
221/8902/18
3/221/334/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії ВА 520179, виданий Петровським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 18.02.1997 року,
про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП,
встановив:
17.12.2018 року об 11.00 годині ОСОБА_1 на автомобілі Kia Sportege, державний номер АН 2849 RC приїхав на КПВВ «Новотроїцьке», де після детального огляду речей було виявлено перевезення товарно-матеріальних цінностей, а саме: Монітор LG 27UK850-W в кількості 1 од. вартістю 22904 грн., які він перевозив з м. Маріуполь до м. Донецька, що є тимчасово окупованою територією у Донецькій області, тим самим порушив п.9 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, затвердженого постановою КМУ № 99 від 01.03.2017 року та п.4 наказу МТОТ України, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав та пояснив, що перевозив монітор який належить ОСОБА_2, на вказаний монітор кошти давав також ОСОБА_2, тому просив товар не конфісковувати. Окрім того, надійшла заява ОСОБА_2 згідно якої він просить ТМЦ які були вилучені у ОСОБА_1 не конфісковувати, оскільки товар належить йому, і він купував його за свої кошти, а ОСОБА_1 перевозив товар на його прохання.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, та тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Наказом Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за № 39 від 24.03.2017 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затверджено Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення.
Пунктом 4 Переліку встановлено обсяг товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджений протоколом про адміністративне правопорушення №0938 від 17.12.2018 року, який складений відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, актом прийому-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання, фото таблицею до протоколу, поясненнями ОСОБА_1
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 204-3 КУпАП, оскільки вказані вище факти його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання.
На підставі наведеного та враховуючи особу порушника,який до адміністративної відповідальності притягується вперше, його ставлення до скоєного, характер вчиненого правопорушення, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян без конфіскації товарів з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом правопорушення, полягає у примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
Як вбачається з заяви ОСОБА_2 Ю.А.18.02.1970 року народження, ТМЦ а саме монітор який перевозив ОСОБА_1 належить йому, і на вказаний монітор грошові кошти давав також він.
Таким чином, приймаючи до уваги, що товарно-матеріальні цінності не є власністю ОСОБА_1, що підтверджено належним та допустимими доказами, суд вважає, що стягнення повинно бути призначено без конфіскації предметів, які є власністю іншої особи.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384,20 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, Постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Законом України «Про судовий збір»,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (ста сімдесяти) гривень в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н/21081100, ЄДРПОУ 37980308, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.податків), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації «Адміністративні штрафи та інші санкції» без конфіскації товарів.
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України на р/р №31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Товарно-матеріальні цінності, а саме: Монітор LG 27UK850-W в кількості 1 од. вартістю 22904 грн., які згідно акту прийому-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання від 17.12.2018 року вилучені та передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області капітану податкової міліції ОСОБА_3 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке» повернути власнику ОСОБА_2.
Роз’яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців, до 10.06.2019 року.
Суддя Т.В.Чальцева