Ухвала суду № 80405772, 13.03.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2019
Номер справи
360/995/19
Номер документу
80405772
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 березня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/995/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Апеляційного суду Луганської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про оскарження постанови державного виконавця та дії посадової особи органу державної виконавчої служби, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Апеляційного суду Луганської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про оскарження постанови державного виконавця та дії посадової особи органу державної виконавчої служби.

Позивач серед іншого просив суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі, оскільки на момент звернення до суду не має коштів на сплату судового збору, оскільки знаходиться в процесі припинення внаслідок ліквідації на підставі Указу Президента України № 452/2017 від 29.12.2017 «Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах».

Вирішуючи заявлене клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати, повернення судового збору, відстрочення та розстрочення сплати судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" з відповідними змінами (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно ч.1 ст.8 Закону №3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Вказаний перелік умов є вичерпний і розширеному тлумаченню не підлягає.

З аналізу наведених правових норм Закону України "Про судовий збір" вбачається, що суд має право відстрочити сплату судових витрат на визначений строк згідно пункту 1 та 2 виключно позивачу-фізичній особі, а в пункті 3 у справах, предметом позову яких, є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Оскільки позивачем в адміністративному позові є юридична особа, а предметом позову є визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця, тому умови для відстрочення сплати судового збору Апеляційному суду Луганської області згідно Закону України «Про судовий збір» відсутні.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду суб'єктом вданих повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлена ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру.

З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2019 року - 1921,00 грн, встановлений статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" та враховуючи заявлену позовну вимогу, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

Таким чином вказана сума судового збору повинна бути сплачена за наступними реквізитами:

Вказана сума судового збору повинна бути сплачена за наступними реквізитами:

отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;

код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;

банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);

код банку отримувача (МФО) - 899998;

рахунок отримувача - 34312206084029;

код класифікації доходів бюджету - 22030101;

призначення платежу - *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.

Також у відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

З позовної заяви встановлено, що позивачем в позовній заяві не зазначено даних відповідача, а саме: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, що є не належним виконанням пункту 2 частини п'ятої статті 160 КАС України.

Згідно із частиною другою статті 161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

До позовної заяви про скасування постанови не надано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі - Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

Зазначений недолік позовної заяви може бути усунений шляхом подання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі.

Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 122, 123, 133, 160, 161, 169 171, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Апеляційному суду Луганської області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення - відмовити.

Адміністративний позов Апеляційного суду Луганської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про оскарження постанови державного виконавця та дії посадової особи органу державної виконавчої служби - залишити без руху.

Встановити Апеляційному суду Луганської області строк для усунення недоліків протягом 5 (п'ять) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

- доказів про сплату судового збору у розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок на вказані реквізити;

- позовної заяви, оформленою у відповідності до вимог ст.160 КАС України, зазначивши ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача разом з копією позовної заяви для відповідача;

- докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу у справі - Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.

У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяІ.В. Тихонов