Рішення № 80406482, 13.03.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
400/3095/18
Номер документу
80406482
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2019 р. № 400/3095/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мельника О.М., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54055

до відповідача:Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області, пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018

про:визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до адміністративного суду з позовом, в якому просила визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України міста Миколаєва Миколаївської області, що полягають у незадоволенні її заяви ОСОБА_1 від 26.09.2018, вхідний № 633-с-01, щодо не взяття до уваги заяви від 26.09.2017 року про перехід з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України міста Миколаєва Миколаївської області виконати вимоги заяви ОСОБА_1 від 26.09.2018 року, не враховувати в роботі заяву від 26.09.2017 року № 4135, та не здійснювати переведення її з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування «на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що вона звернулась до відповідача із заявою про переведення її на інший вид пенсії: з пенсії за віком за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком за Законом України «Про державну службу», проте її заяву не розглянуто, та не надано консультації, що зазначений перехід їй буде не вигідний.

Представник відповідача надав суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування зазначив, що ним, у встановлений законодавством строк було здійснено переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 899. Також відповідачем було зазначено, що чинним законодавством України не передбачено порядку скасування проведення перерахунку у зв'язку з відкликанням заяви пенсіонера, на підставі якої такий перерахунок вже було здійснено, а тому, правові підстави для задоволення адміністративного позову відсутні.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідивши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, матеріали, що містяться у справі, суд встановив таке.

ОСОБА_1, знаходиться на обліку в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області та з 23.12.2014 року отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від , -державну службу» № 3723 -XII від 16.12.1993 року.

26.09.2017 ОСОБА_1 звернулась до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області з заявою від 26.09.2017 року № 4135, про перерахунок пенсії у зв'язку з переведенням з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058 (далі - Закон № 1058) на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-І11 (далі - Закон № 889).

26.09.2018 ОСОБА_1 звернулась до відповідача з заявою в якій просила не приймати до уваги її заяву, подану 26.09.2017 року щодо переходу з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889.

05.11.2018 відповідач у своєму листі № 633-2-01 повідомив позивача про те що відмова від поданої заяви від 26.09.2017 року № 4135 не вбачається можливою, оскільки не передбачена діючим законодавством.

Позивач вважає дії відповідача протиправними, в зв'язку з чим позивач звернулась до суду з даним адміністративним позовом.

Дані правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про державну службу», Постановою Кабінетом Міністрів України № 622 від 14 вересня 2016 року «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 № 889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу»: мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Статтею 25 Закону № 3723 -ХІІ «Про державну службу», визначено сім категорій посад державних службовців, які вони могли обіймати у відповідних державних органах, та передбачено, що віднесення існуючих на той час посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців провадиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом. Відповідно до цієї статті до шостої категорії посад державних службовців віднесено посади спеціалістів управлінь обласних державних адміністрацій, інші прирівняні до них посади.

Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (чоловіки - 35 років, жінки - 30 років), якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» не призначалась пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року мають жінки, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Абзацом 1 пункту 13-1 розділу XV Закону № 1058, передбачено, що з 1 жовтня 2017 року пенсії, призначені після набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») на умовах, зокрема, Закону №889 у період робота на посадах державної служби виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону № 1058.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Пунктом 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1) передбачено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документа та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до заяви позивача від 26.09.2017 року № 4135 відповідачем було здійснено перерахунок пенсійної виплати позивача, а саме здійснено переведення з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 899 у десятиденний термін про що свідчить розпорядження про перерахунок пенсії від 02.10.2017 № 174728 (наявний в матеріалах справи).

Таким чином, управлінням у встановлений законом строк було здійснено переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 899.

Відповідно до статті 19 Конституції України, суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ст. 9, ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відтак, суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність своїх дій, натомість позивач не довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Підсумовуючи викладене вище в його сукупності, суд дійшов висновку про відмову позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 205, 243-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54055, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області (пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018, ідентифікаційний код 41250753) відмовити.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду , або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.М. Мельник