
Справа № 592/3545/19
Провадження № 3/592/713/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2019 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Князєв Віктор Борисович, з участю прокурора Сумської місцевої прокуратури ОСОБА_1, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу про адміністративні правопорушення щодо
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої з 18.05.2016 р. по 16.05.2018 р. інспектором роти №1 батальйону Управління патрульної поліції в Сумській області, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, пров.Верстатників, 5, кв.9, паспорт серії ВН 407976, виданий Овручським РВ УМВС України в Житомирській області, 14.12.2007 р., ІПН НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
Відповідно до витягу з наказу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України №135 о/с від 18.05.2016 р. ОСОБА_2 призначено на посаду інспектора Управління патрульної поліції у м.Суми. 02.05.2018 р. інспектор роти №1 батальйону УПП в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України ОСОБА_2 написала рапорт на ім’я начальника Департаменту патрульної поліції НП України про те, що вона просить звільнити її з Національної поліції України за власним бажанням. Відповідно до витягу з наказу Департаменту патрульної поліції НП України №449 о/с від 08.05.2018 р., лейтенанта поліції ОСОБА_2, інспектора роти № батальйону УПП в Сумській області Департаменту патрульної поліції НП України звільнено зі служби в поліції відповідно до п.7 (за власним бажанням) ч.1 ст.77 ЗУ «Про Національну поліцію» з 16.05.2018 р. ОСОБА_2 була ознайомлена із зобов’язанням подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, що передбачено ЗУ «Про запобігання корупції». Так, ОСОБА_2 02.05.2018 р. ознайомилась та власноручно підписала рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб’єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби про те, що згідно вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК 10.06.2016 р. №3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 р. №959/29089 суб’єкт декларування подає декларацію не пізніше дня такого припинення діяльності в органах та підрозділах поліції за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Також, при звільненні 16.05.2018 р. ОСОБА_2 написала розписку про отримання трудової книжки, обхідного листа та витягу з наказу про своє звільнення. При цьому їй доведені вимоги ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення на веб-сайті НАЗК. Тобто, ОСОБА_2 була ознайомлена із вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» та добре усвідомлювала, що вона як суб’єкт декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язана подати електронну декларацію не пізніше дня такого припинення за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, тобто 16.05.2018 р. До Сумського управління ДВБ НП України надійшов лист №71-03/1061/19 від 08.01.2019 р. Національного агентства з питань запобігання корупції про дії суб’єкта декларування, а саме ОСОБА_2 в інформаційно – телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». За даними «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», декларація перед звільненням ОСОБА_2 зареєстрована в Реєстрі 11.10.2018 р. о 18:07:05 год. як фактично подана. Також, згідно листа НАЗК отримано додаток послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2 Для подачі декларації перед звільненням, 11.10.2018 р. ОСОБА_2 в реєстрі зайшла о 17:57:41 год. При цьому вчинила дії з перегляду, заповнення, оновлення чернетки та подання документу. О 17:58:33 натиснула кнопку «Нова декларація на основі цієї». О 18:06:52 год. натиснула кнопку «Подати документ». О 18:07:05 «Декларацію успішно подано». Таким чином, з моменту вступу в дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 р. «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», інспектор роти №1 батальйону УПП в Сумській області Департаменту патрульної поліції НП України, лейтенант поліції ОСОБА_2 перед припиненням діяльності, без поважних причин не своєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а подала вказану декларацію 11.10.2018 р., що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та п.2 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» ЗУ «Про запобігання корупції».
В суді правопорушник – ОСОБА_2 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, не визнала та зазначила, що 16.05.2018 р. була звільнена зі служби за власним бажанням. Цього ж дня вона заходила на сайт НАЗК, щоб подати декларацію, нею було заповнено всі категорії в декларації, перевірено та натиснуто відправити. Помилок чи виправлень не було, але можливо з технічних причин їй не прийшло підтвердження, що декларація успішно подана. Вона була впевнена, що декларація успішно подана. Тільки після того, коли вона отримала лист – попередження від Антикорупційного бюро, що декларація подана несвоєчасно та перевіривши 11.10.2018 р. о 18 год. було відредаговано та подано ще раз.
Прокурор Сумської місцевої прокуратури ОСОБА_1 обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав і зазначив про наявність в діях ОСОБА_2 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив призначити покарання правопорушнику у вигляді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, прокурора Кунду Є.А. та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.
Зокрема, протоколом адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 3-2019 від 01.03.2019 р. (а.с.1-9), яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_2 вимог Закону України «Про запобігання корупції»; списком осіб працівників Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно яких направлено повідомлення про неподання чи несвоєчасне подання декларацій (перед звільненням 2018 рік) (а.с.17); копією листа №1613/42-18/01-2018 від 22.12.2018 р. наданого Сумським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки НП України, згідно якого встановлено, що ОСОБА_2 не подала декларацію при звільненні (а.с.18); послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2 (а.с.21-26); витягом з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», з якого вбачається дата публікації документу – 11.10.2018 р., декларація (перед звільненням) (а.с. 27); послужним списком ОСОБА_2 (а.с. 30-35); витягом з наказу №449 о/с від 08.05.2018 р., виданого Департаментом патрульної поліції Національної поліції України «По особовому складу» (а.с.39), відповідно до якого лейтенанта поліції ОСОБА_2 звільнено зі служби в поліції; розпискою ОСОБА_2 від 16.05.2018 р., відповідно до якої останній доведено вимоги п.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» в частині подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (а.с.41); письмовими поясненнями ОСОБА_2 (а.с.45).
Таким чином, факт скоєння ОСОБА_2 правопорушення щодо несвоєчасного подання декларації в порядку ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» суд вважає доведеним, а її дії кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно положення ст. 33 КУпАП,- при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_2, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2, яка раніше не судима.
У відповідності до ст.ст. 34-35 КУпАП, обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність, суд не вбачає.
На підставі вищенаведеного, враховуючи характер скоєного правопорушення та особу правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 33-34, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 252, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
постановив:
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 384,20 грн. за наступними реквізитами: одержувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, ЄДРПОУ – 37993783, банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, рахунок – 31211256026001, код платежу – 22030106, призначення платежу – судовий збір згідно постанови суду, ЄДРПОУ суду – 02886462.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Ковпаківський районний суд м. Суми.
Суддя В.Б. Князєв