
Справа № 195/340/19
ПОСТАНОВА
іменем України
13.03.2019 року cмт. Томаківка Дніпропетровської області
Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Омеко М.В., за участю секретаря Мартиновій Н.В., прокурора – Цвєткова А.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серія АЕ 841941, громадянина України, не працюючого, депутат Новокиївської сільської ради Томаківського району, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, у скоєнні адміністративного правопорушення , передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу № 959 від 22.02.2019 року ОСОБА_1, будучи начальником відділу фінансово-господарського забезпечення Томаківської РДА, набула обов'язку електронного декларування з 01.09.2016року
На виконання вимог ч1 ст. 45 Закону, ОСОБА_1, займаючи посаду начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Томаківської районної державної адміністрації, 28.10.2016, 09.03.2017, 28.03.2018 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2016, 2017 роки, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://рublic.nazk.gov.ua, що підтверджує обізнаність ОСОБА_1, з вимогами фінансового контролю, передбаченими Розділом VII Закону, з порядком роботи реєстру та вміння користуватися ним.
21.06.2018 ОСОБА_1, будучи згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону суб^єктом, на якого поширюється дія Закону та відповідно до ст. 1 Закону суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, перебуваючи в територіальному сервісному центрі МВС 2342 РСЦ МВС в Запорізькій області, здійснила наступний правочин:
- придбання у ІП «АІС-Запоріжжя» автомобіля марки RENAULT модель DUSTER, сірого кольору, № кузова VF1HJD20460878879, номерний знак НОМЕР_1, за ціною 425500 (чотириста двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень), що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.
Відповідно до п. 2.1. договору купівлі-продажу транспортного засобу № ЗК00427552 від 21.06.2018 покупець вносить продавцеві 55% вартості автомобіля в розмірі 234025 гривень протягом 1 банківського дня з моменту укладання даного договору, а 45% вартості покупець оплачує продавцеві протягом 7-х банківських днів з моменту укладання даного договору.
Відповідно до п.2.5. покупець стає власником товару в момент одержання продавцем повної оплати вартості товару.
Для оплати 45% вартості автомобіля в розмірі 191475 гривень, 21.06.2018 між ОСОБА_1 та ПАТ «Креді Агріколь банк» укладено кредитний договір № 1/3265101.
Відповідно до п. 1.2.1. кредит в розмірі 191475 гривень надається позичальнику на купівлю автомобіля марки RENAULT модель DUSTER, сірого кольору, № кузова VF1HJD20460878879, номерний знак НОМЕР_1.
Управління захисту економіки в Дніпропетровській області з інформаційної бази НАІС отримано реєстраційну картку транспортного засобу, в якій зазначено що 21.06.2018 року транспортний засіб автомобіль марки RENAULT модель DUSTER, сірого кольору, № кузова VF1HJD20460878879, номерний знак НОМЕР_1 було перереєстровано на нового власника -ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Тобто факт набуття права власності відбувся 21.06.2018.
Таким чином, ОСОБА_1, 21.06.2018 після вчинення у територіальному сервісному центрі МВС 2342 РСЦ МВС в Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фортечна 2в, дій щодо придбання рухомого майна - транспортного засобу (автомобіль марки RENAULT модель DUSTER, сірого кольору, № кузова VF1HJD20460878879, номерний знак НОМЕР_1, достовірно була обізнана про загальну вартість придбаного нею майна, яка становила 425500 (чотириста двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень), що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року, тобто з 21.06.2018 була зобов'язана у десятиденний строк, з моменту придбання майна, письмово повідомити про це Національне агентство, так як у неї, як сублєкта декларування, відбулася суттєва зміна у майновому стані.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://рublic.nazk.gov.ua), здійсненому 31.01.2019 встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до вимог пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме: придбання майна на суму 425500 (чотириста двадцять п'ять тисяч п'ятсот гривень), яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року лише 12.07.2018.
Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 №03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (вх. ДЗЕ № 4310 від 03.03.17, вх. УЗЕ в Дніпропетровській області № 748 від 09.03.2107) дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до ст. 1 Закону суб'єктом декларування та відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, сублєктом, на якого поширюється дія Закону, обізнаною 18.05.2017 про придбання майна на суму 578500 (п'ятсот сімдесят вісім тисяч п'ятсот гривень), в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» умисно, поза межами десятиденного строку з моменту придбання майна, а саме 12.07.2018 повідомила, тобто подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, заповнивши відповідно до вимог пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, відповідну форму «повідомлення про суттєві зміни у майновому стані» на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала та пояснила, що причиною несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни співпали із завантаженістю на роботі, в зв'язку зі здачею квартальної звітності.
Прокурор, надаючи свій висновок, в судовому засіданні вважає доведеним скоєння ОСОБА_1 правопорушення, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, а також просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України та накласти на неї відповідне грошове стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративних справ, суд прийшов до висновку, що факт адміністративних правопорушень пов’язаних з корупцією підтверджується :
протоколом № 959 про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 пов'язане з корупцією за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, та наступним.
Відповідно до розпорядження голови Томаківської районної державної адміністрації №5-К від 19.01.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Томаківської районної державної адміністрації, присвоєнно 12 ранг державного службовця.
З попередженням про спеціальні обмеження. встановлені Законом України "Про державну службу" та "Про запобігання корупції", щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби ОСОБА_1 ознайомлена 19.01.2016 року.
Отже ОСОБА_1 будучи начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Томаківської районної державної адміністрації. згідно п.п. "в" п.1 ч.1 ст. 3 закону є субєктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень і правопорушень повязаних з корупцією, та субєктом декларування відповідно до ст.1 Законукраїни "Про державну службу" та "Про запобігання корупції".
Крім того факт правопрушення підтверджується :
Копією запиту № 9306/39/103/02-2018 від 22.11.2018;
Відповіддю на запит від №01-55-2615/0/377 від 27.12.2018 з додатками;
Скріншотом витягу з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (пйрз:\\риЬ1іс.па2к.?ОУ.иа\5еагсп), щодо ОСОБА_1. М.;
Повідомленням про суттєві зміни ОСОБА_1;
Поясненням ОСОБА_1 з додатками;
Копією паспорта ОСОБА_1;
Копією відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 №03-05/4886/17, щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
ОСОБА_1, не виконала вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, які виникли у неї, як у державного службовця - начальника відділу фінансово-господарського забезпечення Томаківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, тобто місцем вчинення правопорушення є місце роботи - Томаківська районна державна адміністрація, яка розташована: Дніпропетровська область, Томаківський район, с.м.т Томаківка, вул. Л. Українки, б. 14.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 22.02.2019 року..
Суд вважає, що докази вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП досліджені при розгляді справи є належними, допустимими та достатніми.
Відповідно до вимог ст. ст.245,280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) повинна оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Тобто враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкцій, передбачених ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 23,33,36, 40-1 ч.1, ч.2 ст. 172-6, 221, 255, 283-284, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серія АЕ 841941, визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави на р/р 31412542004503, код платежу: 21081100, отримувач: УК у Томаківському районі ОТГ с. Томаківка , ЄДРПОУ 36729802, банк: Казначейство України, МФО 899998.
Штраф необхідно сплатити не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави отримувач коштів Державна судова адміністрація України м. Київ вул. Липська 18/5 ЄДРПОУ 26255795) на р/р 31211256026001, код класифікації доходів бюджету :22030106, код ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача: 899998, отримувач коштів ГУК у м. Києві м. Київ 22030106, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 384 (триста вісімдесят чотири ) гривні 20 копійок
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.
Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.
Суддя: М. В. Омеко