Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 вересня 2009 року 10:47 № 2а-5911/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Федорчука А.Б. при секретарі Каракашьян С.К., за участю представників сторін:
від позивача: Трушківського Олега Борисовича
від відповідача: Зеленіна Олега Борисовича
від прокурора не з’явився
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Печерського району м.Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України в місті Києві
до Відкритого акціонерного товариства "Київавтотранс"
про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3 400,00грн.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 2 вересня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Печерського району м.Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України в місті Києві про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3 400,00грн. .
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відкрите акціонерне товариство "Київавтотранс" у строки, встановлені пунктом 2 розділу ХVIII «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року №2272 (надалі -“правила”) не сплатив санкцій, в сумі 3400,00грн., які були нараховані постановою про накладення штрафних санкцій№21-КУ від 20.01.2009р..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідачем позовні вимоги заперечувалися з огляду на пропуск позивачем строку, встановленого статтею 303 Кодексу про адміністративні правопорушення та на неправомірність прийнятого рішення про застосування штрафних санкцій та відсутність повноважень у осіб, що прийняли рішення та склали акт.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Печерського району м.Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 3 400,00грн. з відкритого акціонерного товариства "Київавтотранс".
Судом встановлено, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства, а саме: невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.08р. №565 КУ.
Враховуючи вищезазначене, уповноваженою особою було складено Акт №25-КУ від 20.01.09р.про правопорушення на ринку цінних паперів.
Постановою начальника територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № №21-КУ від 20.01.2009р. накладено штраф у розмірі 3400,00 грн. за порушення законодавства про цінні папери відповідачем.
Відповідно до приписів ст. 11 Закону України “Про державне регулювання на ринку цінних паперів в України” та розділу ХVІІ «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за ухилення від виконання чи несвоєчасне виконання розпоряджень накладає на юридичних осіб штрафні санкції в розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідачем Постанова не оскаржувалась, на день розгляду справи не виконана і штраф до бюджету не сплачений.
Згідно зі статтею 9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Частиною другою названої правової норми встановлено, що уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів.
З огляду на викладене судом відхиляються посилання відповідача на відсутність повноважень посадових осіб позивача на прийняття рішення та складання акту.
Підставами прийняття постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №21-КУ від 20.01.2009р. у зазначеному документі визначено те, що розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.08 №565-КУ, відповідача було зобов’язано вчинити дії, зокрема надати копію протоколу загальних зборів, які проведені за звітний період та на яких затверджено результати роботи емітента та аудиторський висновок, який відповідає вимогам Положення, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1528 від 19.12.2006 року.
Відповідач стверджує, що зборів акціонерів ним не проводилося, належним чином оформлений аудиторський висновок позивачу було надано.
Проте чинне законодавство прямо встановлює обов’язковість проведення зборів акціонерів (ст. 45 Закону України «Про господарські товариства»), що обумовлює подання звітності, встановленої пунктом шостим глави сьомої розділу п’ятого «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженої рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.06р.
Таким чином, Постанова про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №21-КУ від 20.01.2009р. винесена у відповідності до законодавства України, є чинною та підлягає виконанню.
Відповідно до пункту другого розділу ХV Правил постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови.
Відповідно до пункту 2 розділу ХVIII Правил відповідач зобов’язаний був перерахувати нарахований згідно з постановою №21-КУ від 20.01.2009р. штраф протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Відповідач не оскаржував у встановлений законодавством термін постанову №21-КУ від 20.01.2009р. та на день винесення рішення по справі не виконав її вимоги..
Відповідно до ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та пункту 2 розділу ХVIII ст.19.4 Правил у разі несплати штрафу відповідачем у встановлений термін, штраф стягується у судовому порядку.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Київавтотранс" (вул. Козацька, 124/5 м.Київ ідент. код 22934269) на користь Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві (код бюджетної класифікації 21081100, балансовий рахунок 3111 символ банку 106. штраф у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн.)
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Федорчук А.Б.