
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/1174/19
Провадження № 2-а/210/48/19
У Х В А Л А
іменем України
"12" березня 2019 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 Василєвича начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради щодо визнання дій незаконними, не надання відповіді по суті на звернення до ОСОБА_4 начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради,
ВСТАНОВИВ:
В провадження судді Сільченко В. Є. надійшла вищевказана позовна заява.
Відповідно до положень ч.1 ст.20 КАС України (в редакції Закону України від 03.10.2017 року №2147-VIII), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам (ч.2 ст.20 КАС України).
Отже, даний адміністративний позов предметно не підсудний Дзержинському районному суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області як адміністративному, а підсудний ОСОБА_5 окружному адміністративному суду.
У відповідності до вимог статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Проте, підстав для передачі справи до іншого суду з підстав порушення інстанційної юрисдикції (предметної підсудності) в КАС України не передбачено. Крім того, статті 169-170 КАС України не містять такої підстави повернення позову чи відмову у відкритті провадження, як порушення правил предметної підсудності.
Разом з тим, частиною першою статті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20,22,25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно ч.ч. 1-2 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Доходжу висновку, що адміністративна позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 Василєвича начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради щодо визнання дій незаконними, не надання відповіді по суті на звернення до ОСОБА_4 начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради – не підпадає під перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, оскільки вимоги позову не пов’язанні з притягнення до адміністративної відповідальності, виборчим процесом, перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, чи оскарженням рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця, у зв’язку з чим, даний позов, за аналогіє закону (оскільки прямої норми щодо передачі справи за підсудністю у зв’язку з порушення правил предметної юрисдикції адміністративних суддів не існує) належить передати за підсудністю до ОСОБА_5 окружного адміністративного суду, в межах територіальної та предметної юрисдикції якого знаходиться даний спір.
На підставі викладеного та керуючись статтями 20,29,30, 294-295 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 Василєвича начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради щодо визнання дій незаконними, не надання відповіді по суті на звернення до ОСОБА_4 начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради – передати для розгляду до ОСОБА_5 окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом 15 днів з дня її проголошення до Третього апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційну скаргу може бути подано через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: В. Є. Сільченко