Постанова № 80449854, 11.03.2019, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.03.2019
Номер справи
757/49565/18-п
Номер документу
80449854
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/49565/18-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Самійлик В.В., за участю прокурора Спусканюка Р.Ю., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, захисника-адвоката Гасюка А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 44-03/196/18 від 05.10.2018 ОСОБА_1, в порушення вимог частини першої статті 45 Закону, а також рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 (зі змінами), рішення Національного агентства від 10.06.2016 № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 (зі змінами), несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні прокурор ГПУ Спусканюк Р.Ю. подав висновок в порядку ч. 1 ст. 250 КУпАП.

Захисник-адвокат Гасюк А.В. звернувся з клопотанням про закриття провадження у справі у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення. Також адвокат наголошував, що із офіційної відповіді НАЗК від 11.02.2019 № 71-06/9669/19 вбачається, що до Національного агентства 05.07.2018 надійшло повідомлення № 09-07/298/9977 від завідувача сектором оцінки та усунення корупційних ризиків Міністерства охорони здоров'я України ОСОБА_4 про факт несвоєчасного подання щорічної декларації за 2017 рік суб'єктом декларування ОСОБА_1, а тому датою виявлення адміністративного правопорушення слід визнати 05.07.2018 року, а не дату складання протоколу про адміністративного правопорушення, як зазначено у вказаному протоколі, у зв'язку з чим, строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився 05.10.2018 року, а тому провадження по справі підлягає закриттю.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнала, підтримала думку адвоката.

Вислухавши пояснення прокурора, захисника-адвоката, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.

Протокол № 44-03/196/18 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 05.10.2018 головним спеціалістом відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_5 відповідає ст. 255 КУпАП.

Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 була зобов'язана до 01.04.2018 подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідна декларація за 2017 рік подана ОСОБА_1 01.04.2018 о 14 год. 21 хв. (унікальний ідентифікатор декларації «54770945-8ead-4c30-ac27-345305b74b48»).

В своїх поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що в останній день березня намагалася подати декларацію, але з технічних причин така можливість була відсутня, а саме6 31.03.2018 система не давала змоги увійти в особистий кабінет. Відповідно, як тільки технічно це стало можливим, а саме: 01.04.2018 ОСОБА_1 змогла повністю завантажити декларацію про що прийшло повідомлення на електронну пошту.

У відповідності з даними Реєстру суб'єкт декларування ОСОБА_1 зареєструвалась у ньому 22.11.2017, дії по заповненню щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, розпочала лише 01.04.2018 о 12 год. 49 хв.

Доцільно зазначити, що до цього нею успішно було подано до Реєстру 3 декларації кандидата на посаду 04.12.2017, 11.12.2017 та 10.01.2018, що вказує на вмілі навики користувача Реєстру.

Також, при перегляді послідовності дій користувача Реєстру, які вчинила ОСОБА_1 встановлено, що в період з 10.01.2018 до 31.03.2018 вона не заходила в Реєстр і ніяких дій у ньому не виконувала.

Згідно табелів обліку робочого часу керівництва, Управління організації роботи керівництва Міністерства, Патронатної служби Міністерства охорони здоров'я України за січень - березень 2018 року ОСОБА_1 лише у лютому 2018 року перебувала у відрядженні терміном 5 днів, весь інший період вона знаходилась по місцю роботи.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, не встановлено.

Отже, в період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 до 24 год. 00 хв. 31.03.2018 ОСОБА_1 не намагалась вчинити дії з метою вчасного подання щорічної декларації за 2017 рік.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є наступний день після закінчення строку визначеного Законом подання щорічних декларацій, тобто, 01.04.2018.

Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.

За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена повністю.

Відповідно до ч. 3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Пунктом 7 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.

Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, датою його вчинення є 01.04.2018, оскільки цей день є наступним після закінчення строку подання щорічних декларацій. Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення складений 05.10.2018.

Таким чином, на момент судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.

Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення до Київського Апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Суддя В.М.Карабань