Постанова № 80415884, 13.03.2019, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
360/321/19
Номер документу
80415884
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 360/321/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2019 року смт Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі секретаря судового засідання Клопот О.О., прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, яка працює на посаді продавця у ФОП "Волков" в смт Пісківка Бородянського району Київської області, неодруженої, має на утриманні одну малолітню дитину, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області, тобто суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно з п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" та примітки до ст. 1726 КУпАП, на яку поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 51 Прикінцевих положень Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10 червня 2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Так, згідно з протоколом першого пленарного засідання першої сесії Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області першого скликання, яка відбулась 10 травня 2016 року, за ОСОБА_1 визнано повноваження депутатаПісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п. 1 "а", п. 2, ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 повинна була подати в період часу з 01 січня 2017 року по 01 травня 2017 року, а за 2017 рік - в період часу з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року.

Проте, електронний цифровий підпис для подачі щорічної електронної декларації за 2016 рік ОСОБА_1 отримала лише 05 грудня 2018 року в акредитованому центрі сертифікації ключів "Приватбанк", вже після відведеного законодавством терміну до 01 травня 2017 року на подачу електронної декларації за 2016 рік, і після відведеного законодавством терміну до 01 квітня 2018 року на подачу електронної декларації за 2017 рік.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 подала лише 06 грудня 2018 року о 14-й годині 23 хвилини, а щорічну декларацію за 2017 рік подала також 06 грудня 2018 року о 14-й годині 19 хвилин, тобто несвоєчасно, без поважних причин.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину визнала повністю, пояснивши, що декларацію за 2016 рік вчасно не подала тому, що думала, що це є лише пробне подання декларацій і, як вона зрозуміла, їй не потрібно було подавати декларацію, а за 2017 рік вчасно не подала - за сімейними обставинами; ключ для підписання декларацій отримала лише 05 грудня 2018 року, і відразу ж подала декларації і за 2016 рік, і за 2017 рік. У скоєному щиро розкаялася.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суддя приходить до такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з ч.3 ст.8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом: депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону, за місцем роботи (служби), крім само зайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції", суб’єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п. "а" і п. "в" п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до абзацу 1 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до абзацу 2 п. 2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.

Рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18 серпня 2016 року № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом 1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України "Про запобігання корупції", службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.50 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальне та особливо відповідальне становище;

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України "Про запобігання корупції".

Проте, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року № 1975-VIII внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5 і такого змісту:

"5і Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права ісвободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Як убачається з копії рішення першої сесії першого скликання Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області від 10 травня 2016 року "Про результати виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади", ОСОБА_1 обрано депутатом Пісківської селищної ради об’єднаної територіальної громади Бородянського району Київської області на виборах депутатів 24 квітня 2016 року.

Як убачається з витягу з "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", ОСОБА_1 06 грудня 2018 року о 14-й годині 23 хвилини подала щорічну декларацію за 2016 рік, і цього ж дня - 06 грудня 2018 року о 14-й годині 19 хвилин подала щорічну декларацію за 2017 рік.

Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання щорічних декларацій за 2016 і 2017 роки ОСОБА_1 суду не навела.

Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, наявність на утриманні малолітньої дитини і щире розкаяння, як пом’якшуюча обставина.

У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384 грн 20 копійок.

Керуючись ст.23, 33, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень.

Стягнути зі ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяОСОБА_2