копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2010 р. Справа № 2а-1823/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сопяненко О.В.
за участю секретаря судового засідання-Усенко І.М.
,< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості по податку на прибуток підприємств ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач свої вимоги мотивує тим, що Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 зареєстроване Недригайлівською державною адміністрацією Сумської області 17.04.1997 року, як субєкт підприємницької діяльності-юридична особа. І тому, відповідно до п.3 ч. 1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміні. Внаслідок порушення вимог законодавства податковий борг відповідача зі сплати податку на прибуток приватних підприємств складає 2550 грн. Тому позивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
Сторони в судове засідання не зявилися. Від Роменської міжрайонної державної податкової інспекції надійшла заява про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с. 12), в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, неприбуття в судові засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законів України.
На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.
Селянське (фермерське) господарство ОСОБА_1 зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа 17.04.1997 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію)субєкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с.4).
Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Станом на 7 грудня 2009 року заборгованість відповідача перед бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств складає 2550 грн. , що виникла на підставі податкового повідомлення-рішення № 0000531510/0 від 14.05.2009 року (а.с.6), яке отримано відповідачем 28.05.2009 року, про що свідчить копія поштового повідомлення (а.с.7).
Відповідно до п.п. 4.2. п.4.3 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
П.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/90 від 11.06.2009 року, яка була отримана відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.9-8). Також відповідачу була направлена друга податкова вимога № 2/101 від 17.07.2009 року, яка була отримана відповідачем (а.с. 10).
П.п.3.1.1 п. 3.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Заборгованість зі сплати податку на прибуток приватних підприємств на час розгляду справи відповідачем не сплачена і складає 2550 грн., у звязку з чим суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобовязання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Роменської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості по податку на прибуток підприємств задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Роменської міжрайонної державної податкової інспекції (42000, Сумська область, м.Ромни, вул.Пролетарської Солідарності 37 б, код 21103069, п/р 35219001000446 в УДК у Сумській області, МФО 837013) податкову заборгованість по податку на прибуток підприємств у розмірі 2550 грн. (дві тисчі пятсот пятдесят грн. 00 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя <Текст >О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко