
Справа № 323/618/19
Провадження № 3/323/118/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.03.2019 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Плечищева О.В. за участю прокурора Товкач О.Є., за участю особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працює, звільнений за власним бажанням з ДУ "Оріхівська виправна колонія (№88)", зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи з 04.09.2014 року по 05.10.2017 року на посаді молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Оріхівська виправна колонія (№88)", будучи згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб»єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, 05.10.2018 року припинив діяльність пов"язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування тав порушення вимог ч.2 ст.45 ЗУ "Про запобігання корупції" не подав в день звільнення декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2017 року по 05.10.2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав, суду пояснив, що спочатку не міг скористатися електронним ключем, а потім взагалі вирішив не заповнювати декларацію, щиро кається.
Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши на те, що у ОСОБА_1 було достатньо часу для подання щорічної декларації, однак він цього не зробив, зібрані матеріали в повній мірі доводять його провину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а відтак, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
ОСОБА_2 з наказу ДУ "Оріхівська виправна колонія (№88)" №83/ ОС від 04.09.2014 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони з 04 вересня 2014 року.
Відповідно до ОСОБА_2 з наказу №320/ ОС-17 від 05.10.2017 року на підставі рапорту ОСОБА_1 звільнено за ст.77 п.7 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням) з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Оріхівська виправна колонія (№88)".
Враховуючи, що ОСОБА_1 перебуваючи з 04.09.2014 по 05.10.2017 року на зазначеній посаді, відповідно до ч.1 примітки до ст.172-6 КУпАП, п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3,ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Абзацом 2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, припинили діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Частиною 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація) за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а, «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_2 із ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, особи притягаються до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП та п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 зобов’язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого та є суб"єктом відповідальності за адміністративне порушення передбачене ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 із ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, з вище викладеного випливає, що ОСОБА_1, звільнившись з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ "Оріхівська виправна колонія (№88)"зобов'язаний був подати декларацію, як особа, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування.
Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.
Закон України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларації у визначені в законі строки.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення пов"язане з корупцією №108 від 28.02.2019 року,поясненнями ОСОБА_1, повідомленням про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 1416/39/107/02-2019 від 28.02.2019 року, витягом з наказу №83/ ОС від 04.09.2014 року про призначення ОСОБА_1, витягом з наказу №320/ ОС-17 від 05.10.2017 року про звільнення ОСОБА_1, анкетою ОСОБА_1, присягою ОСОБА_1, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій.
Доказів же поважності причин не подання ОСОБА_1 декларації після звільнення суду не надано, у зв"язку з чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та є всі достатні підстави для визнання його винним у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення та притягнення його до адміністративної відповідальності у межах санкції встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення не пропущено.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як такого, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, на даний час не працює, відсутність обставин, що обтяжують покарання визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (п"ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.
Крім того, згідно ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
ОСОБА_2 зі ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 1921 гривень, тобто, розмір судового збору складає 384,20 грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави зазначений розмір судового збору у розмірі 384 гривні 20 копійок.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п"ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
З урахуванням положень ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк встановлений ч.1 ст.307 КУпАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у сумі 1700,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн., ( Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001,код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5).
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Запорізького апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя: Плечищева О.В.
Постанова набирає законної чинності, якщо її не оскаржено 26.03.2019 року
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.