповідач при визначені грошового забезпечення, виплачує пенсію позивачу без врахування додаткових видів грошового забезпечення (робота з таємними виробами, носіями, документами – 15%; звання 1 східної мови – 1%; надбавки за досягнення або виконання особливо важливої роботи – 70%) премії в розмірі 70 % грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановленні при призначенні пенсії 20 червня 2012 року, та 50% суми підвищення пенсії з 01.01.2018 року.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

В свою чергу, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.

Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08 липня 2011 року № 3668-VI, який набрав чинності 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Таким чином, з 01.10.2011 року положення частини 2 статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо визначення граничного розміру пенсії за вислугу років 90 % відповідних сум грошового забезпечення втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-VІ.

В подальшому, відповідно до Закону України від 27.03.2014 за №1166-VІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України", який набрав чинності 01.04.2014 було внесено зміни до частини другої статті 13 Закону № 2262-ХІІ, де число " 80" замінили на число " 70" (максимальний розмір пенсії), що, на думку відповідача, передбачає необхідність проведення перерахунку пенсії позивача в розмірі 70% від грошового забезпечення.

Аналізуючи встановлені у справі обставини та враховуючи положення процитованих норм у їх сукупності, суд доходить висновку, що положення статті 13 Закону № 2262-ХІІ, якими встановлено розмір пенсії виходячи з 70 відсотків від грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, що виникли після 01.04.2014 року, тобто набрання ними чинності, та стосуються питань саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Адже до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави встановлені саме щодо перерахунку пенсії.

Всупереч наведеного, при здійснені перерахунку пенсії позивачу на підставі Постанови №103 та Постанови №704 управління пенсійного фонду застосувало норми, які регулюють питання саме призначення пенсії, що є безпідставним.

Так, згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).

Виходячи з висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Вказана позиція щодо застосування норм права до спірних правовідносин, міститься в постанові Верховного Суду України від 10.12.2013 року у справі № 21-420а13.

Окремо суд акцентує увагу на тому, що призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами та встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Відтак, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Аналогічного висновку дійшла колегія Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду в постанові від 24.04.2018 року справа № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду.

За сукупністю наведених обставин, суд доходить висновку про протиправність дій управління пенсійного фонду щодо зменшенні розміру пенсії за рахунок виплати 70% грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановлені при призначенні пенсії 20.06.2012 року. Відтак, позовні вимоги в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які полягають у зменшенні позивачу розміру пенсії за рахунок виплати 70% грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановлені при призначенні пенсії 20.06.2012 року -підлягають до задоволення.

Стосовно позовних вимог щодо неврахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та виплати лише 50% суми підвищення пенсії, зобов’язання перерахувати та виплатити пенсію з врахування відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року з 01.01.2018 року, слід зазначити наступне.

В матеріалах справи наявна довідка Львівського обласного військового комісаріату від 10.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку визначеному рішенням КМ України, відповідно до якої посадовий оклад позивача становить 8740 грн., оклад за військовим званням 1480 грн. та надбавка за вислугу років (50%) 5110 грн., всього 15330 грн.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі Порядок №45).

Так, відповідно до пункту 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (пункт 2 Порядку № 45).

Згідно з пунктом 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується у раніше встановленому розмірі.

Аналіз вищенаведених правових норм дає підстави для висновку, що у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262, перерахунок пенсій, призначених відповідно до вказаного Закону, здійснюється пенсійним органом на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, обов'язок формування яких покладається на уповноважені органи.

Як видно з матеріалів справи, у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, у позивача виникло право на перерахунок його пенсії з 01 січня 2018 року.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі отриманої від Львівського обласного військового комісаріату довідки від 10 березня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, виходячи із складових грошового забезпечення.

Суд зазначає, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках, що узгоджується з позицією Верховного Суду, висловленій, зокрема, у постанові від 19 червня 2018 року в справі № 592/11570/17.

Враховуючи викладене, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, здійснюючи перерахунок пенсії позивача, виходячи з складових грошового забезпечення, які зазначені в довідці Львівського обласного військового комісаріату від 10 березня 2018 року, без урахування додаткових видів грошового забезпечення, виплачених за 24 останні календарні місяці військової служби перед звільненням, та які були враховані при обчисленні розміру пенсії за вислугу років при її призначенні, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством.

Оцінюючи вимоги в частині зобов’язання відповідача перерахувати та виплатити пенсію з 01.01.2018 року виходячи з 80% відповідних сум грошового забезпечення, то такі задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.

Право на захист - це суб'єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: "Права і свободи людини і громадянина захищаються судом" (ст. 55 Конституції України).

Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.

Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Разом з тим, суд акцентує увагу, що позивач не звертався до відповідача із відповідною заявою та відповідно не отримував відмову у перерахунку пенсії виходячи з 80% грошового забезпечення. Отже, вимоги такі вимоги є передчасними.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають частковому задоволенню. Позовні вимоги в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які полягають у зменшенні позивачу розміру пенсії за рахунок виплати 70% грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановлені при призначенні пенсії 20.06.2012 року -підлягають до задоволення. У задоволенні іншої частини позовних вимог слід відмовити.

Питання розподілу судових витрат підлягає вирішенню у відповідності до положень ч. 1 ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 (81001, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея,10) про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити дії, - задоволити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії з надбавками за рахунок виплати 70% грошового забезпечення за вислугу років 31 рік замість 80%, які були встановлені при призначенні пенсії 20.06.2012 року з 01.01.2018 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (адреса: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) за рахунок бюджетних асигнувань 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. сплаченого судового збору на користь ОСОБА_1 (81001, АДРЕСА_1, РНОКПП -НОМЕР_2).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 14 березня 2019 року.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна